مقالات, نمایندگی تصفیه آب در تهران, نمایندگی تصفیه آب در تهرانسر

8 باور غلط در مورد دستگاه تصفیه آب

8 باور غلط در مورد دستگاه تصفیه آب

این سوال همواره وجود دارد که تصفیه آب خانگی به روش اسمزمعکوس آیا واقعا آب را تصفیه می کنند یا فرمالیته می باشند و تأثیری در تصفیه آب ندارند . متاسفانه بعضی از افراد ، اطلاعات ناقصی درباره کارکرد دستگاه تصفیه آب ارائه می دهند که دور از واقعیت بوده و باعث گمراهی اطرافیان خود می شوند. در این نوشتار به 8 باور غلط در مورد دستگاه تصفیه آب وجود دارد اشاره می کنیم.

8 باور غلط در مورد دستگاه تصفیه آب

 اگر یک جواب کلی به روش کار تصفیه آب خانگی با سیستم اسمزمعکوس بدهیم چیست : به طور کلی تصفیه آب‌های خانگی با سیستم اسمزمعکوس، قادرهستند ذرات معلق و محلول آب را تا بیش از 90 درصد حذف کرده و آب تصفیه شده را برای استفاده در مخزن ذخیره می کند و آب ناخالص را به درون فاضلاب هدایت می کند.

باور های غلط در مورد تصفیه آب 

باور غلط 1 : این دستگاه ها هیچ تأثیری برکیفیت آب ندارند !

شما در اولین روز استفاده بلافاصله شاهد طعم سبک آب خواهید شد کتری آب جوش شما جرم نخواهد بست و یخ شما حالت بلوری خواهد گرفت. در مورد ضرورت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی در مقاله ای بیشتر و کامل تر توضیح داده شده است.

باور غلط 2 : بیش از حد آب را تصفیه میکند !

 افرادی هستند که ادعا دارند این دستگاه ها خیلی زیاد آب را تصفیه می کنند و تبدیل به آب مقطر می کنند. تمام تصفیه آب‌های اسمز معکوس دارای شیر میکس می باشند که شما می توانید املاح آب را به میزان دلخواه تنظیم کنید ، همچنین فیلتر مرحله 6 (فیلتر مینرال یا فیلتر قلیایی) نیز می توانند پس از تصفیه آب ،املاح مفید به آب اضافه کنند.

باور غلط 3 :فضای زیادی را در زیر سینک اشغال می کنند

تصفیه آب‌های بسیار کوچک هم موجود می باشند که فضای بسیار کمی در زیر سینک اشغال می کنند . همچنین ما در آشپزخانه‌ها وسایلی داریم که سالی یک بار هم از آن استفاده نمی‌کنیم ولی چرا برای یک تصفیه آب که کمتر از یک درب زیر سینک را اشغال می کند جا باز نمی‌کنیم. چند تا شیشه به درد نخور و جا نایلونی را برداریم ، فضا برای یک تصفیه آب که برای سلامتی‌مان مفید است باز خواهد شد.

باور غلط 4 : اگر آب در مخزن بماند تولید باکتری می‌کند

مخازن دستگاه تصفیه آب معمولا از جنس پلی پروپلین یا فلزی هستند و هیچ نوری به آنها نمی‌تابد تا تولید جلبک یا باکتری کنند و در صورتیکه فیلتر ها را به موقع تعویض کنید نیازی به نگرانی ندارید.

اکنون سالهاست که دستگاه تصفیه آب در بسیاری از شهرهای با آب بی کیفیت مورد استفاده قرار می گیرند اما حتی یک مورد بیماری ناشی از استفاده از تصفیه آب مشاهده نشده است.البته بعد از یکی دو سال احتمال ایجاد میزان کمی بیوفیلم در مخزن وجود دارد. اولا میزان آن بسیار کم است و با شستشوی مخزن رفع می‌شود در ضمن کسانی که میکروب آب برایشان خیلی مهم است می‌توانند یک فیلتر یووی در آخرین مرحله از دستگاه نصب کنند یا از فیلتر نانو سیلور یا انتی باکتریال استفاده کنند ناگفته نماند تصفیه آب به روش اسمز معکوس در کشورهای بسیار پیشرفته از قبیل آمریکا و اروپا تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرید و تاکنون خبری دال بر بیماری‌زا بودن این دستگاه ها گزارش نشده است.

باور غلط 5 :تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی چه ارزان قیمت و چه گران قیمت یک کار را انجام می دهند

 تمامی دستگاه جای تصفیه آب خانگی چه ارزان و چه گران قیمت یک کار را انجام می دهند و نیازی بر خرید دستگاه گران قیمت و با کیفیت نیست و از آنجا که تصفیه آب های اسمز معکوس همگی آب را کاملا تصفیه می کنند و این باور غلط به وجود می آید اما مطمئن باشید دستگاه ارزان قیمت قطعا دارای فیلتر های غیر استاندارد پمپ و قطعات برقی ضعیف و مخزن ضعیف می باشد. در مقاله قیمت دستگاه تصفیه آب به طور کامل فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت تصفیه آب را مورد بررسی قرار داده ایم. دستگاه های ارزان قیمت قطعا فیلتر های کربنی آنها گیاهی نیست و از متریال فودگرید استفاده نشده و شیر برداشت غیر استاندارد استفاده می کنند تا قیمت تمام شده پایین بیایید فقط سبک بودن آب مطرح نیست یک دستگاه خوب و با کیفیت علاوه بر اینکه آب سبک به شما می‌دهد و بعد از طی یکی دو سال مجبور به هزینه های تعمیرات دستگاه تصفیه آب مکرر نمی‌شوید .

باور غلط 6 :  تصفیه آب خانگی نسبت به آب معدنی هزینه نگه داری بالایی دارد؟

این تصور کاملا اشتباه است. در صورتیکه یک بطری آب معدنی را 2000 تومان در نظر بگیرید و اگر روزانه فقط 5 لیتر استفاده کنید بعد از یک سال شما سالانه 3.650.000 تومان باید آب معدنی خرید کنید درحالیکه اگر از بهترین فیلتر ها استفاده کنید و سرویس دستگاه را هم به اپراتور حرفه‌ای انجام بدهید شما سالی حدود 350.000 تومان برای تصفیه آب هزینه می کنید و البته نیازی نیست هر روز آب معدنی را با وزن زیاد آن خریداری و تا آشپزخانه حمل کنید که از کیفیت آب آن هم اطمینان کامل ندارید .

ظروف پلاستیکی هم که داستان خود را دارد و به محیط زیست آسیب میزند در حالی که تصفیه آبی که زیر سینک شما نصب شده ، آشپزخانه شما را به یک چشمه پاک وصل کرده است و نه تنها 5 لیتر بلکه 220 لیتر می توانید از آب آن استفاده کنید و حتی می توانید یک انشعاب از دستگاه تصفیه آب به یخچال ساید خود وصل کنید تا نیازی به تعویض فیلتر ساید نداشته باشید.

باور غلط 7 : دستگاه تصفیه آب نیترات و فلزات که برای سلامتی مضر است را حذف نمی‌کند!

 مطابق آزمایشات و آنالیز آب ، دستگاه های تصفیه آب‌ اسمز معکوس قادر به حذف نیتراتها تا 90 درصد می باشند و فلزات سنگین را تا 98 درصد حذف می کنند . برای اثبات آن به راحتی می‌توانید قبل و بعد نصب دستگاه ، آب تصفیه شده را به یکی از آزمایشگاه های آنالیز آب ببرید و تست نیترات و فلزات را بگیرید .یکی از مراجعی که روی آب آزمایش انجام می‌دهد دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد.

باور غلط 8 : تصفیه آب را فقط برای نوشیدن و تهیه چای استفاده می شود 

آب تصفیه شده را می توانید برای پخت غذا ، درست کردن چای و قهوه، اتو بخار ، دستگاه بخور، یخچال ساید و شیشه شوی ماشین که باعث بالا بردن عمر این وسایل می‌شود استفاده کنید و همچنین برای آبکشی نهایی ظروف کریستالی و شیشه ای که باعث می‌شود لک بر روی ظروف ایجاد نشود استفاده کرد.

فروشگاه اینترنتی تصفیه آب دیجی پاکاب

فروشگاه پاکاب گستر بهترین عرضه کننده دستگاه تصفیه آب با بهترین قیمت و کیفیت همراه با استاندارد روز جهانی می باشد. برای ارسال سفارش خود می توانید به فروشگاه تصفیه آب  دیجی پاکاب مراجعه نمایید.برای خرید حضوری دستگاه تصفیه آب میتوانید به نمایندگی فروش تصفیه آب در تهرانسر مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *