مقالات, مقالات

علت وجود حباب در آب تصفیه شده

وجود حباب در آب تصفیه شده

در ابتدا باید بدانید که وجود حباب در آب تصفیه شده طبیعی و برای بدن هیچ ضرری ندارد.

گاهی اوقات دیده میشود که وقتی شیر آب دستگاه تصفیه آب ، باز میشود و آب درون لیوان ریخته میشود ، آب به رنگ سفید در آمده و اگر چند ثانیه صبر کنید به مرور زمان ، این حالت از بین میرود و هیچ اثری از آن باقی نمی ماند . در عکس زیر ، مشابه این حالت را مشاهده میکنید .
 وجود حباب در آب تصفیه شده
وجود حباب در آب تصفیه شده ، طبیعی بوده و هیچ عارضه خاصی را بدنبال نخواهد داشت .
در چند حالت این اتفاق به وجود می آید :
بعد از تعویض فیلترها که بیشتر در این حالت به چشم می آید . فیلترهای کربنی به علت واکنش با آب ، مقدار زیادی حباب در آب آزاد میکنند که ممکن است این حالت تا چندین روز ادامه داشته باشد و شما در آب خروجی حباب های ریز را مشاهده کنید . در عکس زیر ، حتی این مورد روی بسته بندی فیلتر ذکر گردیده است . کیفیت آب در این حالت هیچ مشکلی ندارد و شما با خیال راحت میتوانید از آن استفاده نمایید .
هوای باقی مانده در روزنه های بسیار ریز فیلترها و ممبران ، به تدریج و به شکل حباب های ریز خارج میشود که سبب سفید شدن رنگ آب خروجی میشود .
ممکن است گازهای اتمسفری مانند نیتروژن و اکسیژن در آب محلول باشند . وقتی شما آب سرد را درون لیوان میریزید در حالی که آب سرد بوده است و اکنون وارد دمای گرم محیط شده است ، اکسیژن و نیتروژن به آهستگی از حالت محلول در آب خارج میشوند و سبب بروز حبابهای ریز روی بدنه لیوان میشود .
بعضی از فیلترها که سبب تزریق اکسیژن یا هیدروژن اضافه به آب میشوند ، سبب ایجاد چنین حالتی در آب به مدت طولانی می شوند که در این موارد نیز شما نباید نگران باشید و آب هیچ مشکلی ندارد . در شکل زیر یک فیلتر هیدروژنه مشاهده میکنید . نصب این فیلتر روی دستگاه تصفیه آب ، سبب ایجاد مقدار زیادی حباب در آب بخصوص در روزهای اولیه میشود که آب را کاملا سفید رنگ میکند . این خاصیت به علت هیدروژنه کردن آب و واکنش پذیری بالای فیلتر با آب می باشد و گاهی اوقات با شدت کمتر تا 1 سال دیده میشود .

رفع حالت حباب های ریز در آب

بروز این حالت هیچ مشکل خاصی ایجاد نمی کند و شما با خیال راحت آب را مورد استفاده قرار دهید . از لحاظ روانی ممکن است شما با آن کنار نیایید . برای رفع زودتر آن ، بهتر است دستگاه را از برق بکشید و آب مخزن را به طور کامل تخلیه نمایید . بیش از این ، راه حلی برای رفع این حبابها وجود ندارد و بهتر است با آن کنار بیایید .

اگر بعد از رفع حباب ها ، ذرات معلق یا کف روی آب باقی ماند ، بهتر است مخزن را جدا کنید و جداگانه آنرا به طور کامل تخلیه نمایید . این حالات نباید بیش از 1 هفته ادامه پیدا کند و در صورت ادامه میتوانید از سرویس کاران با تجربه برای رفع آن بهره ببرید . همچنین در فیلترهای خاص ، ممکن است مدت زمان مشاهده این حالت بسیار بیشتر شود که جای نگرانی نخواهد بود و کاملا طبیعی است .

در آخر باید این نکته را یاد آوری کنیم که هر چی کیفیت کربن اکتیو داخل فیلتر های کربنی دستگاه تصفیه آب ، مانند فیلتر مرحله دوم و فیلتر پست کربن بهتر و اکتیو شده تر باشد میزان تبلور این حباب ها بیشتر بوده و زمان بیشتری طول خواهد کشید تا دیگر هیچ حبابی در آب تصفیه شده باقی نماند.

جهت اطلاع و راهنمایی بیشتر می توانید با مشاوران بازرگانی پاکاب گستر تماس بگیرید.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 2 =