تصفیه آب نیمه صنعتی شاخه از فرآیند تصفیه آب می باشد که برای مصارف بیشتر از آب مصرفی دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می شود.

دستگاه تصفیه آب انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع و مقدار آب مصرفی متفاوت می باشد. دستگاه های خانگی معمولا 50 یا 75 گالن می باشند . هر گالن معادل 3.7 لیتر می باشد. تصفیه آب خانگی به طور معمول بین 150 تا 220 لیتر در شبانه روز آب تصفیه شده تحویل می دهد. دستگاه های نیمه صنعتی میزان تولید آب تصفیه شده ی بالاتری نسبت به تصفیه آب خانگی دارند.

انواع دستگاه نیمه صنعتی

1- دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 200 گالن 

2- دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 400 گالن 

3- دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 800 گالن 

4- دستگاه تصفیه آب صنعتی 1600 گالن

دستگاه نیمه صنعتی 200 گالن 

این دستگاه در 24 ساعت حدود 500 لیتر و در هر 3 دقیقه یک لیتر آب خروجی دارد. این دستگاه برای ادارات و کافه های کوچک و یا مصارف خانگی دارای مصرف آب بیش از حد نرمال کاربرد دارد. این دستگاه دارای دو ممبران 100 گالنی می باشد.

دستگاه نیمه صنعتیدستگاه نیمه صنعتی 400 گالن

این دستگاه در 24 ساعت حدود 1000 لیتر و در هر دقیقه نیم لیتر آب خروجی دارد. این دستگاه برای ادارات و مدارس و ویلا ها و کافه ها و رستوران ها مناسب می باشد . باید توجه داشت که با توجه به دبی آب و کیفیت آب ورودی به دستگاه ممکن است میزان آب خروجی دستگاه تصفیه آب  متفاوت باشد. این دستگاه در دو مدل ارائه می شود. دستگاه  400 گالن دارای 4 ممبران 100 گالن و دستگاه  400 گالن دارای یک ممبران 400 گالن

دستگاه نیمه صنعتی آرتک 2

دستگاه نیمه صنعتی 800 گالن

این دستگاه در 24 ساعت حدود 1500 لیتر و در هر دقیقه 1 لیتر آب تصفیه میکند. این دستگاه برای کارگاه ها و ویلاها و آبیاری باغچه و مدارس و ادارات و رستوران های بزرگ کاربرددارد. این دستگاه شامل 4 ممبران 100 گالن و یک ممبران 400 گالن می باشد.

دستگاه نیمه صنعتی 1600 گالن

این دستگاه در 24 ساعت حدود  3000 لیتر و در هر دقیقه 2 لیتر آب تصفیه می کند. این دستگاه برای کارخانجات و باغ و ویلا دارای استخر و آبیاری باغچه و کارگاه ها مناسب می باشد . این دستگاه شامل 4 ممبران 400 گالن می باشد.

چگونه دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی مناسب را انتخاب کنید ؟

اولین نکته برای انتخاب دستگاه تصفیه آب تخمین میزان مصرف آب در 24 ساعت می باشد . همچنین باید به این نکته توجه کرد که اگر در یک بازه کوتاه مدت نیاز به آب خروجی زیادی دارید باید دستگاه با قدرت بالاتری را انتخاب کنید. همچنین اگر آب ورودی مستقیما از چاه تامین می شود بهتر است ، فیلتر یو وی UV به دستگاه اضافه شود.

برای نصب دستگاه نیاز به چه تجهیزاتی داریم ؟

دستگاه های نیمه صنعتی بدون مخزن ارائه می شوند. لذا بهتر است با توجه به انتخاب دستگاه تصفیه آب ، مخزن مناسب با خروجی دستگاه خود را تهیه نمایید . همچنین به یک لوله ورودی 1/2 آب کنار محل نصب دستگاه ، پریز برق تایمر دار ، فلوتر برقی و جای مناسب دارای سقف و گرمای متعادل نیاز دارید.

برای انتخاب دقیق و مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی با کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید.

همچنین برای مشاهده و انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب می توانید به نمایندگی تصفیه آب در تهرانسر مراجعه نمایید.