مقالات

تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

شرکت پاکاب گستر با مجرب ترین تکنسین های متخصص در حوزه آب تصفیه کن، اقدام به تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و قطعات و اجزای مختلف تصفیه آب مینماید. برای تماس با ما میتوانید با بخش سرویس و خدمات پاکاب گستر تماس حاصل کنید. شماره بخش خدمات پاکاب گستر: 02144575211

دستگاه تصفیه آب خانگی دارای قطعات متعددی است. این دستگاه همانند دیگر لوازم خانگی استفاده شده، ممکن است دچار مشکل و خرابی شود. نکته بسیار مهم این است که بتوان به تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی پرداخت. یکی از اصلیترین گام ها در رسیدن به این هدف، شناخت قطعات تصفیه آب است.

پس از شناخت هر یک از لوازم به کار رفته در تصفیه آب باید به نقش هر یک از آنها در فرآیند دستگاه تصفیه آب پی برد. چرا این نکته مهم است؟ زیرا میتوان با شناخت انواع لوازم تصفیه آب، از ریشه مشکل به وجود آمده اطلاعاتی کسب کنید که در تعمیر تصفیه آب مفید خواهد بود.

معرفی قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی

همانطور که گفته شد، قطعات دستگاه تصفیه آب تعداد بسیار زیادی دارند. بنابراین در این قسمت از مقاله به معرفی جزئی هر یک از این قطعات خواهیم پرداخت.

انواع قطعات تصفیه آب

مدار دستگاه تصفیه آب

مخزن تصفیه آب

یکی از مهم ترین و اصلیترین بخش های دستگاه تصفیه آب مخزن آن است. چراکه آب تصفیه شده در دستگاه به منبع آب ریخته میشود و در آن نگهداری خواهد شد. معمولا دستگاه های تصفیه آبی که با سیستم اسمز معکوس کار میکنند دارای مخزن هستند. زیرا اسمز معکوس فرآیند نسبتا کندی برای تصفیه آب دارد. بنابراین برای اینکه بتوان آب خروجی از تصفیه آب را با جریان و شدت بهتری داشت، نیاز است تا یک مخزن در کنار دستگاه تصفیه آب قرار گیرد.

پمپ افزایش فشار

علاوه بر مخزن دستگاه های اسمز معکوس باید دارای یک پمپ نیز باشند. زیرا اساس فرآیند اسمز معکوس از اختلاف فشار استفاده میکند. فیلتر ممبران برای اینکه بتواند آب را به خوبی تصفیه کند، نیاز به فشار آب بالایی دارد که پمپ به این دلیل روی دستگاه نصب میشود.

شیر برقی

یکی دیگر از قطعات مهم آب تصفیه کن شیر برقی است. شیر برقی تصفیه آب وظیفه دارد تا در صورت پر شدن مخزن و یا خالی شدن آن دستور قطع یا وصل جریان را بدهد.

سوئیچ های پرشر و لو پرشر

این سوئیچ ها نیز در کنار شیر برقی به عنوان قطعات برقی دستگاه به کار میروند. های پرشر زمانی که مخزن دستگاه پر از آب شد عمل کرده و جریان برق دستگاه را قطع میکنید تا پمپ بی دلیل کار نکند و باعث هدر رفت آب نشود.

سوئیچ لو پرشر نیز قطعه ای است که به هنگام ضعیف شدن یا قطع فشار آب ورودی به دستگاه توسط یک دیافراگم باعث قطع جریان برق میشود و پمپ و شیربرقی را قطع میکند. در نتیجه دستگاه هرز کار نخواهد کرد و مانع خرابی پمپ تصفیه آب میشود.

اما در صورت خرابی این سوییچ‌ها آب داخل مخزن از کنترل خارج خواهد شد، برای مثال زمانی که مخزن خالی است دستگاه به صورت خودکار متوجه نبود آب در مخزن نمی‌شود و آبی درون مخزن جریان پیدا نمی‌کند و در زمان لازم برای برداشت آب زمانی که شیر برداشت باز باشد آبی خارج نمی‌شود، از آن طرف خراب بودن سوییچ دیگر باعث می‌شود وقتی مخزن پر از آب است دستگاه خودکار متوجه کافی بودن آب در مخزن نشود و همینطور بی رویه آب تصفیه کند و به مخزن بفرستد که این باعث سرریز شدن آب از درون مخزن می‌شود.

محدود کننده جریان یا فلو

محدود کننده جریان فاضلاب یا Flow restrictor یکی از قطعه های بسیار مفید تصفیه آب است. وقتی ممبران آب را تصفیه میکند، مقدار زیادی از آب را به عنوان پساب دور میریزد. محدود کننده فاضلاب در این حین فشاری را در قسمت فاضلاب ممبران ایجاد میکند که سبب میشود ممبران آب کمتری را به عنوان دور ریز به فاضلاب بریزد.

با وجود محدود کننده جریان، آب کمتر هدر می‌رود و پساب کمتری خواهیم داشت چون در صورت نبود این قطعه آب رد شده از درزهای بسیار ریز فیلتر ممبران با فشار بسیار کمی همراه است و ممکن است به مراحل بعدی نرسد و آب زیادی مصرف شود و هدر رود.

فیلترهای تصفیه آب

میتوان گفت تمامی فرآیندهای اصلی تصفیه آب توسط این فیلترها انجام میشود. به دلیل اینکه این قطعات به طور مستقیم با آب در تماسند و آب را فیلتر میکنند. تصفیه آب های اسمز معکوس دارای حداقل 5 فیلتر تصفیه آب هستند. اما فیلترهای دیگری نیز به منظور افزایش کیفیت آب خروجی از آب تصفیه کن به آنها افزوده میشود.

هوزینگ فیلتر تصفیه آب

به محفظه های عمودی نصب شده روی دستگاه تصفیه آب هوزینگ گفته میشود. این هوزینگ ها معمولا نگهدارنده 3 فیلتر مرحله اول تصفیه آب خواهند بود.

شیر ورودی

این شیر مقدمات ورود آب شهری را به دستگاه تصفیه آب فراهم میکند. برای تعویض فیلتر و سرویس دوره ای معمولا اولین اقدام بستن این شیر است.

شیر میکس

یکی از راهکار های تعدیل و تنظیم سختی آب شیر میکس است. این شیر میتواند مقداری از آب دور ریخته شده را به منظور بازگرداندن املاح به آب تصفیه شده اضافه کند.

عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

پس از اینکه با انواع قطعات به کار رفته در دستگاه تصفیه آب آشنا شدیم، به سراغ انواع مشکلاتی که ممکن است برای تصفیه آب به وجود بیاید خواهیم پرداخت. قبلا در مقاله ای با عنوان «مشکلات دستگاه تصفیه آب و عیب یابی» به طور کاملی به برخی از شایع ترین مشکلات دستگاه تصفیه آب پرداختیم. در این قسمت به طور خلاصه برخی از مشکلات و راه حل تعمیر آنها را با هم بررسی خواهیم کرد.

آبی از دستگاه تصفیه آب خارج نمیشود.

برای بسیاری از کاربران تصفیه آب اتفاق میفتد که برخی اوقات دستگاه تصفیه آب دارای فشار کمی خواهد بود. در اینصورت ممکن است مشکلات زیر برای آب تصفیه کن شما به وجود آمده باشد.

فشار هوای فشرده شده داخل مخزن تصفیه آب کم شده است. راه حل: مخزن را هواگیری کنید و فشار آن را تا حدود 6psi بالا بیاورید.

فشار آبی که به دستگاه وارد میشود کم است. (مثلا کمتر از 40psi) راه حل: پمپ تصفیه آب شما دچار مشکل شده است. آن را تعمیر کنید.

فیلتر های پیش تصفیه شده یعنی فیلترهای مراحل 1 تا 3 دچار گرفتگی و کیپ شدگی شده اند. راه حل: فیلترهای شما کهنه شده اند. با خرید پک فیلتر تصفیه آب، آنها را تعویض کنید.

فیلتر ممبران مرحله 4 کیپ شده و آبی را عبور نمیدهد. راه حل: اقدام به تعویض فیلتر ممبران خود بکنید.

احتمال دارد که شیر ورودی تصفیه آب شما بسته باشد. راه حل: شیری که روی لوله کشی زیر سینک نصب شده است را چک کنید و از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

محدود کننده فاضلاب شما دچار خرابی شده است و تمام آب به فاضلاب میرود. راه حل: اقدام به تعویض فلو تصفیه آب کنید.

آب خروجی دارای جریان کمی است

فیلتر های پیش تصفیه شده یعنی فیلترهای مراحل 1 تا 3 دچار گرفتگی و کیپ شدگی شده اند. راه حل: فیلترهای شما کهنه شده اند. با خرید پک فیلتر تصفیه آب، آنها را تعویض کنید.

فیلتر پست کربن شما دچار گرفتگی شده است راه حل: میتوانید به تعویض فیلتر مرحله پنج یعنی پست کربن بپردازید.

مخزن تصفیه آب دارای فشار کمی است. راه حل: میتوانید آن را هواگیری کرده و فشار هوای داخل آن را به حدود 6psi برسانید.

فیلتر ممبران دچار کیپ شدگی شده است. راه حل: در اینصورت نیاز است تا ممبران را تعویض کنید و پس از تعویض اجازه دهید چند بار دستگاه کار کند.

قبلا در مطلب با عنوان «علت پر نشدن مخزن تصفیه آب» این موضوع را به طور کامل پوشش دادیم و حالت های مختلف را همراه با راه حل ارائه کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص منبع ذخیره تصفیه آب میتوانید به این مطلب مراجعه کنید.

هوزینگ ممبران دچار نشتی شده است

ممکن است محل اتصال هوزینگ ممبران به فیلتر دارای محفظه است و نشتی از آن اتفاق میفتد. راه حل: با نوار تفلون چند بار دور شلنگ ها بپیچید و سپس دوباره آنها را جا بزنید.

امکان نشتی از بدنه هوزینگ ممبران. راه حل: بدنه هوزینگ ممبران را به دقت چک کنید تا شکستگی و ترک مشاهده نکنید. اگر ترکی مشاهده کردید نیاز است تا هوزینگ را تعویض کنید.

خاموش نشدن اتوماتیک دستگاه تصفیه آب

وقتی آب تا میزان مشخصی در مخزن دستگاه تصفیه آب وارد میشود، باید سنسورهای دستگاه تصفیه آب، دستگاه را خاموش کنند. اگر این ویژگی کار نکند، دستگاه تصفیه آب مکررا کار میکند که این ممکن است به جاری شدن بیش از حد آب از مخزن منجر شود.

دو عدد سنسور لو پرشر (فشار پایین) و های پرشر (فشار بالا) در مخزن دستگاه تصفیه اب وجود دارد که در زمان کمبود آب داخل مخزن فعال شده و اجازه کار به فیلتر ممبران داده که به صورت قطره قطره مخزن را پر می‌کند و وقتی که آب مخزن به حد پر شدن رسید سنسور فشار بالا اجازه ورود آب را نمی‌دهد و اتصال را قطع می‌کند تا آب سرریز نشود و اگر این سنسور خراب شود جریان تولید آب قطع نشده و آب سرازیر می‌شود.

 

راه حل: به یک تکنسین دستگاه تصفیه آب زنگ بزنید تا قطعه خراب شده دستگاه را تعویض نماید.

نشتی هوزینگ های فیلتر پیش تصفیه

به خوبی اتصالات مربوط به هوزینگ سفت نشده است. راه حل: واشر او-رینگ یا گردی که در محل پیچش هوزینگ ها قرار دارد ممکن است به خوبی جا نرفته باشد. آن را چک کنید و اگر مشکل حل نشد با نوار تفلون شلنگ های اتصال محفظه فیلتر را در جای خود سفت تر کنید.

بدنه هوزینگ ممکن است دچار شکستگی شده باشد. راه حل: به دنبال ترک خوردگی یا شکستگی های قابل تشخیص باشید. در اینصورت نیاز به تعویض هوزینگ مورد نظر دارید.

شیر برداشت تصفیه آب صدای غیر معمولی تولید میکند

اگر صدایی عجیب از شیربرداشت تصفیه آب میشنوید به خصوص بعد از تعویض فیلترها، این صدا به خاطر خارج شدن هوا از دستگاه است. همچنین میتواند به خاطر تغییر فشار در دستگاه نیز باشد و یا ممکن است به خاطر بسته بودن شیر مخزن تولید شود. اگر بعد از مدت کوتاهی این صدا برطرف نشد، اتصالات و شلنگ ها باید بررسی شوند

طعم و بوی بد آب خروجی

ممبران به عنوان اصلی ترین فیلتر کهنه شده است. راه حل: اقدام به خرید و تعویض فیلتر ممبران مرحله 4 بکنید.

فیلترهای کربنی تصفیه آب دچار کهنگی شده اند. راه حل: در اینصورت نیز زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است و باید فیلترهای کربنی دستگاهتان را عوض کنید.

آب داخل مخزن کهنه شده است، احتمالا به دلیل ساکن ماندن آب درون مخزن و استفاده نکردن تا مدتی، کمی دچار بوی نامطبوع و طعم نامناسبی شود که البته خطرناک نیست ولی باید آزردگی خاطر می‌شود. راه حل: برای چند دقیقه شیر برداشت را باز بگذارید تا آب داخل مخزن خالی شود و دوباره از نو آب تازه تصفیه شده وارد مخزن شود و آماده استفاده باشد.

دستگاه شما نیاز به شتسشو دارد. راه حل: اقدام به شستشوی دستگاه بکنید. در بخش آخر این صفحه نحوه شستشوی آب تصفیه کن را توضیح داده ایم.

توجـــه: به این نکته دقت کنید که شستشوی دستگاه تصفیه آب شاید مقداری سخت و نیاز به تخصص ویژه داشته باشد. روش های خاصی از قبیل سرکه شویی، کلر شویی، بوی بد که ناشی از میکرو ارگانیزم های جمع شده در دستگاه را تا حد قابل توجهی از بین میبرد. برای اطلاع بیشتر از انواع سرویس تصفیه آب بهتر است با واحد سرویس و خدمات ما تماس گرفته تا سرویسکار برای سرویس دستگاه اقدام کند.

آب تصفیه شده دارای حباب است

آب سفید

به احتمال زیاد فیلترهایتان را به تازگی تعویض کرده اید. راه حل: نیاز به انجام کار خاصی نیست، این حباب ها به خودی خود از بین خواهند رفت.

منبع آب منزلتان دارای اکسیژن زیادی است. راه حل: حباب ها احتمالا به دلیل افزایش اکسیژن به وجود آمده اند که به طور خودکار از بین خواهند رفت و مشکلی ایجاد نخواهند کرد.

اگر از تصفیه آب استفاده نکنم نیز باید فیلترهای آن تعویض شود ؟

یکی از سوالات پرتکرار مشتریان از ما این است که آیا مصرف یا عدم مصرف فیلترهای تصفیه آب روی زمان تعویض فیلتر آن تاثیر گذار است یا خیر.

باید گفت که به دلیل استفاده فیلترهای تصفیه آب از کربن اکتیو، آنها باید در زمان معین خود تویض شوند. البته زمان تعویض فیلتر تا حدی مربوط به میزان استفاده نیز میباشد، اما به دلیل فعال بودن کربن موجود در فیلترها، دارای تاریخ انقضایی هستند که باید در زمان معین خود تعویض شوند. برای این موضوع را میتوانید مطلب این صفحه از وبسایت cloudwaterfilters مشاهده کنید.

خرابی‌های فیلتر دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب هوزینگی همانطور که به احتمال زیاد مطلع هستید به صورت پیش زمینه شامل شش فیلتر تصفیه کننده می‌باشد، این شش فیلتر هر کدام وظایف مختلفی را برعهده دارند و در طول زمان ممکن است دچار خرابی شوند. این خرابی به طور مثال می‌تواند شامل کیپ‌شدگی فیلتر دستگاه تصفیه آب ، آلوده شدن فیلتر پروپیلن و تغییر رنگ دادن آن و … باشد.

به صورت کلی هر فیلتر در یک محدوده‌ی زمانی خاصی باید تعویض شود و فیلتر نو جایگزین آن شود. اما اگر دستگاه شما دچار اختلال در روند تصفیه اب شد و تشخیص سرویسکار تعویض فیلتر بود ، خارج از بازه زمانی نیز فیلتر باید تعویض شود تا به دستگاه آسیبی وارد نشود.

شما خودتان وقتی نقصی در فیلتر دستگاه تصفیه آبتان رخ می‌دهد به نحوی تاثیر آن را در کیفیت خروجی آب آشامیدنی خود مشاهده می‌کنید و یا کم شدن فشار خروجی خود را کاملا حس می‌کنید. این به معنی آن است که یا مواد داخل فیلتر شما فاسد شده است و واکنش‌های شیمیایی که رخ می‌دهد طعم و مزه آب را تغییر می‌دهد و باید آن را در اسرع وقت تعویض کنید و یا ممکن است این موادی از از آب آلوده شهری درون فیلتر باقی مانده اند رسوب کنند و راه آب را بسته و فیلتر کاملا کیپ شود و فشار آب خروجی شما بسیار کم شده و یا حتی قطع شود که در این صورت هم باید فیلتر خود را تعویض کنید.

برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب به راحتی می‌توانید با باز کردن هوزینگ‌های مربوطه و جایگزین کردن فیلتر نو به جای فیلتر کهنه این کار را انجام دهید.

 درخواست سرویس تصفیه آب

در صورت وقوع هر مشکلی برای تصفیه آب باید به سرعت اقدام کرد تا از به وجود آمدن مشکلات بیشتر جلوگیری شود. در قسمت های قبل سعی شد تا به طور خلاصه مشکلات عمده به وجود آمده برای دارندگان دستگاه تصفیه آب توضیح داده شود. در نهایت اگر برای هر مشکلی نیاز به سرویس تصفیه آب داشتید، یا نیاز به مشاوره برای مشکلی که برایتان به وجود آمده است داشتید، میتوانید با بخش سرویس و خدمات پاکاب گستر تماس حاصل کنید.

انواع خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب، نصب دستگاه آب تصفیه کن در صورت نقل مکان یا خرید دستگاه، خدمات عیب یابی تصفیه آب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی توسط تکنسین های مجرب شرکت پاکاب گستر انجام میپذیرد.

البته نکته مهم اینجاست که علاوه بر سرویس دوره ای، نکاتی است که در حین استفاده از دستگاه آب تصفیه کن باید به آنها عمل کنید و آنها را رعایت کنید. این نکات را در مقاله ای تحت عنوان نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی آورده ایم. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر، این مقاله را مطالعه کنید.

آیا سرویس خدمات دستگاه تصفیه آب در تهران صورت می‌گیرد؟

پاکاب گستر همواره روی خدمات پس از فروش و سرویس‌دهی منظم برای رفع مشکلات احتمالی بوجود آمده و خدمات تعمیرات دستگاه تصفیه آب پیشتاز بوده و برای تمامی نقاط استان تهران و حومه سرویسکارهای متخصص ارسال کرده تا بعد از تشخیص عیب بوجود آمده برای رفع خرابی دستگاه تصفیه آب اقدام کند.
لازم به ذکر است موعد تعویض فیلترهای شش گانه دستگاه تصفیه آب توسط کارشناسان پاکاب گستر به شما یادآوری می‌شود و برای تعویض فیلتر دستگاه شما نیز تکنسین‌های مجرب ارسال شده تا در زمان مقرر اقدام به تعویض فیلتر شود.
شما برای اطلاع از خدمات پاکاب گستر برای سرویس‌دهی و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب می‌توانید با واحد روابط عمومی تماس بگیرید و مشاوره لازم را کسب کنید.

20 دیدگاه در “تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

 1. فرید گفت:

  تصفیه اب ما از مسافرت که برگشتیم دو روز کار کرد الان کار نمیکنه چکار باید کرد

  1. کارشناس شرکت تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   سلام و درود. به موارد زیر توجه کنید.

   1. دوشاخه برق را چک کنید که در نیومده باشه.
   2. شیر ورودی رو‌چک کنید که بسته نباشه.
   3. اگه قبل رفتن به مسافرت سالم باشه احتمال داره ترانس دستگاه سوخته باشه اون دو روز هم که آب میومده آب تو مخزن بوده از آب مخزن استفاده میکردید
   4. شیر ورودی هم میتونه کیپ‌کرده باشه قبل از حوزینگ اول چک کنید که آب وارد دستگاه میشه یا نه.
   5. احتمالا سوختن شیر برقی و یا کیپ شدگی شیربرقی هم وجود داره.
 2. رستمی گفت:

  رستمی هستم از چیتگر شمالی
  فیلترهای تصفیه آب رو خودم تعویض و سرویس میکنم اخیرا موردی پیش امده که خواستم راهنمایی بفرمایید
  تصفیه آب خانگی ما از ناحیه فیلتر اول بسرعت آلوده میشود در صورتیکه در واحد مجاور ما که منزل دخترم هست فیلتر تصفیه آبش کمی زرد میشه فیلتر مرحله اول ما نارنجی میشه و‌گِل میچسبه

  1. کارشناس تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   دلایل تیره شدن بیش از حد فیلتر مرحله اول عبارتند از:

   1. مصرف زیاد
   2. خرابی شیربرقی یا یکی از چک ولوها
   3. تعمیرات تاسیسات ساختمان یا لوله های آب توسط سازمان آب
   4. آب ورودی دارای ذرات معلق زیاد باشد

   مثلا در برخی شهرها مثل اهواز گاهی هر هفته فیلترهای مرحله اول تعویض میشود.

 3. فرمنش گفت:

  با وجودیکه فیلتر خریدم و خودم تعویض کردم باز هم‌کتریمون جرم میگیره لطفا راهنمایی بفرمایید تا اگه نیاز به تعمیر داشت تماس بگیرم به دفترتون

  1. کارشناس شرکت پاکاب گستر گفت:

   درود اگه مینوشتید که کدام‌فیلتر رو‌تعویض کردید بهتر میتونستم راهنماییتون کنم اما بطور کلی توضیح میدم
   دوتا از عوامل جرم داشتن آب برداشت دستگاه تصفیه آب یا بالا بودن tds

   1. غشای ممبران گشاد شده و نیاز به تعویض دارد توجه داشته باشید که حتما با تعویض ممبران پیش فیلترها هم تعویض شود
   2. شیر میکس دستگاه باز است که بهتر است بسته باشد
 4. جعفر گفت:

  فیلتر ممبران را تعویض کردم و با دستگاه tds تست میکنم پایین نمیاد دلیلش چی میتونه باشه

  1. کارشناس شرکت پاکاب گستر گفت:

   بعد از تعویض فیلتر باید یکساعت آب تخلیه شود تا هم از فیلترها عبور کند هم مخزن تخلیه شود بعد tds گرفته شود
   دلایل دیگر
   شیر میکس باز است یا خراب است که باید بسته باشد
   ممبران را برعکس جا زدید
   لوله انتهای حوزینگ ممبران شکسته و باید تعویض شود
   یک احتمال هم خرابی خود ممبران جدید است برخی ممبرانها کیفیت خوبی ندارند
   در صورت نیاز به تعمیرات و سرویس کار مجرب با واحد سرویس و خدمات شرکت تماس حاصل فرمایید

 5. شریفی گفت:

  پمپ دستگاه ما اصلا صدا نمیده و‌ بررسی کردم دیدم کلا روشن نمیشه و خاموشه ولی دستگاه خوب کار میکنه و مشکلی نداریم فقط وقتی شیر برداشت رو باز می کنیم بعد از یک پارچ فشار افت میکنه ولی کیفیت و طعم آب خوبه
  سوالم اینه که چطور بدون کار کردن پمپ دستگاه هنوز کار میکنه و آب رو تصفیه می کنه

  1. کارشناس پاکاب گستر گفت:

   در تصفیه آب های به شیوه اسمز معکوس در صورتیکه فشار آب شهری مناسب باشد دستگاه بدون پمپ هم عمل تصفیه را انجام می دهد.
   در مناطقی که tds آب زیاد باشد و فشار آب شهری مناسب نباشد در صورت نبود پمپ ممبران زود کیپ کرده و سیستم مختل می شود مورد دوم اینکه اگه دستگاه پمپ نداشته باشد مخزن به اندازه ظرفیت خود نمی تواند آب تصفیه شده را ذخیره کند.
   مورد سوم بالا رفتن پساب نسبت به تصفیه آب های پمپ دار میباشد در صورتیکه نیاز به تعمیر کار حرفه‌ای دارید با بخش خدمات فقط برای دریافت خدمات تماس حاصل فرمایید.

 6. سردار گفت:

  از زیر یکی از فیلترها آب نشت میکنه و ترک خورده با چه چسبی ترکشو درست کنم؟

  1. کارشناس سرویس و خدمات پاکاب گستر گفت:

   در صورت مشاهده ترک در هر قسمتی از حوزینگ فیلتر یا فیلترها فقط باید حوزینگ تعویض شود و از چسب زدن خودداری کنید
   هیچ چسبی توانایی فشار آب را ندارد و احتمال ترک خوردن مجدد وجود دارد
   از حوزینگ های با کیفیت یا تایوانی استفاده کنید و در صورت بالا بودن فشار آب شهری از فشار شکن استفاده نمایید

 7. azizi گفت:

  پمپ دستگاه من چند وقتیه که صدای عجیبی میده.چیزیش شده؟باید عوض شه؟

  1. کارشناس تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   این مشکل میتونه به این دلیل باشه که فشار کار پمپ زیاد بوده یا اینکه بیش از حد کار کرده که باعث سایش قسمت های چرخشی شده و یا اینکه فشار ورودی پمپ متغیر هستش.البته ممکن هستش که پیچ های اون شل باشه.چک کنید اگر نبود برای راهنمایی تماس بگیرید.

 8. رحیم گفت:

  دستگاه تصفیه آب ما مارکش سی سی کا هستش ۶ مرحله یکسره خاموش روشن میشه
  دلیلش چی میتونه باشه

  1. کارشناس شرکت تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   خاموش روشن یا قطع و وصل شدن تصفیه
   آب
   چندتا دلیل میتونه داشته

   1. زانو سوپاپ انتهای ممبران خراب شده و باید تعویض بشه
   2. چک ولو شیر میکس درصورت باز بودن شیر میکس باید تعویض بشه
   3. یکی از فیلترها کیپ کرده و های پرشر قطع و وصل میشه
   4. فشار آب ورودی کمه و لوپرشر قطع میکنه

   که یا باید فشار آب ورودی رو تقویت کرد یا جریان برق لوپرشر رو یکسره کنید تا این سوئیج از مدار خارج بشه

 9. mohammad گفت:

  من یه دستگاه دارم واسه چند سال پیشه. ینی استفاده نکردم ازش خیلی وقته. میخواستم بدونم شما تعمیرات این جور تصفیه آب ها رو هم انجام میدید؟ فک کنم چند تا قطعه شم خراب باشه.

 10. کارشناس شرکت پاکاب گستر گفت:

  سلام و درود
  بله تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی به طور کامل در شرکت پاکاب گستر انجام میشه. میتونید دستگاه را بیارید به شرکت، چند ساعت بعدش به طور آماده تحویلش بگیرید. بعدش فقط کافیه چند تا شلنگ رو وصل کنید.

 11. ش.خ گفت:

  من یه مخزن ایرانی برای دستگاهم خریده بودم بعد دوهفته استفاده ترکید. الان چی باید جایگزینش کنم؟ شما چه برندی رو برای مخزن پیشنهاد میکنید؟

  1. کارشناس پاکاب گستر گفت:

   بهترین مخزن توی بازار الان مخزن تانک پک تایوان هستش که کیفیتش عالیه. کلا اگه قطعات حیاتی رو تایوانی بخرید بهتره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *