مقالات

4 دلیل برای نوشیدن آب تصفیه شده با سیستم اسمز معکوس

سیستم اسمز معکوس فیلتر ممبران

سیستم اسمز معکوس( RO ) (Reverse osmosis) به سیستم تصفیه آب با دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار گفته می شود.

آب آشامیدنی شما چقدر سالم است؟ آیا آب آشامیدنی با سختی بالایی دارید که طعم کلر ، گچ یا مواد شیمیایی دارد؟ آیا برای تامین آب آشامیدنی در طول روز به خرید آب معدنی متوسل شده اید؟

اگر به هر یک از این سوالات پاسخ مثبت دادید ، ممکن است بخواهید آب اسمز معکوس را در نظر بگیرید. اسمز معکوس در واقع یک روش فیلتراسیون بسیار کارآمد است که تقریباً تمام آلودگی ها را از آب پاک می کند که شامل ذرات معلق ، مواد شیمیایی مضر ، رسوبات ، کلر ، سرب ، مس و یکسری ناخالصی های دیگر است که ممکن است به سلامتی و خانواده ی شما آسیب برساند.

یک سیستم فیلتراسیون اسمز معکوس می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. پس از استفاده از آب تصفیه شده ، متوجه خواهید شد که لباس ، ظرف و حتی بدن شما بسیار تمیزتر وسالم تر خواهد بود! در ادامه مقاله به دلایل مفید بودن آب تصفیه شده با این سیستم ،اشاره میکنیم.

1. سیستم اسمز معکوس برای محیط زیست مفید است

بسیاری از ما در خرید آب معدنی و تولید بطری آن مقصر هستیم. حتما می دانیم که این بطری ها برای سلامت محیط زیست کره زمین چقدر مضر است ، اما گاهی راحتی خرید آن را بر دیگر مسائل ترجیح میدهیم. اگر از فیلتر اسمز معکوس (RO) برای گرفتن آب تمیز و سالم تازه از شیر آب خود استفاده کنید، دیگر مجبور نیستید بطری پلاستیکی دیگری بخرید. این برای مادر زمین عالی است!

بعلاوه ، سیستمهای RO نسبت به روشهای دیگر برای فیلتر کردن آب ، انرژی کمتری مصرف می کنند. بنابراین این یک انتخاب هوشمندانه از منظر محیط زیست است.

2. فواید اسمز معکوس برای سلامتی شما

از جمله ناخالصی های دیگری که فرآیندهای اسمز معکوس RO از بین می برند ، باکتری ها و انواع دیگر میکروارگانیسم ها است. به خصوص این روزها ، همه ما دوست داریم که آب ما تا حد ممکن تمیز و سالم و شفاف باشد. افرادی که تحت درمان های سرطانی مانند شیمی درمانی و پرتودرمانی قرار دارند و همچنین هرکسی که دارای سیستم ایمنی آسیب دیده هستند ،توصیه میشود حتما ازین آب برای نوشیدن استفاده کنند.

این فقط آسیب پذیرترین افراد جامعه نیستند که می توانند از آن بهره مند شوند. همه افراد در معرض سرب و انگل کریپتوسپوریدیوم هستند .آب شیر ممکن است هر دو مورد را داشته باشد.

سرب تأثیرات فوق العاده مخربی بر بدن انسان دارد.

اپیدمی آب آلوده

انگل های کریپتوسپوریدیوم به خصوص در افراد جوان می توانند منجر به تب ، گرفتگی عروق و اسهال شوند. درکشورهای در حال توسعه راههای مختلفی برای انتقال این ارگانیسم شناسایی شده است شامل مصرف آب و غذای آلوده، از طریق مکانهای تفریحی آبی، تماس نزدیک فرد به فرد(در بیمارستانها و …) و از طریق مخزن حیوانی هستند. در سالهای اخیر اپیدمی های بزرگی که توسط آب آلوده ایجاد شده اند ثبت شده است. در یک اپیدمی در میلواکی در سال 1994 بعلت آلوده بودن آب شرب  403,000 نفر آلوده شدند. به نظر می رسد کریپتوسپوریدیوم یک عامل مهم در اسهال های خود محدود شونده در کودکان با سیستم ایمنی سالم در فصول پائیز و تابستان می باشد. در کشورهای در حال توسعه میزان موارد مثبت از 4 تا 32 درصد و در کشورهای صنعتی 6 تا 20 درصد متغیر بوده است.

در آخر ، فیلترهای ممبران RO سدیم را از آب خارج می کنند. همانطور که احتمالاً می دانید ، مقدار زیادی سدیم در غذاهایی که می خوریم وجود دارد ، خصوصاً برای کسی که همیشه غذای فرآوری شده یا فست فود می خورد. مطمئناً دیگر به سدیوم آب خود احتیاج نداریم! کاهش مصرف سدیم به کاهش خطر فشار خون بالا ، مشکلات کلیوی و بیماری های کبدی کمک می کند.

3. چشیدن آب بهتر با سیستم اسمز معکوس

نیازی به مدرک پیشرفته شیمی نیست که بدانید حذف این ناخالصی ها منجر به آب سالم تر و مزه بهتر می شود. ممکن است یک لیوان آب بنوشید و طعم سرب را متوجه نشوید ، اما قطعاً می توانید کلر و بسیاری دیگر از آلاینده های شیمیایی را بچشید.

مسئله این است که افراد زیادی با گذشت زمان به طعم آب شیر خود عادت می کنند. بنابراین ، هنگامی که افراد برای اولین بار آب فیلتر شده RO می نوشند ، ممکن است برای آنها طعم و مزه ی آن “بد” باشد. برخی ازمردم می خواهند مقداری از مواد معدنی مفید را در تأمین آب خود بگذارند. این افراد بهتر است یک فیلتر قلیایی به دستگاه تصفیه آب خود اضافه کنند.

مطمئن نیستید که چه مقدار فیلتراسیون می خواهید یا نیاز دارید؟ از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

4. با خرید دستگاه تصفیه آب در هزینه های خود صرفه جویی کنید

ممکن است آب معدنی را که در سبد خرید خود در سوپرمارکت قرار می دهید ، گران به نظر نرسد. با این حال ، حتی این هزینه جزئی نیز در طول ماه ها و سال های زندگی شما جمع می شود. وقتی صحبت از مقایسه اقتصادی با آب معدنی می شود ، هر نوع سیستم فیلتراسون برنده خواهد شد. بخصوص سیستم اسمز معکوس. چرا؟

خوب ، آنها نسبت به سایر سیستم های فیلتراسیون کمتر پیچیده هستند ، بدین معنی که نگهداری آنها به مقدار کمی هزینه نیاز دارد. برای اطمینان از سالم و شفاف بودن آب باید فیلترهای دستگاه تصفیه آب را به صورت دوره ای تعویض کنید.

برای مشاوره و خرید انواع دستگاه های تصفیه آب مارک‌های معتبر با سیستم اسمز معکوس و فیلترهای آن و خدمات و سرویس دستگاه باما تماس بگیرید.

منبع 1

منبع 2

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *