مقالات

بهترین تصفیه آب قلیایی

بهترین تصفیه آب قلیایی کننده

دستگاه تصفیه آب قلیایی یکی از راه حل های بسیار مناسب برای افرادی است که از برخی بیماری ها رنج میبرند. تصفیه آب قلیایی به دستگاهی گفته میشود که میتواند سطح pH آب را تنظیم کند. سطح pH آب عادی در حدود 7، آب اسیدی کمتر از 7 و آب قلیایی بیشتر از 7 است.

در حال حاضر تصفیه آب های بیشماری با نام بهترین تصفیه آب قلیایی به فروش میرسد. اما آیا همه این دستگاه ها کارکرد مناسبی دارند؟ آیا میتوان نام همه آن ها را به طور تخصصی تصفیه آب قلیایی نامید؟

در این مقاله به بررسی سوالات بالا خواهیم پرداخت و تخصصی ترین دستگاه تصفیه آب قلیایی کننده را به شما معرفی خواهیم کرد.

تصفیه آب یونیزه قلیایی چیست؟

تصفیه آب قلیایی کننده یکی از بهترین آب تصفیه کن ها برای افرادی است که از بیماری هایی مانند سنگ کلیه رنج میبرند. اما عملکرد دستگاه به طور علمی در ادامه توضیح داده شده است.

آبی  که وارد دستگاه میشود، ابتدا میان صفحه‌هایی که به صورت مثبت و منفی باردار شده‌اند، جاری میشود. این صفحه ها با غشای خاصی به نام یون تراوا از یکدیگر جدا هستند. این نوع خاص غشا فقط به یون ها اجازه عبور میدهد و به باقی ذرات از جمله آب اجازه عبور نمی‌دهد.

یون‌ها به دو دسته قلیایی و اسیدی تقسیم می‌شوند. یون های اسیدی بار منفی و یون‌های قلیایی بار مثبت دارند.بنابراین وقتی میان صفحات باردار قرار میگیرند از یکدیگر جدا میشوند. سپس جداگانه با آب ترکیب شده و آب اسیدی و قلیایی درست میکنند. عملکرد یونیزه قلیایی در دستگاه های قلیایی نیز به همین شکل است.

انواع دستگاه تصفیه آب قلیایی کننده

در سال های اخیر بسیاری از دستگاه های آب تصفیه کن با نام قلیایی در بازار عرضه شده اند. اما آیا تمامی آنها عملکرد یکسانی دارند؟ آیا تمامی آنها تاثیر برابری روی قلیایی بودن آب خروجی میگذارند؟

دستگاه های تصفیه آب قلیایی موجود در بازار به دو دسته تقسیم میشوند.

 1. تصفیه آب قلیایی با 1 فیلتر قلیایی: این گونه از دستگاه ها همان تصفیه آب خانگی استاندارد هستند که تنها 1 عدد فیلتر قلیایی به آنها اضافه شده است. نمیتوان گفت که این دستگاه ها خاصیت قلیایی به آب نمیدهند. اما کیفیت آب خروجی از آنها قابل مقایسه با تصفیه آب های تخصصی قلیایی نخواهد بود.
 2. تصفیه آب قلیایی تخصصی: تعداد این دستگاه ها نسبتا در بازار ایران کمتر است. معمولا بهترین تصفیه آب های قلیایی کننده تخصصی در کشور های ژاپن و کره جنوبی تولید میشود. مزیت این دستگاه ها این است که میتوان به طور مشخص میزان اسیدی یا قلیایی بودن آب را تعیین کرد.

مزایای تصفیه آب یونیزه قلیایی ساز

بر اساس ادعای وبسایت www.stylecraze.com، در سال های اخیر افراد بیشتری نسبت به قبل به فواید آب قلیایی آشنا هستند. این آب PH کمی بالاتر از آب آشامیدنی معمولی دارد. بسیاری از ادعاها این آب را با روند پیری کندتر و پیشگیری از سرطان مرتبط می دانند.

در ادامه به برخی از فواید آب قلیایی اشاره کرده ایم:

 • خواص ضد پیری (از طریق آنتی اکسیدان های مایع که سریعتر جذب بدن انسان می شوند)
 • میتواند در درمان دیابت موثر باشد
 • از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی میکند
 • باعث آب‌رسانی، سلامت پوست و سایر خواص سم زدایی میشود
 • کاهش وزن را در پی دارد
 • در برابر وقوع سرطان مقاوم است

بهترین دستگاه تصفیه آب قلیایی

یک دستگاه تصفیه آب خانگی خوب باید یک سری ویژگی هایی داشته باشد که آن را نسبت به دیگر دستگاه ها متمایز کند. برای مثال تصفیه آب خانگی دارای قطعات متفاوتی است. هر یک از این قطعات باید دارای کیفیت مناسبی باشند تا بتوان دستگاه را به عنوان بهترین تصفیه آب خانگی معرفی کرد.

در مورد دستگاه تصفیه آب قلیایی نیز همین موضوع صادق است. دستگاهی را میتوان به عنوان بهترین تصفیه آب قلیایی کننده معرفی کرد که در درجه اول دارای بهترین کیفیت از قطعات باشد. در حال حاضر دستگاه های تصفیه آب تایوانی دارای کیفیت بسیار مناسبی هستند.

البته در مورد قطعات تصفیه آب قلیایی باید گفت که کشور های کره جنوبی، ژاپن، آمریکا و … جزو کشور های پیشرو در صنعت تصفیه آب قلیایی هستند.

تصفیه آب قلیایی تراست

دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی بیونتک

دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی در ایران دارای تعداد زیادی است. برای مثال تصفیه آب لایف واتر مدل تراست دارای فیلتر قلیایی است که میتواند آب را تا اندازه بسیار خوبی تصفیه کند. اما قابلیت های تصفیه آب قلیایی بیونتک مدل 207D با دیگر دستگاه های یونایزر قابل مقایسه نیست.

تصفیه آب یونیزه قلیایی بیونتک

دستگاه آب یونیزه قلیایی بیونتک قابلیت های منحصر به فردی دارد که میتواند خود را از دیگر دستگاه ها جدا کند و عنوان بهترین دستگاه تصفیه آب قلیایی را به خود اختصاص دهد. برخی از این قابلیت ها شامل موارد زیر است:

 1. دکمه نوشیدن آب مناسب برای شیشه شیر کودک
 2. قابلیت تنظیم آب قلیایی از سطح pH هفت تا دوازده
 3. قابلیت تنظیم آب اسیدی از سطح pH سه و نیم تا 7
 4. دارای دکمه ای برای شستن میوه و سبزیجات
 5. دکمه مناسب برای لایه برداری صورت
 6. و بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد دیگر

خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی

همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم، دستگاه تصفیه آب قلیایی دارای انواع مختلفی است. برخی اوقات ممکن است روی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس یک فیلتر قلیایی نصب شود. این فیلتر به آب خاصیت قلیایی میدهد. اما نمیتوان گفت که فیلتر قلیایی میتواند تاثیر زیادی روی کیفیت آب بگذارد.

قیمت دستگاه های تصفیه آب خانگی با فیلتر بالاتر از تصفیه آب های استاندارد معمولی است. این موضوع هم به دلیل اضافه شدن فیلتر قلیایی به آن است. اما تصفیه آب های قلیایی تخصصی مانند بیونتک به دلیل قابلیت های بهتر، قاعدتا دارای قیمت بالاتری هستند.

از این روست که بسیاری از افرادی که به طور تخصصی نیازمند آب قلیایی هستند، به دنبال خرید دستگاه تخصصی یونیزه قلیایی میروند. به تناسب کیفیت دستگاه، قیمت دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی نیز بالاتر از تصفیه آب های عادی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *