مقالات

دستگاه تصفیه آب کیسی

دستگاه تصفیه آب کیسی یا رومیزی یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که نیازمند یک سیستم تصفیه آب کم جا هستند. متاسفانه در سال های اخیر، به دلایل گوناگون کیفیت آب شهری دچار اختلال و مشکل فراوانی شده است.

به همین دلیل است که بسیاری از خانواده ها برای جلوگیری از مضراتی که آب آلوده میتواند به بدنشان برساند، به نصب دستگاه تصفیه آب خانگی روی آورده اند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم شما را با کوچک ترین دستگاه تصفیه آب خانگی با سیستم اسمز معکوس آشنا کنیم.

دستگاه تصفیه آب کیسی چیست؟

تصفیه آب کیسی یا تصفیه آب رومیزی یکی از مدرن ترین راه حل ها برای تصفیه کردن آب منزل شما به شمار میروند. مهم ترین مزیتی که این دستگاه ها دارند، کم جا بودن آنها است. علاوه بر آن میتوانند زیبایی مثال زدنی به آشپزخانه منزل شما بدهند.

تصفیه آب های رومیزی متنوعی در ایران موجود هستند. اما میتوان گفت که موثر ترین آنها، تصفیه آب رومیزی با سیستم اسمز معکوس است. به این خاطر که دستگاه هایی که با سیستم اسمز معکوس کار میکنند، دارای بهترین عملکرد در مقابل آلاینده های آب هستند.

مطلب پیشنهادی: بهترین تصفیه آب رومیزی در ایران

تصفیه آب رومیزی اسمز معکوس

دستگاه تصفیه آب کیسی

همانطور که گفتیم در سالهای اخیر بسیاری از شرکت های معتبر تولید کننده تصفیه آب، اقدام به تولید تصفیه آب های خود با سیستم اسمز معکوس میکنند. این موضوع به این دلیل است که این روش از تصفیه آب حدود 99 درصد از آلاینده های موجود در اب را تصفیه میکند.

به طور کلی این سیستم شامل یک ممبران است. آب با فشار بالا وارد سیستم و غشاء ممبران شده، در این غشاء بسیاری از ناخالصی های آب از آن حذف میشود و در نهایت آب خروجی دارای بهترین کیفیت خواهد بود.

لازم به ذکر است که اسمز معکوس در اکثر تصفیه آب های زیر سینکی نیز کاربرد دارد. این روش نسبت به روش هایی مانند اولترافیلتراسیون قدرتمند تر میباشد. البته به همان نسبت قیمت تصفیه آب زیر سینکی اسمز معکوس بالاتر از سیستم های دیگر است.

مزیت های دستگاه تصفیه آب کیسی

تصفیه آب کیسی

 1. نصب بسیار آسانی دارند: تصفیه آب های کیسی معمولا کمترین زحمت را برای نصب دارند. تنها نیاز است تا شلنگ آن به شلنگ شیر آب متصل شود. بنابراین به طور کلی نصب آنها نسبت به تصفیه آب های زیر سینکی بسیار راحت است. دستگاه تصفیه آب جاذبه ای یا کلمنی یکی از انواع تصفیه اب رومیزی است که میتواند حتی توسط کاربر حمل شود.
 2. ممکن است به شیر آب نیاز نداشته باشند: برخی از دستگاه های رومیزی هستند که برای خروجی آب نیاز به شیر آب ندارند.
 3. نگهداری آسان: معمولا فرآیند تعویض فیلتر تصفیه آب کیسی بسیار آسان است. تنها نیاز است تا فیلترهای جدید را خریداری کنید، سپس جایگزین فیلتر های تصفیه آب قدیمی نمایید.
 4. قیمت نسبتا کم: دستگاه های تصفیه آب رومیزی یکی از بهترین انتخاب ها برای آشپزخانه شما هستند. از این جهت که با توجه به امکاناتی که به شما میدهد، کمترین قیمت را دارد.
 5. به آشپزخانه شما زیبایی خاصی میدهند: این تصفیه آب ها معمولا دارای ظاهر بسیار زیبایی هستند. با نصب آنها در کنار سینک خود، میتوانید از ظاهر زیبایی که دارند استفاده کنید.

قیمت دستگاه تصفیه آب کیسی رومیزی

دستگاه تصفیه آب کیسی انواع مختلفی دارد. برخی از آنها تصفیه آب های کلمنی با قابلیت پرتابل بودن هستند. برخی دیگر قابلیت های پیشرفته ای را به سبب قلیایی کردن آب در اختیار کاربران قرار میدهند.

در این خصوص میتوان گفت قیمت دستگاه تصفیه آب کیسی تا حد زیادی بسته به کیفیت و خدماتی است که در اختیار کاربر قرار میدهند. برای مثال دستگاه تصفیه آب بیونتک، به جهت کیفیت بی نظیر و آپشن های خارق العاده ای که در اختیار استفاده کنندگان قرار میدهد، قیمت بسیار بالایی نسبت به دیگر تصفیه آب ها دارد.

مطلب پیشنهادی: لیست قیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

2 دیدگاه در “دستگاه تصفیه آب کیسی

 1. شریفی گفت:

  بطور کلی تصفیه آب کیسی از نظر کیفیت آب و سرویس و خدمات بعدی و راحتی نصب و تعمیر و طول عمر بهتره یا تصفیه آب های معمولی؟

  1. کارشناس تصفیه آب شرکت پاکاب گستر گفت:

   اینکه تصفیه آب کیسی بهتره یا تصفیه آب های استاندارد از لحاظ ظاهری قطعا کیسی ها زیباتر و‌کم جاتر هستند و‌مشتری ها بیشتر پسند میکنن اما به چند دلیل از نظر فنی تصفیه آب هایی که باکس ندارند بهتر است
   ۵ دلیل که تصفیه آب های استاندارد یا اصطلاحاً کلاسیک از تصفیه آب های کیسی بهتر است:

   1. تصفیه آب های کیسی فقط بخاطر باکس زیبا گرانتر هستند
   2. فیلترهای تصفیه آب های کیسی معمولا گرانتر است
   3. سرویس و تعویض فیلترهای دستگاه های کیسی سخت تر و‌پر هزینه تر است
   4. در زیر سینک قرار میگیرند و ظاهر زیبایشان دیده نمی شود پس لزومی به خرید تصفیه آب های کیسی وجود ندارد
   5. مخزن این تصفیه آب ها کوچکتر و قطعات این دستگاه‌ها کمتر در دسترس است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *