مقالات

تعویض فیلتر تصفیه آب آکواجوی

تعویض فیلتر تصفیه آب آکواجوی

دستگاه تصفیه آب آکواجوی یکی از برندهایی است که در سال های اخیر توانسته مشتریان بسیاری را به خود جذب کند. آکواجوی برندی در اصل کانادایی است. شرکت آکواجوی علاوه بر کانادا در کشور هایی مثل تایوان و استرالیا نیز اقدام به تولید تصفیه آب خانگی و انواع محصولات مربوط به تصفیه آب میکند.

تصفیه آب آکواجوی دارای کیفیت بسیار مناسبی است. اما نکاتی در سرویس و نگهداری این دستگاه وجود دارد که اگر رعایت نشود، نه تنها تصفیه آب آکواجوی بلکه بهترین تصفیه آب خانگی جهان نیز نمیتواند کیفیت آب مناسبی را برای شما فراهم کند.

یکی از نکات مهم در نگهداری از این دستگاه، تعویض فیلتر تصفیه آب آکواجوی است. در این مقاله به بیان اهمیت تعویض فیلترها، نحوه سرویس کردن تصفیه آب Aquajoy و نحوه تعویض فیلتر آن خواهیم پرداخت.

 

سرویس تصفیه آب آکواجوی

سرویس تصفیه آب به مجموعه ای از اقدامات گفته میشود که در طی بازه زمانی های مختلف توسط سرویسکار متخصص تصفیه آب انجام میشود. معمولا بازه زمانی که برای تعویض فیلتر تصفیه آب آکواجوی و دیگر دستگاه ها در نظر گرفته میشود چیزی در حدود 6 ماه است. چرا که فیلترهای پیش تصفیه آب معمولا باید در بازه زمانی شش ماه تعویض شوند.

پاکاب گستر یکی از بزرگترین مراجع تخصصی سرویس و خدمات تصفیه آب است. این شرکت که یکی از تولیدکنندگان تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی در ایران است، اقدام به سرویس و تعمیر دستگاه تصفیه آب به صورت تخصصی میکنند.

بررسی قطعات تصفیه آب و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض آن یکی دیگر از اقداماتی است که سرویسکاران پاکاب گستر برای شما انجام خواهند داد. هواگیری مخزن نیز از جمله کارهایی است که در هر بازه سرویس دوره ای از اقدامات ضروری است. به دلیل اینکه اگر مخزن فشار مناسبی نداشته باشد، ممکن است پس از مدتی فشار آب خروجی از تصفیه آب شما نیز کم شود.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی آکواجوی

همانطور که گفته شد همه دستگاه های تصفیه آب از جمله دستگاه آب تصفیه کن آکواجوی برای اینکه بتواند عملکرد و کیفیت خوبی داشته باشد، نیاز به سرویس دوره ای دارد. مهم ترین کاری که در سرویس دوره ای توسط تکنسین باید انجام شود، تعویض فیلتر تصفیه آب است.

فیلتر تصفیه آب آکواجوی

اما نکته مهم این است که تعویض فیلتر تصفیه آب را میتوانید به راحتی خودتان انجام دهید. تنها کافی است تا اقدام به خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب کنید. پس از خرید فیلتر، طبق مراحلی که در ادامه ذکر خواهد شد، فیلترهای تصفیه آب آکواجوی خود را تعویض کنید.

مراحل تعویض فیلتر Aquajoy

در اولین مرحله نیاز است تا از ورود آب به دستگاه تصفیه آب جلوگیری کنیم تا بتوانیم فرآیند تعویض فیلتر را انجام دهیم. برای این کار شیر ورودی تصفیه آب را میبندیم. شیر مخزن را نیز که به رنگ آبی رنگ روی مخزن است میبندیم. در مرحله بعدی نیاز است تا آب موجود در دستگاه را خالی کنیم. شیر روی سینک مربوط به آب تصفیه کن را باز میکنیم و منتظر میمانیم تا تمام آب موجود در دستگاه خالی شود.

حالا به سراغ تعویض فیلتر تصفیه آب آکوا جوی میرویم.

  1. ابتدا باید هوزینگ مربوط به هر یک از فیلتر ها را باز کنید. هوزینگ به محفظه عمودی فیلتر گفته میشود که در دستگاه های تصفیه آب به صورت ایستاده وجود دارد.
  2. هوزینگ ها را به صورت ساعتگرد بچرخانید تا باز شود.
  3. در صورت عدم تسلط، میتوانید دستگاه تصفیه آب را روی زمین قرار دهید.
  4. کارتریج فیلتر قدیمی که داخل هوزینگ قرار دارد را خارج کنید. توجه کنید که داخل هوزینگ ها به احتمال زیاد پر از آب است. حتما قبل از باز کردن هوزینگ‌ها زیر آن ظرفی بگذارید.
  5. توصیه میشود که قبل از قرار دادن فیلترهای جدید، محفظه فیلتر(هوزینگ) را بشویید.
  6. کارتریج فیلتر جدید را داخل محفظه خود قرار دهید. هوزینگ ها را با استفاده از دست در جای خود ببندید.
  7. هوزینگ را به صورت پادساعتگرد بچرخانید و در آخر آن را با آچار هوزینگ سفت کنید تا از عدم نشتی آن اطمینان حاصل کنید.
  8. توجه کنید که واشر اورینگ موجود در هوزینگهای آکواجوی در هنگام بسته شدن به خوبی جا بیفتد.

مراحل تعویض فیلتر آکواجوی شما به پایان رسیده است. در آخر شیر ورودی را باز کنید و اجازه دهید تا دستگاه شما چندین مرتبه پر و خالی شود. پس از آن میتوانید از آب تصفیه شده استفاده کنید.

 

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب آکواجوی

فیلترهای تصفیه آب، هر یک عمر مشخصی دارند. در صورتی که از عمر مشخص شده آنها، بیشتر کار کنند، آب خروجی از دستگاه تصفیه آب کیفیت همیشگی را نخواهد داشت و ممکن است مقداری ناخالصی و آلاینده، وارد دستگاه تصفیه آب شما شود.

بهترین زمان تعویض فیلتر تصفیه آب به شرح زیر است.

فیلتر الیافی پلی پروپیلن مرحله اول 4 تا 6 ماه
فیلتر کربن پودری یا کربن گرانول UDF/GAC 4 تا 6 ماه
فیلتر کربن بلاک مرحله سوم یا الیافی 1 میکرون 4 تا 6 ماه
فیلتر ممبران اسمز معکوس RO Membran 12 تا 24 ماه
پست کربن خطی post carbon 9 تا 12 ماه
فیلتر مینرال 9 تا 12 ماه

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *