مقالات

تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

شرکت پاکاب گستر با مجرب ترین تکنسین های متخصص در حوزه آب تصفیه کن، اقدام به تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و قطعات و اجزای مختلف تصفیه آب مینماید. برای تماس با ما میتوانید با بخش سرویس و خدمات پاکاب گستر تماس حاصل کنید. شماره بخش خدمات پاکاب گستر: 02144575211

دستگاه تصفیه آب خانگی دارای قطعات متعددی است. این دستگاه همانند دیگر لوازم خانگی استفاده شده، ممکن است دچار مشکل و خرابی شود. نکته بسیار مهم این است که بتوان به تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی پرداخت. یکی از اصلیترین گام ها در رسیدن به این هدف، شناخت قطعات تصفیه آب است.

ابتدا برای تعمیر دستگاه تصفیه آب باید تشخیص درست در خصوص عامل خرابی دستگاه داده شود. کار تکنسین‌های کاربلد و با تجربه دقیقا تشخیص درست محل ایراد دستگاه است که هزینه تعمیر آن در کمترین حالت خود در بیاید. برای درخواست عیب‌یابی دستگاه و تعمیر آن با روابط عمومی پاکاب گستر تماس بگیرید.

 

پس از شناخت هر یک از لوازم به کار رفته در تصفیه آب باید به نقش هر یک از آنها در فرآیند دستگاه تصفیه آب پی برد. چرا این نکته مهم است؟ زیرا میتوان با شناخت انواع لوازم تصفیه آب، از ریشه مشکل به وجود آمده اطلاعاتی کسب کنید که در تعمیر تصفیه آب مفید خواهد بود.

معرفی قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی

همانطور که گفته شد، قطعات دستگاه تصفیه آب تعداد بسیار زیادی دارند. بنابراین در این قسمت از مقاله به معرفی جزئی هر یک از این قطعات خواهیم پرداخت.

انواع قطعات تصفیه آب

مدار دستگاه تصفیه آب

مخزن تصفیه آب

یکی از مهم ترین و اصلیترین بخش های دستگاه تصفیه آب مخزن آن است. چراکه آب تصفیه شده در دستگاه به منبع آب ریخته میشود و در آن نگهداری خواهد شد. معمولا دستگاه های تصفیه آبی که با سیستم اسمز معکوس کار میکنند دارای مخزن هستند. زیرا اسمز معکوس فرآیند نسبتا کندی برای تصفیه آب دارد. بنابراین برای اینکه بتوان آب خروجی از تصفیه آب را با جریان و شدت بهتری داشت، نیاز است تا یک مخزن در کنار دستگاه تصفیه آب قرار گیرد.

مخزن دستگاه تصفیه آب باید از مواد خوب و زیست سازگاری طراحی شده باشد. هرچه لایه های بدنه‌ی مخزن به خوبی آب بندی شده باشند عمر بالایی خواهد داشت. در غیر این صورت نشتی‌های زیادی می‌تواند از مخزن شما رخ دهد. چون آب می‌تواند از لایه‌های خوب آب‌بندی نشده‌ی مخزن نفوذ کند و مخزن شما چکه کند.

شما برای خرید یک مخزن مناسب می‌توانید از برندهای معتبر مخزن مثل تانک پک استفاده کنید تا مخزن شما عمر بالایی نیز داشته باشد. برندهای تایوانی مخزن تصفیه آب از قیمت بالاتری برخوردار هستند. اما این نکته هم قابل توجه است که اگر جنس مخزن شما خوب نباشد شما همان هزینه‌های اضافی را باید صرف تعمیرات همان مخزن کنید.

پمپ افزایش فشار

علاوه بر مخزن دستگاه های اسمز معکوس باید دارای یک پمپ نیز باشند. زیرا اساس فرآیند اسمز معکوس از اختلاف فشار استفاده میکند. فیلتر ممبران برای اینکه بتواند آب را به خوبی تصفیه کند، نیاز به فشار آب بالایی دارد که پمپ به این دلیل روی دستگاه نصب می‌شود. اگر پمپ دستگاه تصفیه آب درون دستگاه شما تعبیه نشود آب بسیار زیادی از شیر شهری هدر می‌رود و از طرفی آب فشار مناسبی برای خروج از منافذ فیلتر ممبران نخواهد داشت. در این صورت آب با سرعت بسیار کمی در مخزن شما اضافه می‌شود.

دیگر نکته‌ی منفی نداشتن پمپ کم شدن فشار آب خروجی دستگاه آب تصفیه کن است. چون پمپاژ آن از درون مخزن به سمت شیر خروجی با نیروی کمی مواجه می‌شود. این انتقال اگر با یک پمپ همراه باشد فشار آب برداشت بسیار مناسب خواهد بود. شما در این حالت می‌توانید به راحتی از آب تصفیه شده برای پر کردن بطری‌ها و یا کتری و سماور خود با سرعت بالا بهره‌مند شوید.

شیر برقی

یکی دیگر از قطعات مهم آب تصفیه کن شیر برقی است. شیر برقی تصفیه آب وظیفه دارد تا در صورت پر شدن مخزن و یا خالی شدن آن دستور قطع یا وصل جریان را بدهد.

سوئیچ های پرشر و لو پرشر

این سوئیچ ها نیز در کنار شیر برقی به عنوان قطعات برقی دستگاه به کار میروند. های پرشر زمانی که مخزن دستگاه پر از آب شد عمل کرده و جریان برق دستگاه را قطع میکنید تا پمپ بی دلیل کار نکند و باعث هدر رفت آب نشود.

سوئیچ لو پرشر نیز قطعه ای است که به هنگام ضعیف شدن یا قطع فشار آب ورودی به دستگاه توسط یک دیافراگم باعث قطع جریان برق میشود و پمپ و شیربرقی را قطع میکند. در نتیجه دستگاه هرز کار نخواهد کرد و مانع خرابی پمپ تصفیه آب میشود.

اما در صورت خرابی این سوییچ‌ها آب داخل مخزن از کنترل خارج خواهد شد، برای مثال زمانی که مخزن خالی است دستگاه به صورت خودکار متوجه نبود آب در مخزن نمی‌شود و آبی درون مخزن جریان پیدا نمی‌کند و در زمان لازم برای برداشت آب زمانی که شیر برداشت باز باشد آبی خارج نمی‌شود، از آن طرف خراب بودن سوییچ دیگر باعث می‌شود وقتی مخزن پر از آب است دستگاه خودکار متوجه کافی بودن آب در مخزن نشود و همینطور بی رویه آب تصفیه کند و به مخزن بفرستد که این باعث سرریز شدن آب از درون مخزن می‌شود.

محدود کننده جریان یا فلو

محدود کننده جریان فاضلاب یا Flow restrictor یکی از قطعه های بسیار مفید تصفیه آب است. وقتی ممبران آب را تصفیه میکند، مقدار زیادی از آب را به عنوان پساب دور میریزد. محدود کننده فاضلاب در این حین فشاری را در قسمت فاضلاب ممبران ایجاد میکند که سبب میشود ممبران آب کمتری را به عنوان دور ریز به فاضلاب بریزد.

با وجود محدود کننده جریان، آب کمتر هدر می‌رود و پساب کمتری خواهیم داشت چون در صورت نبود این قطعه آب رد شده از درزهای بسیار ریز فیلتر ممبران با فشار بسیار کمی همراه است و ممکن است به مراحل بعدی نرسد و آب زیادی مصرف شود و هدر رود.

فیلترهای تصفیه آب

میتوان گفت تمامی فرآیندهای اصلی تصفیه آب توسط این فیلترها انجام میشود. به دلیل اینکه این قطعات به طور مستقیم با آب در تماسند و آب را فیلتر میکنند. تصفیه آب های اسمز معکوس دارای حداقل 5 فیلتر تصفیه آب هستند. اما فیلترهای دیگری نیز به منظور افزایش کیفیت آب خروجی از آب تصفیه کن به آنها افزوده میشود. هر فیلتری یک وظیفه مشخصی در سیستم دستگاه تصفیه آب دارد. فیلترهای تصفیه آب باید هر کدام در زمان مشخص خود تعویض شوند تا بهترین کارایی را برای مصرف کنندگان داشته باشند.

هوزینگ فیلتر تصفیه آب

به محفظه های عمودی نصب شده روی دستگاه تصفیه آب هوزینگ گفته میشود. این هوزینگ ها معمولا نگهدارنده 3 فیلتر مرحله اول تصفیه آب خواهند بود. هوزینگ‌ها در بسیاری از موارد در معرض ترک خوردگی قرار می‌گیرند و بنا بر کیفیتشان طول عمر مفید آن‌ها تقریب زده می‌شود. در برخی از دستگاه‌ها فیلترهای سه مرحله‌ی اول نیز به صورت کپسولی در دستگاه قرار دارند و دیگر خبری از هوزینگ نیست. به این تایپ دستگاه‌ها اینلاین گفته می‌شود.

شیر ورودی

این شیر مقدمات ورود آب شهری را به دستگاه تصفیه آب فراهم میکند. برای تعویض فیلتر و سرویس دوره ای معمولا اولین اقدام بستن این شیر است. این شیر انواع مختلفی مثل 1/2 یا 1/4 دارد که هر کدام کاربردهای مختلفی دارد.

شیر میکس

یکی از راهکار های تعدیل و تنظیم سختی آب شیر میکس است. این شیر میتواند مقداری از آب دور ریخته شده را به منظور بازگرداندن املاح به آب تصفیه شده اضافه کند. در بسیاری از مشتریان رایج است برای ترکیب آب شهری و آب تصفیه شده برای مصرفشان این شیر میکس را باز می‌کنند. این کار به صورت کاملا اشتباه در بین مصرف کنندگان رایج است. در صورتی که شیر میکس باز باشد آب در حال تصفیه ممبران را دور زده و به صورت کامل املاحش گرفته نمی‌شود. این شیر حتما باید بسته باشد.

عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

پس از اینکه با انواع قطعات به کار رفته در دستگاه تصفیه آب آشنا شدیم، به سراغ انواع مشکلاتی که ممکن است برای تصفیه آب به وجود بیاید خواهیم پرداخت. قبلا در مقاله ای با عنوان «مشکلات دستگاه تصفیه آب و عیب یابی» به طور کاملی به برخی از شایع ترین مشکلات دستگاه تصفیه آب پرداختیم. در این قسمت به طور خلاصه برخی از مشکلات و راه حل تعمیر آنها را با هم بررسی خواهیم کرد.

در ابتدای ایجاد مشکلی در دستگاه تصفیه آبتان شما باید خون سردی خود را حفظ کرده و به دنبال پیدا کردن محل خرابی دستگاه باشید. به طور مثال اگر ایجاد رطوبت در اطراف سینک خود مشاهده کردید باید به دنبال محل نشتی بگردید. شاید این نشتی برای اتصالات دستگاه شما باشد، شاید مخزن شما دچار نشتی دادن شده است، شاید نیز دلیل دیگری برای نشتی وجود داشته باشد که اصلا مربوط به دستگاه تصفیه آب شما نباشد و مثلا از سینک یا اتصالات شیر اصلی ظرفشویی شما باشد.

در هر صورت اگر شما بتوانید مشکل را پیدا کنید خیلی از کار را جلو برده اید. اما در غیر این صورت هم اصلا نگران نباشید. با توضیح دادن مشکل به کارشناسان فروش پاکاب گستر به راحتی مشکل دستگاه شما رفع شده و در اسرع وقت تکنسینی برای رفع مشکل دستگاه شما به محل شما اعزام می‌گردد.

تجربه مشتریان از تعمیرات مجموعه پاکاب گستر

مشتریانی که از سرویس و حدمات مجموعه پاکاب گستر بهره مند شده اند در اغلب اوقات از مهارت سرویسکار راضی بودند و مشکل دستگاهشان حل شده است. سرویسکارهای مجموعه پاکاب گستر همگی با تجربه بوده و دستگاه شما را به صورت دقیق عیب یابی کرده و مشکل آن را درست می‌کنند. برای اطلاع از نحوه سرویس دهی تکنسین‌های پاکاب گستر با فروشگاه ما تماس گرفته و مشاوره دریافت کنید. در این مشاوره شما به احتمال زیاد عیب و نقص دستگاه خود را متوجه شده و در صورت نیاز از خدمات سرویسکاران ما بهره مند می‌شوید.

بیشتر مشتریانی که از پاکاب گستر خدمات گرفته اند، از نحوه برخورد محترمانه تکنسین‌های پاکاب گستر بسیار راضی بودند. برخورد مناسب، خوش‌رو بودن، وقت شناس بودن و البته کار درجه یک از خصوصیات بازر تکنسین‌های مجموعه پاکاب گستر شیر محمدی می‌باشد. سرویس دهی با کیفیت هم جز مواردی است که تجربه مشتریان از تعمیرات مجموعه پاکاب گستر بوده است و از آن رضایت کامل داشته اند.

هزینه سرویس و تعمیرات تصفیه آب

تکنسین‌های پاکاب گستر برای انجام سرویس و خدمات تعمیر دستگاه در همه‌ی نقاط تهران آماده خدمت رسانی هستند. برای این منظور نیز هزینه اجرت محدودی دریافت می‌کنند. هزینه‌ی سرویس و تعمیرات تصفیه آب در منطقه تهران بستگی به حجم کار و مشکل دستگاه شما دارد. اگر مشکل دستگاه شما نیاز به تعویض قطعاتی درون دستگاه تصفیه آب شما داشت، آن هزینه قطعه جدید از شما گرفته خواهد شد و اجرت انجام تعمیر آن نیز جداگانه دریافت می‌شود. اما اگر نیاز به تعویض قطعه نباشد تکنسین‌ها بعد از تشخیص مشکل دستگاه تصفیه آب اقدام به رفع آن مشکل کرده و فقط هزینه اجرت دریافت می‌کنند.

در صورت خرابی شیر برقی چه‌کاری باید انجام شود؟

 • قطع برق: قبل از هر عملیات تعمیر، اطمینان حاصل کنید که برق دستگاه قطع شده است تا احتمال بروز صدمات الکتریکی کاهش یابد.
 • قطع شیر برقی: شیر برقی عموماً در قسمت زیرین دستگاه و یا در نزدیکی شیرهای دستگاه رقیق‌کننده آب قرار دارد. توصیه می‌شود دستگاه را خاموش کنید و سپس شیرها را قطع کرده و برداشت کنید.
 • بررسی سیم‌ها و اتصالات: سیم‌ها و اتصالات شیر برقی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آن‌ها سالم و درست به هم متصل شده‌اند. در صورت وجود خرابی در سیم‌ها یا اتصالات، آن‌ها را تعمیر کنید یا جایگزین کنید.
 • تست ولتاژ: از یک مولتی‌متر استفاده کنید تا ولتاژ خروجی شیر برقی را اندازه‌گیری کنید. در صورتی که هیچ ولتاژی تولید نشود، احتمالاً شیر برقی خراب است و باید جایگزین شود.
 • تعویض شیر برقی: اگر به تعمیر کردن شیر برقی قادر نبودید، بهتر است آن را تعویض کنید. شیر برقی‌ها قابلیت جابجایی با شیر دیگری را دارند و معمولاً در فروشگاه‌های لوازم خانگی یا فروشگاه‌های تخصصی تعمیر آب موجودند.
 • آزمایش و تست: بعد از تعویض شیر برقی، دستگاه را روشن کنید و اطمینان حاصل کنید که شیر به همراه سیستم تصفیه‌آب به طور صحیح کار می‌کند. در هر صورت، اگر نیاز به تعمیر شیر برقی دستگاه تصفیه‌آب داشتید، بهتر است با تعمیرکار یا نماینده فنی دستگاه تماس بگیرید و از آن‌ها کمک بخواهید تا خرابی را برطرف کنند.

آبی از دستگاه تصفیه آب خارج نمی‌شود.

برای بسیاری از کاربران تصفیه آب اتفاق میفتد که برخی اوقات دستگاه تصفیه آب دارای فشار کمی خواهد بود. در اینصورت ممکن است مشکلات زیر برای آب تصفیه کن شما به وجود آمده باشد.

فشار هوای فشرده شده داخل مخزن تصفیه آب کم شده است. راه حل: فشار باد مخزن را تنظیم کنید و فشار آن را تا حدود 6psi بالا بیاورید.

فشار آبی که به دستگاه وارد میشود کم است. (مثلا کمتر از 40psi) راه حل: پمپ تصفیه آب شما دچار مشکل شده است. آن را تعمیر کنید.

فیلتر های پیش تصفیه شده یعنی فیلترهای مراحل 1 تا 3 دچار گرفتگی و کیپ شدگی شده اند. راه حل: فیلترهای شما کهنه شده اند. با خرید پک فیلتر تصفیه آب، آنها را تعویض کنید.

فیلتر ممبران مرحله 4 کیپ شده و آبی را عبور نمیدهد. راه حل: اقدام به تعویض فیلتر ممبران خود بکنید.

احتمال دارد که شیر ورودی تصفیه آب شما بسته باشد. راه حل: شیری که روی لوله کشی زیر سینک نصب شده است را چک کنید و از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

محدود کننده فاضلاب شما دچار خرابی شده است و تمام آب به فاضلاب میرود. راه حل: اقدام به تعویض فلو تصفیه آب کنید.

آب خروجی دارای جریان کمی است

افت-فشار-دستگاه-تصفیه‌آب

فیلتر های پیش تصفیه شده یعنی فیلترهای مراحل 1 تا 3 دچار گرفتگی و کیپ شدگی شده اند. راه حل: فیلترهای شما کهنه شده اند. با خرید پک فیلتر تصفیه آب، آنها را تعویض کنید.

فیلتر پست کربن شما دچار گرفتگی شده است راه حل: میتوانید به تعویض فیلتر مرحله پنج یعنی پست کربن بپردازید.

در این بین احتمال دارد که مخزن تصفیه آب دارای فشار کمی باشد. در این صورت این فشار کم قادر نیست که اب را به صورت پرفشار از شیر برداشت خارج کند. بنابراین آبی که از شیر خارج می‌شود دارای فشار کمی بوده و به طور مثال شما برای پر کردن یک بطری آب نیاز به زمان زیادی مانند پنج دقیقه خواهید داشت. برای رفع این مشکل شما باید از انتهای مخزن خود که یک محفظه تعبیه شده است، مخزن خود را باد کرده و فشار هوای داخل مخزن دستگاه تصفیه آب خود را متعادل کنید. توجه داشته باشید که باد کردن بیش از حد مخزن نیز مناسب برداشت آب نیست و حد نرمالی دارد. با این وجود در صورت تماس با تکنسین‌های پاکاب گستر، تمامی این مراحل توسط سرویسکارهای متخصص به صورت کاملا دقیق انجام می‌گردد.

بازگشت به لیست

22 دیدگاه در “تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

 1. فرید گفت:

  تصفیه اب ما از مسافرت که برگشتیم دو روز کار کرد الان کار نمیکنه چکار باید کرد

  1. کارشناس شرکت تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   سلام و درود. به موارد زیر توجه کنید.

   1. دوشاخه برق را چک کنید که در نیومده باشه.
   2. شیر ورودی رو‌چک کنید که بسته نباشه.
   3. اگه قبل رفتن به مسافرت سالم باشه احتمال داره ترانس دستگاه سوخته باشه اون دو روز هم که آب میومده آب تو مخزن بوده از آب مخزن استفاده میکردید
   4. شیر ورودی هم میتونه کیپ‌کرده باشه قبل از حوزینگ اول چک کنید که آب وارد دستگاه میشه یا نه.
   5. احتمالا سوختن شیر برقی و یا کیپ شدگی شیربرقی هم وجود داره.
 2. رستمی گفت:

  رستمی هستم از چیتگر شمالی
  فیلترهای تصفیه آب رو خودم تعویض و سرویس میکنم اخیرا موردی پیش امده که خواستم راهنمایی بفرمایید
  تصفیه آب خانگی ما از ناحیه فیلتر اول بسرعت آلوده میشود در صورتیکه در واحد مجاور ما که منزل دخترم هست فیلتر تصفیه آبش کمی زرد میشه فیلتر مرحله اول ما نارنجی میشه و‌گِل میچسبه

  1. کارشناس تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   دلایل تیره شدن بیش از حد فیلتر مرحله اول عبارتند از:

   1. مصرف زیاد
   2. خرابی شیربرقی یا یکی از چک ولوها
   3. تعمیرات تاسیسات ساختمان یا لوله های آب توسط سازمان آب
   4. آب ورودی دارای ذرات معلق زیاد باشد

   مثلا در برخی شهرها مثل اهواز گاهی هر هفته فیلترهای مرحله اول تعویض میشود.

 3. فرمنش گفت:

  با وجودیکه فیلتر خریدم و خودم تعویض کردم باز هم‌کتریمون جرم میگیره لطفا راهنمایی بفرمایید تا اگه نیاز به تعمیر داشت تماس بگیرم به دفترتون

  1. کارشناس شرکت پاکاب گستر گفت:

   درود اگه مینوشتید که کدام‌فیلتر رو‌تعویض کردید بهتر میتونستم راهنماییتون کنم اما بطور کلی توضیح میدم
   دوتا از عوامل جرم داشتن آب برداشت دستگاه تصفیه آب یا بالا بودن tds

   1. غشای ممبران گشاد شده و نیاز به تعویض دارد توجه داشته باشید که حتما با تعویض ممبران پیش فیلترها هم تعویض شود
   2. شیر میکس دستگاه باز است که بهتر است بسته باشد
 4. جعفر گفت:

  فیلتر ممبران را تعویض کردم و با دستگاه tds تست میکنم پایین نمیاد دلیلش چی میتونه باشه

  1. کارشناس شرکت پاکاب گستر گفت:

   بعد از تعویض فیلتر باید یکساعت آب تخلیه شود تا هم از فیلترها عبور کند هم مخزن تخلیه شود بعد tds گرفته شود
   دلایل دیگر
   شیر میکس باز است یا خراب است که باید بسته باشد
   ممبران را برعکس جا زدید
   لوله انتهای حوزینگ ممبران شکسته و باید تعویض شود
   یک احتمال هم خرابی خود ممبران جدید است برخی ممبرانها کیفیت خوبی ندارند
   در صورت نیاز به تعمیرات و سرویس کار مجرب با واحد سرویس و خدمات شرکت تماس حاصل فرمایید

 5. شریفی گفت:

  پمپ دستگاه ما اصلا صدا نمیده و‌ بررسی کردم دیدم کلا روشن نمیشه و خاموشه ولی دستگاه خوب کار میکنه و مشکلی نداریم فقط وقتی شیر برداشت رو باز می کنیم بعد از یک پارچ فشار افت میکنه ولی کیفیت و طعم آب خوبه
  سوالم اینه که چطور بدون کار کردن پمپ دستگاه هنوز کار میکنه و آب رو تصفیه می کنه

  1. کارشناس پاکاب گستر گفت:

   در تصفیه آب های به شیوه اسمز معکوس در صورتیکه فشار آب شهری مناسب باشد دستگاه بدون پمپ هم عمل تصفیه را انجام می دهد.
   در مناطقی که tds آب زیاد باشد و فشار آب شهری مناسب نباشد در صورت نبود پمپ ممبران زود کیپ کرده و سیستم مختل می شود مورد دوم اینکه اگه دستگاه پمپ نداشته باشد مخزن به اندازه ظرفیت خود نمی تواند آب تصفیه شده را ذخیره کند.
   مورد سوم بالا رفتن پساب نسبت به تصفیه آب های پمپ دار میباشد در صورتیکه نیاز به تعمیر کار حرفه‌ای دارید با بخش خدمات فقط برای دریافت خدمات تماس حاصل فرمایید.

 6. سردار گفت:

  از زیر یکی از فیلترها آب نشت میکنه و ترک خورده با چه چسبی ترکشو درست کنم؟

  1. کارشناس سرویس و خدمات پاکاب گستر گفت:

   در صورت مشاهده ترک در هر قسمتی از حوزینگ فیلتر یا فیلترها فقط باید حوزینگ تعویض شود و از چسب زدن خودداری کنید
   هیچ چسبی توانایی فشار آب را ندارد و احتمال ترک خوردن مجدد وجود دارد
   از حوزینگ های با کیفیت یا تایوانی استفاده کنید و در صورت بالا بودن فشار آب شهری از فشار شکن استفاده نمایید

 7. azizi گفت:

  پمپ دستگاه من چند وقتیه که صدای عجیبی میده.چیزیش شده؟باید عوض شه؟

  1. کارشناس تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   این مشکل میتونه به این دلیل باشه که فشار کار پمپ زیاد بوده یا اینکه بیش از حد کار کرده که باعث سایش قسمت های چرخشی شده و یا اینکه فشار ورودی پمپ متغیر هستش.البته ممکن هستش که پیچ های اون شل باشه.چک کنید اگر نبود برای راهنمایی تماس بگیرید.

 8. رحیم گفت:

  دستگاه تصفیه آب ما مارکش سی سی کا هستش ۶ مرحله یکسره خاموش روشن میشه
  دلیلش چی میتونه باشه

  1. کارشناس شرکت تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   خاموش روشن یا قطع و وصل شدن تصفیه
   آب
   چندتا دلیل میتونه داشته

   1. زانو سوپاپ انتهای ممبران خراب شده و باید تعویض بشه
   2. چک ولو شیر میکس درصورت باز بودن شیر میکس باید تعویض بشه
   3. یکی از فیلترها کیپ کرده و های پرشر قطع و وصل میشه
   4. فشار آب ورودی کمه و لوپرشر قطع میکنه

   که یا باید فشار آب ورودی رو تقویت کرد یا جریان برق لوپرشر رو یکسره کنید تا این سوئیج از مدار خارج بشه

 9. mohammad گفت:

  من یه دستگاه دارم واسه چند سال پیشه. ینی استفاده نکردم ازش خیلی وقته. میخواستم بدونم شما تعمیرات این جور تصفیه آب ها رو هم انجام میدید؟ فک کنم چند تا قطعه شم خراب باشه.

 10. کارشناس شرکت پاکاب گستر گفت:

  سلام و درود
  بله تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی به طور کامل در شرکت پاکاب گستر انجام میشه. میتونید دستگاه را بیارید به شرکت، چند ساعت بعدش به طور آماده تحویلش بگیرید. بعدش فقط کافیه چند تا شلنگ رو وصل کنید.

 11. ش.خ گفت:

  من یه مخزن ایرانی برای دستگاهم خریده بودم بعد دوهفته استفاده ترکید. الان چی باید جایگزینش کنم؟ شما چه برندی رو برای مخزن پیشنهاد میکنید؟

  1. کارشناس پاکاب گستر گفت:

   بهترین مخزن توی بازار الان مخزن تانک پک تایوان هستش که کیفیتش عالیه. کلا اگه قطعات حیاتی رو تایوانی بخرید بهتره

 12. عظیمی گفت:

  سلام . تعمیرکار سه تا فیلتر پایین را تعویض کرده اما پس از دو یا سه روز وقتی دستگاه روشنه ، شروع به صدایی مانند (( خرت خرت )) میکنه و نشتی آب داره . از سه تا فیلتر پایین قطعا نیست و چه قطعه ای را باید دنبالش بگردم و چی کار کنم . دستگاه شامل 6 فیلتر است . متشکرم

  1. کارشناس پاکاب گستر گفت:

   سلام،
   با توجه به توضیحات شما، احتمال دارد مشکل از یکی از قطعات زیر باشد:

   شیر برقی: شیر برقی وظیفه باز و بسته کردن جریان آب را بر عهده دارد. اگر شیر برقی خراب باشد، ممکن است آب به صورت نامنظم جاری شود و باعث خرخر کردن دستگاه و نشتی آب شود.
   پمپ: پمپ وظیفه ایجاد فشار آب را بر عهده دارد. اگر پمپ خراب باشد، ممکن است آب به صورت نامنظم جاری شود و باعث خرخر کردن دستگاه و نشتی آب شود.
   مخزن آب: مخزن آب وظیفه ذخیره آب تصفیه شده را بر عهده دارد. اگر مخزن آب ترک خورده یا نشت داشته باشد، ممکن است آب به صورت نامنظم جاری شود و باعث خرخر کردن دستگاه و نشتی آب شود.

   بهتره با بخش خدمات ما تماس بگیرید تا بهتر راهنماییتون کنن.

نظرات بسته شده است.