مقالات

کیفیت آب آشامیدنی

کیفیت آب آشامیدنی

یکی از موضوعات مهم برای سلامتی انسان کیفیت آب آشامیدنی است. دستگاه‌های تصفیه آب فوائد بسیار زیاد است.  این دستگاه بسیاری از آلودگی‌ها مانند انواع مواد شیمیایی، گرانول‌ها، نیرتات، نیتریت،آرسنیک و غیره را حذف میکندآب شیرین و سالمی را برای مصرف کننده فراهم می‌کند.

اغلب دستگاه‌های تصفیه آب از فیلتر‌های گوناگونی استفاه میشود و تنها کافی است در دوره‌های زمانی مشخص این فیلتر‌ها تعویض شوند تا با از بین بردن سختی آب و فلزات سنگین آب، آب گواراتری برای شما به ارمغان بیاورند.

آب سالم و عاری از هرگونه آلودگی و میکروب باعث کاهش فشار خون، کاهش وزن، افزایش انرژی، کنترل دیابت، شفافیت و رطوبت پوست، تقویت استخوانها، کاهش بیماری‌های کلیوی و معده و روده، بهبود زخم اثنی عشر، افزایش هیدراتاسیون بدن با آبرسانی بهتر به سلولهای بدن می شود.

تحقیقات نشان می دهد وجود یون‌های آلومینیوم در آب ارتباط معنا‌داری با احتمال ابتلا به آلزایمر دارد. آلومینیوم از جمله عناصری است که دفع آن از بدن دشوار بوده و رسوب آن در مغز انسان اختلالاتی از قبیل آلزایمر را به همراه خواهد داشتآب تصفیه کن های خانگی با استفاده ازفن آوری اسمز معکوس و ممبران RO تمامی فلزات سنگین از جمله آلومینیوم، سرب ، جیوه ، کادمیوم و … را از آب آشامیدنی حذف خواهند کرد.

چطور از ایمنی و سلامت آب اطمینان حاصل کنیم؟

تست کیفیت آب مهم است زیرا آلودگی ها را شناسایی می کند و از ورود بیماری های منطقه ای از بدن جلوگیری می‌کند. اساسا، تست کیفیت آب، اطمینان حاصل می کند که آب امن است و با استانداردهای آب و هوایی محلی و بین‌المللی مطابقت دارد. این نوع آزمایش می تواند با استفاده از تکنیک های نمونه گیری آب و با استفاده از تکنولوژی برای برآورد مقدار و سطح مواد شیمیایی تکمیل شود.

تست کیفیت آب خانگی

نوشیدن یا استفاده از آب آلوده می تواند موجب بیماری شدید یا مرگ شود. به همین دلیل مهم است که اطمینان حاصل شود که آب های خانگی ایمن، تمیز و آزاد از باکتری ها و بیماری ها است. منبع آب یکی از عوامل مهم در تامین آب آشامیدنی است. آبخیز ها، دریاچه ها، حوضچه ها و آب باران همه منابع آب آشامیدنی هستند، اما باید برای حفظ استانداردهای بهداشت عمومی مورد آزمایش قرار گیرند. بسیاری از کشورها را تعیین می کنند که مسئولیت تنظیم آب آشامیدنی را دارند. آزمایش معمول آب خانگی برای شناسایی باکتری ها، ویروس ها و انگل ها ضروری است. اگرچه دولت ها و سازمان های نظارتی مسئول نظارت بر آب هستند، اما حوادث می توانند اتفاق بیفتند. بنابراین شما باید آب آشامیدنی خود را آزمایش کنید تا سلامتی و ایمنی آب خود را تعیین کنید. کیت های تست خانه در مقایسه با قیمت های مناسب، می توانند آلودگی را در آب آشامیدنی و آب خانگی خود تشخیص دهند. یکی از مهمترین سوالاتی که در هنگام آزمایش کیفیت آب ایجاد می شود، این است که چه نوع آلاینده ها باید مورد توجه قرار گیرند. آلاینده را که می تواند در آب وجود داشته باشد شناسایی شوند. عبارتند از : آرسنیک، باکتری، ویروس ها، مس، فلوراید، سرب، منگنز، نیترات، فلزات سنگین و آفت کش ها هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *