با بیشتر شدن تقاضا برای خرید دستگاه آب تصفیه کن، قطعات دستگاه تصفیه آب نیز با درخواست بیشتری مواجه شده اند. شرکت پاکاب گستر توانسته است به عنوان یکی از بهترین و بزرگ ترین تولیدکنندگان قطعات و لوازم تصفیه آب لقب بگیرد. پاکاب گستر که یکی از عرضه کنندگان محصولات تصفیه آب به صورت عمده است، بیشترین و متنوع ترین قطعات مربوط به تصفیه آب را در اختیار شما میگذارد.

اغلب قطعات دستگاه تصفیه آب که شرکت پاکاب گستر به فروش میرسانند، دارای انواع مختلفی هستند. از قطعات تولیدی در ایران گرفته تا قطعات تایوانی و آمریکایی که با تنوع بسیاری عرضه میشوند. قیمت قطعات تصفیه آب نیز با توجه به کیفیت قطعه و همچنین اینکه قطعه آب تصفیه کن ایرانی باشد یا وارداتی تعیین میگردد.

تنوع قطعات مربوط به تصفیه آب موجود در پاکاب گستر و سایت دیجی پاکاب باعث شده است تا این شرکت یکی از بزرگ ترین عرضه کنندگان قطعات دستگاه تصفیه آب باشد. برخی از لوازم آب تصفیه کن موجود در سایت پاکاب گستر عبارتند از :

انواع هوزینگ آب تصفیه کن، انواع شیر برقی تصفیه آب، سیم کشی کامل دستگاه، مخزن دستگاه تصفیه آب، انواع پمپ افزایش فشار، ترانس یا آداپتور تصفیه آب، سوییچ های فشار بالا یا های پرشر و سوییچ فشار پایین یا لو پرشر، انواع شلنگ دستگاه تصفیه آب با سایز های مختلف، انواع بست فیلتر و سه راهی، انواع زانو اتصال و محصولات دیگر

تمام قطعات دستگاه آب تصفیه کن برای خرید در این صفحه وجود دارند. برای دسترسی راحت تر به قیمت قطعات تصفیه آب و همچنین خرید اینترنتی قطعات میتوانید با کلیک بر روی قطعه مربوطه به بخش مربوط به آن محصول در این صفحه هدایت شوید.

 

لیست تمام قطعات دستگاه تصفیه آب موجود در سایت پاکاب گستر

 

مخزن دستگاه تصفیه آب

مخزن تصفیه آب یکی از مهم ترین اجزای دستگاه تصفیه آب است. اهمیت این قطعه در دستگاه اسمز معکوس به این دلیل است که آب تصفیه شده در دستگاه آب تصفیه کن به این مخزن هدایت میشود و در آن نگهداری خواهد شد.

در صورتی که مخزن تحت فشار تصفیه آب از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، علاوه بر این که آب خروجی از شیر برداشت دارای کیفیت نا مناسبی خواهد بود، عمر مخزن نیز کاهش پیدا خواهد کرد. در صورتی که آب تصفیه شده در مدت زمان طولانی در مخزن تحت فشار نگهداری شود(مثلا بیش از دو روز)، باید از نوشیدن آن آب خودداری کرد.

شرکت پاکاب گستر چند نوع مخزن را در اختیار مشتریان قرار میدهد. تنوع زیاد مخزن های پاکاب گستر به مشتریان و همکاران که به صورت عمده خرید میکنند، اجازه میدهد تا انتخاب های متعددی داشته باشند و با دست باز تر با توجه به بودجه و نیاز خود، اقدام به خرید مخزن بکنند.

بهترین مخزن تصفیه آب مخزن تانک پک است. به دلیل این که شرکت تایوانی تانک پک به طور تخصصی به تولید و عرضه مخازن تحت فشار در ابعاد و کاربری های گوناگون میپردازد. مخازن تولید شده توسط شرکت تانک پک دارای تاییدیه NSF هستند. با کلیک روی این صفحه میتوانید به صفحه مربوط به سایت NSF و تاییدیه شرکت تانک پک برای مخازن تصفیه آب منتقل شوید.

 

بازگشت به لیست قطعات دستگاه تصفیه آب

 

پمپ دستگاه آب تصفیه کن

پمپ تصفیه آب یکی دیگر از مهم ترین اجزا و قطعات دستگاه تصفیه آب است. این قطعه در دستگاه های اسمز معکوس کاربرد دارد. به دلیل اینکه فیلتر ممبران برای فیلتراسیون آب نیاز به اختلاف فشار دارد، نیاز است تا آب ورودی دارای فشار مناسبی باشد. این فشار توسط پمپ افزایش فشار ایجاد میشود.

پمپ ها از نظر فشاری که ایجاد میکنند و ظرفیتی که از آب میتوانند درون خود جای دهند، به دو نوع پمپ تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی تقسیم میشوند. پمپ تصفیه آب خانگی همانطور که حدس میزنید دارای قیمت پایین تری میباشد.

شرکت های تایوانی و چینی از اصلی ترین تولید کنندگان پمپ تصفیه آب هستند. شرکت پاکاب گستر طیف وسیعی از انواع پمپ های دستگاه تصفیه کننده آب را در اختیار شما میگذارد تا یک انتخاب با آگاهی بیشتر داشته باشید.

هد پمپ تصفیه آب

هدپمپ دستگاه تصفیه آب به قسمت بالایی پمپ اطلاق میشود. برخی از اوقات گیج فشار سنج دستگاه تصفیه آب عدد همیشگی را نشان نمیدهد. این عدم ورود آب با فشار مناسب میتواند ناشی از خرابی پمپ دستگاه تصفیه آب باشد. اما برخی از اوقات نیاز به تعویض کل پمپ نیست و تعویض آن هزینه زیادی را میطلبد. به همین دلیل هدپمپ را تعویض میکنند. لازم به ذکر است که قیمت هد پمپ تصفیه آب از پمپ کامل دستگاه به اندازه قابل توجهی کمتر است.

بازگشت به لیست قطعات دستگاه تصفیه آب

 

 

ترانس یا آداپتور دستگاه تصفیه آب

ترانس دستگاه تصفیه آب از اجزایی است که همراه با پمپ دستگاه تصفیه آب می‌آید. همانطور که توضیح داده شد، دستگاه آب تصفیه کن اسمز معکوس برای عملکرد بهتر خود نیاز به فشار آب دارد که این فشار توسط پمپ به وجود میاید. پمپ برای کار خود نیاز به جریان برق دارد. جربان برق را آداپتور تصفیه آب تامین میکند.

بازگشت به لیست قطعات دستگاه تصفیه آب

 

گیج فشار سنج دستگاه تصفیه کننده آب

فشار سنج تصفیه آب به قطعه ای گفته میشود که اغلب عقربه ای است و فشار آب ورودی به دستگاه آب تصفیه کن را با واحد PSI نمایش میدهد. وجود گیج فشار در همه دستگاه ها اجباری نیست اما وجود آن میتواند به شما در برخی از مسائل کمک کند. مثلا در صورتی که فشار آب ورودی به دستگاه کمتر از 50 بود، میتوانید با استفاده از آن تشخیص دهید که دستگاه تصفیه کننده شما دچار ایراد شده است.

گیج فشار سنج تصفیه آب با اندازه رزوه آن مشخص میشود که گیج رزوه ریز و فشار سنج رزوه درشت از انواع آن میباشد.

بازگشت به لیست قطعات و لوازم دستگاه تصفیه آب

 

هوزینگ فیلتر دستگاه تصفیه آب

هوزینگ تصفیه آب به استوانه های عمودی گفته میشود که در جلوی دستگاه تصفیه آب نصب میشود. این هوزینگ ها به نوعی محفظه ای برای سه فیلتر مرحله اول خواهند بود. تعداد هوزینگ در هر دستگاه تصفیه آب حداکثر سه عدد است. در برخی از دستگاه های تصفیه آب که به طور کلی یک یا دو مرحله ای هستند، تعداد هوزینگ ها نیز کمتر میشود.

هوزینگ های تصفیه آب معمولا به دو نوع مات و شفاف وجود دارند. در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس فیلتر مرحله اول که فیلتر الیافی است در هوزینگ شفاف قرار میگیرد. دو فیلتر بعدی که فیلتر های کربن پودری و فیلتر کربن بلاک هستند، اغلب در هوزینگ مات قرار میگیرند.

پاکاب گستر طیف وسیعی از انواع هوزینگ های تصفیه آب خانگی و همچنین آب تصفیه کن نیمه صنعتی را در اختیار کاربران قرار میدهد. برای خرید هوزینگ تصفیه میتوانید با انتخاب یکی از محصولات زیر آن را به سبد خرید خود اضافه کنید.

بازگشت به لیست قطعات دستگاه تصفیه آب

 

شیر برداشت دستگاه تصفیه کننده

دستگاه تصفیه آب از اجزای گوناگونی تشکیل شده است که در این صفحه به اکثر آن ها خواهیم پرداخت. شیر برداشت در فرآیند فیلتراسیون آب نقشی ندارد. همانطور که از نامش مشخص است، از این شیر برای برداشت آب پس از تصفیه‌ی کامل استفاده میکنند.

شیر برداشت به طور کلی در دو نوع شیر برداشت اهرمی و شیر برداشت ستاره ای وجود دارد. پاکاب گستر شیر های برداشت گوناگونی را در طرح ها و رنگ های مختلف در اختیار شما میگذارد که میتوانید بر حسب سلیقه هر کدام که نیاز داشتید را انتخاب کنید.

بازگشت به لیست قطعات دستگاه تصفیه کننده آب

 

استند یا شاسی دستگاه تصفیه آب

دستگاه های آب تصفیه کن امروزی همگی روی یک پایه و بدنه ای قرار دارند که به آن شاسی گفته میشود. شاسی دستگاه معمولا قطعه ای پلاستیکی یا فلزی است که همه اجزای دستگاه تصفیه آب بر روی آن استوار است.

وجود شاسی یا بدنه دستگاه تصفیه آب علاوه بر اینکه نیاز به سوراخ کردن کابینت را از بین میبرد، حمل و جابه جایی دستگاه تصفیه آب را آسان تر و سرویس تصفیه آب را راحت تر خواهد کرد.

پاکاب گستر انواع شاسی ها را در اختیار مشتریان قرار میدهد که شاسی بدون گیج و با گیج و همچنین شاسی های فلزی و پلاستیکی از انواع آنها هستند.

بازگشت به لیست قطعات دستگاه تصفیه آب

 

شلنگ دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب دارای فیلتر های متنوع است. این فیلتر ها باید به یکدیگر متصل شوند. یعنی آبی که وارد دستگاه آب تصفیه کن میشود، به فیلتر مرحله 1 رفته، در آن فیلتراسیون انجام شود و به فیلتر دوم برود. این مرحله تا فیلتر مرحله آخر ادامه پیدا کند. پس از آن آب باید از فیلتر مرحله آخر به مخزن ذخیره هدایت شود تا در آنجا نگهداری شود. همه این اتصالات توسط شلنگ دستگاه تصفیه آب انجام میشود.

شلنگ تصفیه آب دارای سایز های مختلفی است. شرکت پاکاب گستر شلنگ های سایز 6 و سایز 10 را در اختیار مشتریان میگذارد. همچنین این شلنگ ها از دو نوع ایرانی و تایوانی هستند که کیفیت شلنگ تایوانی قاعدتا بهتر از نمونه ایرانی خواهد بود.

بازگشت به لیست قطعات دستگاه تصفیه آب

 

شیر مخزن تصفیه آب

همه دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس زیر سینکی دارای مخزن تصفیه آب هستند. این مخازن دارای فشار بسیار مناسبی درون خود هستند که میتوان گفت حجم قابل توجهی از مخزن را هوای فشرده شده تشکیل میدهد. برای اینکه مقدار آب ورودی به مخزن ذخیره را کنترل کنند، یک شیر بر روی مخزن تصفیه آب تعبیه شده که به آن شیر مخزن یا شیر تانک گفته میشود.

در سایت دیجی پاکاب شیر مخزن دارای تنوع مناسبی است و از برند های مختلف تایوانی، ایرانی و چینی موجود است.

بازگشت به لیست قطعات دستگاه تصفیه آب

بست نگهدارنده فیلتر تصفیه آب

شرکت پاکاب گستر طیف وسیعی از بست های تصفیه آب را در اختیار مشتریان و همکاران خود قرار میدهد. تمام بست های موجود در سایت دیجی پاکاب تولید شده توسط شرکت پاکاب گستر است. در صورتی که نیاز به تیراژ با حجم بالا دارید میتوانید با شماره مربوط به فروش عمده تصفیه آب در پاکاب گستر 09903838305 تماس بگیرید.

بست پایه ممبران: برای نگه داشتن پوسته ممبران استفاده میشود. پس اینکه فیلتر ممبران به این بست متصل شد، این بست به شاسی دستگاه آب تصفیه کن متصل میشود. علاوه بر این، از این بست برای نگهداری فیلتر های 12 اینچ دستگاه تصفیه آب اینلان و برای نگهداری فیلتر های 12 اینچ و یا بزرگ موجود در یخچال های ساید استفاده میشود.

بست پایه پست کربن: این بست دارای اندازه کوچکتری نسبت به بست پابه ممبران است. همانطور که از نام این بست پیداست برای نگه داشتن فیلتر های پست کربن و مینرال کاربرد دارد. البته برای باقی فیلتر هایی که از این سایز پیروی میکنند نیز کاربرد دارد. کاربرد دیگر بست پایه پست کربن نگهداری فیلتر 10 اینچ یخچال های ساید است.

بست بزرگ به کوچک: بستی دو طرفه میباشد که طرف بزرگ تر آن مربوط به نگهداری از فیلتر ممبران است، و طرف کوچکتر برای نگهداری فیلتر های مینرال و پست کربن.

بست کوچک به کوچک: از بست کوچک به کوچک برای نگهداری فیلتر های پست کربن و مینرال بر روی هم استفاده میشود.

بست های دیگری نیز در بازار ایران برای دستگاه تصفیه آب وجود دارد. بست سه تایی مربوط به نگهداری از فیلتر های یخچال یکی از این موارد است. برای نگهداری فیلتر ممیران نیمه صنعتی 400 گالن، نیز بست های بزرگی وجود دارد که پاکاب گستر تولید کننده این گونه بست ها نیز میباشد.

بازگشت به لیست لوازم و قطعات دستگاه تصفیه آب

 

زانو اتصال تصفیه آب

قطر شلنگ به کار رفته در دستگاه تصفیه آب خانگی دارای اندازه 1/4 اینچ است. اتصال زانو برای این طراحی شده است که بتواند قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی را به بهترین شکل به هم متصل کند. انواع مختلفی از زانو تصفیه آب وجود دارد.

  • زانو تصفیه آب سایز ۱/۸ مناسب برای استفاده در پوسته ممبران که در دو مدل ساده و سوپاپ دار موجود است.
  • زانوی سایز ۱/۴ برای اتصال هوزینگ ها، فیلتر ها، شیر برقی و سوییچ های پرشر و لو پرشر مورد استفاده قرار میگیرد.
  • زانو دستگاه تصفیه آب سایز ۳/۸ به 1/4 برای پمپ تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار میگیرد.

بازگشت به لیست قطعات دستگاه تصفیه آب

 

 

شیر برقی دستگاه تصفیه کننده آب

شیر برقی تصفیه آب یکی از قطعات برقی تصفیه آب است که برای کارکرد خود نیاز به آداپتور دارد. شیر برقی همراه با سنسور های فشار بالا و فشار پایین (سوییچ های پرشر و لو پرشر) کار میکند. زمانی که سوییچ های فشار به شیر برقی دستور قطع فشار را میدهند این شیر برقی به صورت اتوماتیک اقدام به بستن راه ورود آب به دستگاه آب تصفیه کن را میکند.

شیر برقی تصفیه آب های خانگی معمولا دارای ولتاژ 24 هستند. اما دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی از شیر برقی با ولتاژ 36 ولت استفاده میکنند.

شیر برقی دستگاه تصفیه آب در پاکاب گستر در مدل های مختلفی وجود دارد. دو نوع ایرانی و وارداتی برای شیر برقی در سایت پاکاب گستر وجود دارد که این قطعه تصفیه آب را از نظر قیمت با طیف گوناگونی مواجه میکند.

بازگشت به لیست قطعات تصفیه آب

 

سوییچ های پرشر تصفیه آب خانگی(فشار بالا)

سوییچ فشار بالا یا سنسور های پرشر در دستگاه های تصفیه آب خانگی زمانیکه مخزن ذخیره دستگاه پر شد عمل کرده و جریان برق دستگاه را قطع میکنید تا پمپ بی دلیل کار نکند و باعث هدر رفت آب نشود.

این عملیات توسط دیافراگم استفاده شده در داخل سوئیچ انجام میشود. به این صورت که وقتی فشار تا حد معینی افزایش پیدا میکند وارد عمل شده و باعث قطع برق خروجی به پمپ و شیربرقی میشود.

ضمنا فشار سوییچ های پرشر را با آلن سایز 4 میتوان تنظیم نمود.

سایز:در دوطرف سوئیچ شلنگ سایز ۶ m قرار دارد و بسته به نوع سوئیچ دارای دو مدل مهره‌ای و فیتینگی میباشد.

محل قرارگیری: بهترین و مناسب ترین مکان برای نصب سوییچ های پرشر یا فشار بالا، بین ممبران تصفیه آب و مخزن ذخیره میباشد.

سوییچ لو پرشر دستگاه تصفیه آب(فشار پایین)

سوئیچ لو پرشر یا سنسور فشار پایین آب تصفیه کن در دستگاه تصفیه آب قطعه‌ای است که به هنگام ضعیف شدن یا قطع فشار اب ورودی به دستگاه توسط یک دیافراگم باعث قطع جریان برق میشود و پمپ و شیربرقی را قطع میکند تا دستگاه هرز کار نکند و مانع خرابی پمپ تصفیه آب میشود.

لازم به ذکر است که سوییچ لوپرشر برخلاف سوئیچ های پرشر در حالت عادی در وضعیت قطع میباشد و به محض ورود آب جریان برق را متصل میکند.

سایز: در یکطرف قطعه یک شلنگ سایز ۶ نصب میشود.

محل قرارگیری: سنسور لو پرشر که یکی از مهم ترین قطعات دستگاه تصفیه آب است، معمولا در ورودی دستگاه یا بعد از فیلتر تصفیه آب مرحله سوم و قبل از پمپ افزایش جریان نصب میشود.

بازگشت به لیست قطعات دستگاه آب تصفیه کن

 

شیر ورودی تصفیه آب

آب باید از طریق لوله کشی ها وارد شلنگ دستگاه تصفیه آب شود. این عمل توسط شیر ورودی دستگاه آب تصفیه کن صورت میپذیرد. آب از یک سمت وارد شیر ورودی میشود و از سمت دیگر خارج و وارد شلنگ تصفیه آب میشود. شیر ورودی سایز های مختلفی دارد که با سایز رزوه آن از هم متمایز میشود.

بازگشت به لیست قطعات دستگاه تصفیه آب

شیر میکس تصفیه آب

شیر میکس دستگاه تصفیه آب قابلیت تنظیم سختی آب تصفیه شده را دارد. دستگاه تصفیه آب آلاینده های بسیار زیادی را از آب حذف میکند. این مورد منجر به حذف بسیاری از املاح موجود در آب میشود. بنابراین نیاز است تا آب خالص کمی با آب دارای سختی بالا مخلوط شود.

شیر میکس دستگاه تصفیه آب این قابلیت را برای شما فراهم میکند. با استفاده از این شیر میتوانید مقداری از املاحی که از آب جدا شده اند را به آب بازگردانید تا مشکل کم بودن املاح برای شما حل شود.

شیر میکس تصفیه آب یکی از مهم ترین قطعات دستگاه تصفیه آب است که در دو مدل پلاستیکی و فلزی در اختیار مشتریان پاکاب گستر قرار میگیرد. برای خرید شیر میکس میتوانید به صورت اینترنتی یا تلفنی به ثبت سفارش بپردازید.

بازگشت به لیست قطعات دستگاه تصفیه آب

 

مغزی شیر دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب دارای شیر برداشت است. در قسمت های قبل شیر های برداشت درجه یک را معرفی نمودیم. اما به دلیل اینکه شیر برداشت به دلیل عدم تعویض فیلتر در زمان مناسب، ممکن است با آب سخت تماس داشته باشد، به آن دلیل احتمال خرابی یا چکه نیز در آن وجود دارد.

در صورت خرابی یا چکه کردن دستگاه آب تصفیه کن میتوانید فقط مغزی مربوط به شیر برداشت را تعویض کرد. اکثریت شیر های برداشت دارای مغزی قابل تعویض هستند. شرکت پاکاب گستر مغزی های شیر برداشت را در دو مدل اهرمی و ستاره در اختیار مشتریان قرار میدهد که میتوانید از طریق لینک های زیر اقدام به خرید آن ها بکنید.

بازگشت به لیست قطعات تصفیه آب

 

فلو یا محدود کننده فاضلاب تصفیه آب

محدود کننده فاضلاب تصفیه آب که با نام فلو تصفیه آب نیز شناخته میشود، در مسیر شلنگ ممبران به فاضلاب نصب میشود. وظیفه فلو این است که با ایجاد فشار رو به عقب به سمت فیلتر ممبران تصفیه آب، از هدر رفتن بیش از حد آب در سیستم اسمز معکوس جلوگیری کند.

در صورتی که از محدود کننده فاضلات در دستگاه تصفیه آب استفاده نشود، آب پر فشاری که پمپ دستگاه به سمت فیلتر مرحله 4 میفرستد، با همان فشار زیاد از داخل فیلتر ممبران به فاضلاب میرود. در صورتی که فلو روی دستگاه آب تصفیه کن نصب باشد، فشار آب در فلتر مرحله 4 ممبران بیشتر خواهد بود و ممبران میتواند عملکرد مد نظر را داشته باشد.

بازگشت به لیست قطعات دستگاه آب تصفیه کن

 

 

پرسش های متداول درباره قطعات تصفیه آب

 

پاکاب گستر چه قطعاتی از تصفیه آب را به فروش میرساند ؟

انواع هوزینگ آب تصفیه کن، انواع شیر برقی تصفیه آب، سیم کشی کامل دستگاه، مخزن دستگاه تصفیه آب، انواع پمپ افزایش فشار، ترانس یا آداپتور تصفیه آب، سوییچ های فشار بالا یا های پرشر و سوییچ فشار پایین یا لو پرشر، انواع شلنگ دستگاه تصفیه آب با سایز های مختلف، انواع بست فیلتر و سه راهی، انواع زانو اتصال و محصولات دیگر

تنوع قیمتی قطعات در سایت پاکاب گستر چگونه است ؟

با توجه به اینکه پاکاب گستر یکی از بزرگترین فروشنده های دستگاه ها و قطعات تصفیه آب است، اغلب قطعات دستگاه تصفیه آب که شرکت پاکاب گستر به فروش میرسانند، دارای انواع مختلفی هستند. از قطعات تولیدی در ایران گرفته تا قطعات تایوانی و آمریکایی که با تنوع بسیاری عرضه میشوند. قیمت قطعات تصفیه آب نیز با توجه به کیفیت قطعه و همچنین اینکه قطعه آب تصفیه کن ایرانی باشد یا وارداتی تعیین میگردد.

مهم ترین قطعات به کار رفته در دستگاه تصفیه آب کدام قطعات هستند ؟

مخزن دستگاه تصفیه آب، پمپ تصفیه آب، آداپتور یا ترانس، شیر برقی دستگاه و بسیاری از قطعات دیگر در دسته قطعات مهم تصفیه آب قرار میگیرند.

در صورتی که به صورت عمده اقدام به خرید بکنیم، آیا تخفیف برای خریدار در نظر گرفته میشود ؟

در صورت خرید همکاران به صورت عمده، به آنها تخفیف ویژه ای تعلق خواهد گرفت. تنوع قطعات مربوط به تصفیه آب موجود در پاکاب گستر و سایت دیجی پاکاب باعث شده است تا این شرکت یکی از بزرگ ترین عرضه کنندگان قطعات دستگاه تصفیه آب باشد.