مقالات

فیلتر قلیایی تصفیه آب

فیلتر قلیایی

فیلتر قلیایی تبدیل به یکی از فیلترهایی شده است که در سال های اخیر جای خود را در دستگاه های تصفیه اب باز کرده است. نسبت به سالیان گذشته به دلیل کیفیت نه چندان مناسب آب شهری در برخی از استان ها استفاده از آب معدنی رواج بیشتری یافته است. اما هزینه استفاده از آب معدنی چه از نظر مادی و چه از نظر آسیب هایی که به محیط زیست میزند قابل جبران نیست.

برای اینکه بهتر بتوانیم با آب قلیایی و فیلتر قلیایی تصفیه آب که امروزه در دستگاه های تصفیه آب استفاده می شود آشنا شویم ابتدای امر باید بدانیم PH چیست و بدن در چه PH ای بهتر کار میکند.

مطلب پیشنهادی: قیمت انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

سطح pH آب نشان دهنده چیست؟

PH : potential of hydrogen به معنی پتانسیل هیدروژن بررسی غلظت یون هیدروژن در آب و نشان دهنده قدرت یون انتی اکسیدان هیدروژن در آب می باشد. مقیاس اندازه گیری PH از 0 تا 14 می باشد که عدد 7خنثی است و هرچه از 7به پایین برویم اسیدی و بالعکس از عدد 7 به بالا قلیایی می باشد. خون در بدن انسان به طور طبیعی در PH معادل 7/365 است.

سطح PH آب قلیایی

تاریخچه آب قلیایی

در سال 1931 دانشمندان ژاپنی از سوی دولت ماموریت داشتند تا بر روی آب قلیایی تحقیقاتی انجام دهند و پس از آزمایشات متعدد مشخص شد که این آب بر روی سلامت انسان تاثیرات مثبت بسیار زیادی میگذارد. اما این تحقیقات از سال 1993 به صورت علمی صورت گرفت و اثرات معجزه گر آن بیشتر مشخص گردید.

در حال حاضر شرکت ژابنی کانگن اقدام به تولید بهترین دستگاه های تصفیه آب قلیایی کننده به نام تصفیه آب آیونایزر میکند. علاوه بر این شرکت، بیونتک از کشور کره جنوبی نیز به طور تخصصی به تولید تصفیه آب های یونیزه کننده آب میپردازد. تصفیه آب قلیایی بیونتک در ایران به تعداد محدود موجود است.

فواید آب قلیایی

آب قلیایی به دلیل وجود یون های هیدروژن دارای خاصیت آنتی اکسیدان بالایی می‌باشد، که در پیشگیری و درمان سرطان، کنترل دیابت، جلوگیری از پیری زود رس، جلوگیری از ترش کردن معده یا رفلکس معده، جلوگیری از افسردگی، کمک به تنظیم کارکرد کبد و حذف کلسترول و کنترل مقداری از تری گلیسرید و استحکام استخوان‌ها و کمک به دیگر اعضا بدن و حتی درمان برخی بیماریهای صعب العلاج موثر می باشد.

مزایای فیلتر قلیایی

مزایای استفاده از فیلتر قلیایی تصفیه آب. منبع: alibaba.com

ملاحظات استفاده از آب قلیایی 

تقریبا آب قلیایی ضرر خاصی برای بدن ندارد مگر اینکه در زمان مناسب و تحت کنترل استفاده نگردد. کسانی که مشکل هضم غذا به دلیل کمبود اسید غذا دارند یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غذا به دلیل خنثی نمودن اسید معده نباید از اب قلیایی استفاده کنند. مثلا بعضی از داروها باید در روده باز شود که با خوردن آب قلیایی همراه با دارو در معده باز می شود.

کودک زیر دو سال بدلیل اینکه محیط معده قلیایی دارد بهتر است از این آب استفاده نکند. افراد مسن تر نیز ۱ ساعت قبل غذا و ۲ ساعت بعد از غذا آب قلیایی ننوشند.

همچنین  فردی که بیماری خاص دارد باید با پزشک خود مشاوره نماید.  این آب با قرار گرفتن طولانی مدت در مقابل هوا واکنش نشان میدهد و نگهداری آن در ظروف پلاستیکی نیز مضر می باشد و در آخر آیا استفاده از آب قلیایی ایمن است.

مسئله ای که بسیاری از متخصصان بهداشت با آب قلیایی دارند ادعای سلامتی آن است که با چه روشی ساخته شده است نوشیدن آب قلیایی طبیعی به طور کلی ایمن است زیرا دارای مواد معدنی طبیعی می باشد با این حال توصیه میگردد از فیلترهای مرغوب قلیایی که در بازار وجود دارد استفاده کنید چرا که در فیلترهای ارزان قیمت فقط از آهک استفاده شده و تاثیرات انتی اکسیدانیه قوی ندارند.

روش کار فیلتر قلیایی تصفیه آب

فیلتر قلیایی آلکالاین بلو

 با توجه به اینکه در دستگاه های اسمز معکوس تمامی آلاینده‌ها و یون‌های آب حذف می‌گردد میتوان به آب خاصیت قلیایی بعد از فیلتراسیون کامل اضافه نمود. در داخل فیلترهای قلیایی از سنگ‌های معدنی که دارای یون های کلسیم ، منیزیم یا زئولیت و…. می باشد، استفاده میگردد که این خود نیاز به دقت بالا در انتخاب نوع سنگ و آزمایشات دقیق متعددی دارد.

اگر از ساختار دستگاه تصفیه آب اطلاع داشته باشید، می دانید که فیلتر قلیایی در هفت یا ششمین مرحله قرار گرفته است. آب در پروسه تصفیه از این مرحله عبور کرده و فیلتر قلیایی املاح و عناصر مورد نیاز را به آن می افزاید و در نهایت آب قلیایی تولید می کند. نام این فیلتر دستگاه تصفیه آب ، فیلتر ORP یا فیلتر قلیایی یا  Alkaline filter می خوانند.

آب قلیایی دارای خواص بسیاری است که در اینجا تعدادی از آن را ذکر کردیم آب اسیدی برای بدن زیان بخش و استفاده آن در طول مدت صدمات جبران ناپذیری دارد. استفاده از فیلتر قلیایی برای زمانیکه آب ورودی یا آبی که در دستگاه تصفیه شده دارای ph  پایینی باشد قلیایی بودن آن را تنظیم می کند تا سلامت شما به خطر نیفتد. عمر مفید فیلترهای قلیایی 12 ماه است که این فیلترها سبب قلیایی شدن آب تصفیه شده می گردند.
دقت داشته باشید برای تهیه فیلترها بخصوص فیلتر قلیایی بهترین نوع آن را استفاده کنید زیرا فیلترهای قلیایی ارزان هم بی کیفیت هستند و برای سلامتی بسیار مضر مهمترین هدف استفاده از فیلتر قلیایی درمان اسیدوز بدن می باشد. از کارکردهای این فیلتر بالابردن مقدار کلسیم و منیزیم و PH آب است که این موجب خوش طعم شدن آب آشامیدنی می شود.

استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی و استفاده از آب قلیایی برای هر فرد یک نیاز مهم است.

تاثیرات قلیایی نبودن آب مصرفی 

 • ایجاد رسوب در کتری و سماور
 • بیماری های قلبی و عروقی
 • بالا رفتن فشار خون
 • طعم نامناسب در چای و قهوه
 • طعم نه چندان خوب در پخت غذا ها
 • پیری زودرس
 • کم شدن توان مقاومتی فرد در برابر بیماری ها
 • بروز اختلالات مزمن و ناراحت کننده ( احساس خستگی و ناراحتی، افسردگی و …)

خواص استفاده از فیلتر قلیایی 

 • حفظ ایمنی سلول های حیاتی
 • کاهش خستگی های روزمره
 • جوانی و شادابی پوست
 • افزایش متابولیسم بدن شده  و کمک به سوخت و ساز آن ها
 • خنثی کردن رادیکالهای آزاد که باعث جلوگیری از صدمه به سلول ها و DNA
 • افزایش میزان اکسیژن محلول خون
 • جلوگیری از پوکی استخوان
 • سوپر هیدراتاسیون (نفوذ پذیری و آبرسانی بالا)
 • غنی سازی معدنی ( اضافه کردن املاح معدنی مهم به آب )
 • ضد پیری زودرس
 • از بین بردن مخاط دیواره روده بزرگ و جذب بالای مواد مغذی
 • حذف سموم آفت کش ها روی میوه و سبزیجات
 • پاکسازی بدن از انوع سموم محبوس شده در سلول ها

چرا باید از آب قلیایی استفاده کنیم؟

نکات استفاده از آب قلیایی

 

آب قلیایی که افراد به نام آب آلکالین هم میشناسند. قلیایی بودن از مهمترین فاکتورهای کیفیت آب آشامیدنی است. تهیه این آب توسط یونیزاسیون (جداکردن عناصر مفید) انجام می گیرد.

آب قلیایی در شرایطی مهیا می شود که عناصر و ذرات مضر در آب حذف و ذراتی مانند منیزیم و کلسیم در آب حفظ می‌شوند و خاصیت اسیدی بودن از بین می رود. برای آب قلیایی نیاز به دستگاه یونیزاسیون داریم و روش الکترولیز (توسط الکترود‌ها) یا فیلتراسیون آب در دستگاه های تصفیه آب.

مهمترین بیماری ها و اختلالات بدن نتیجه استفاده از آب شرب (آب شهری بدون تصفیه خانگی) است. آب قلیایی از بین برنده حالت اسیدوز در بدن است . تهوع، سر درد، اسهال و … همگی از علل استفاده از آب معمولی است که با مصرف آب قلیایی تا حد بسیاری رفع می شوند.

این دستگاه به روز و جدید دریچه‌های جدیدی از علم به روی بشر باز کرده و با این تکنولوژی قلیایی کردن آب طبعا کمک بسیار زیادی به سلامت انسان ها در طولانی مدت می‌کند و طول عمر انسان ها را با نوشیدن آبی با محیط قلیایی افزایش می‌دهد.

برای اطلاع از قیمت دستگاه فیلتر قلیایی و کسب اطلاعات بیشتر از این محصول با روابط عمومی پاکاب گستر در تماس باشید.
معمولا دستگاه‌های جدید با ایده‌های نو و خلاقانه برای کسب مشتری و فروش محصول باید کیفیت خود را در ابتدا ثابت کنند، این دستگاه در کشور کره جنوبی با استقبال بسیار خوب مردم و رضایت‌مندی آن‌ها مواجه بوده و برای همه گیر شدن و کمک به سلامت اقشار مختلف انسان‌ها نیاز به حمایت دارد و کیفبت مطلوب خود را ثابت کرده است.

آب یونیزه با فیلتر قلیایی و سلامت ما

در طول روز و رژیم تغذیه ای که داریم ممکن است بعضی از مواد و املاح به مقدار کمتری به بدن ما برسد که کمبود هریک از این املاح خود باعث اختلالاتی می گردد. املاح موجود در آب قلیایی مانند منیزیم، سدیم، آهن، کلسیم، زینک، منگنز و … از عناصر مهم برای بدن هستند و وجود آنها هرچند کم لازم است. آب قلیایی حاوی تمام این عناصر است و بهبود دهنده سلامت جسم شما در نتیجه بهتر است آبی را که جهت نوشیدن و پخت و پز مصرف می نماییم آبی قلیایی باشد.

تفاوت طعم آب با فیلتر قلیایی 

بسته به منطقه جغرافیایی، تصفیه خانه ها و محله زندگی شما طعم آب شرب شما متفاوت است. دستگاه تصفیه آب خانگی با فیلتر قلیایی، آب یونیزه شده برای شما تهیه می بیند که طعمی لطیف و لذت بخش دارد. آب ورودی به دستگاه بعد از فیلتراسیون طعم کلرید آن از بین رفته و الکترولیز ( عبور از فیلتر قلیایی ) می شود و در نتیجه آن آب قلیایی با طعمی بی نظیر خواهید داشت.
آب قلیایی موجب مرطوب نگه داشتن غذا و طعم عالی آن می شود به یاد داشته باشید آب قلیایی تاثیر بالایی در پخت و پز و طعم غذاها دارد.

خرید فیلتر قلیایی تصفیه آب خانگی

شرکت پاکاب گستر یکی از بزرگترین فروشندگان قطعات و لوازم تصفیه آب در ایران است. در بین این لوازم فیلترهای تصفیه آب نیز قرار دارند. انواع فیلتر های تصفیه آب با کیفیت ها و قیمت های گوناگون در فروشگاه شرکت پاکاب گستر موچود است.

دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی 207D بیونتک

علاوه بر قطعات تصفیه آب، پاکاب گستر دستگاه تصفیه آب قلیایی را نیز با بهترین قیمت به فروش میرساند. دستگاه های قلیایی کننده اعم از دستگاه های تخصصی تر مثل بیونتک مدل 207D و همینطور تصفیه آب هایی که فیلترهای با کیفیتی مثل قلیایی دارند، در فروشگاه ما عرضه میشوند.

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “فیلتر قلیایی تصفیه آب

 1. محمد گفت:

  آیا استفاده از فیلتر قلیایی برای تمامی دستگاههای اسمز معکوس ضروریه و واقعا این خواصی که میگن علمی و منطقیه یا برای بازارگرمی و بیزینس

  1. کارشناس شرکت پاکاب گستر گفت:

   دوست عزیز فیلتر قلیایی بر روی تمام دستگاه‌های اسمز معکوس ضروری نیست و استفاده از این فیلتر باید از روی علم و آگاهی انجام شود.
   قبلا توضیح داده شده که فیلتر قلیایی برای افراد مسن و کودکان زیر دو سال و افرادیکه معده‌شان اسید معده کمی تولید میکنند مضر میباشد ضمنا با برخی داروها و هنگام غذا نباید مصرف شود.
   ولی فوائد معجزه آسایی دارد که با مشورت پزشک باید مصرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *