مقالات

قیمت فیلتر ممبران تصفیه آب

خرید فیلتر ممبران تصفیه آب

فیلتر ممبران هیدروتک 400 گالن تایوان
بستن

فیلتر ممبران هیدروتک تایوان 400 گالن

950,000 تومان
فیلتر ممبران هیدروتک تولید شده در شرکت بزرگ هیدروتک با ظرفیت تصفیه آب 400 گالن. این فیلتر از بهترین فیلتر
فیلتر ممبران 100 گالن هیدروتک
بستن

فیلتر ممبران 100 گالن هیدروتک

400,000 تومان
فیلتر ممبران 100 گالن هیدروتک ساخته شده توسط شرکت چینی هیدروتک، جزو بهترین فیلتر های ممبران و دارای تاییدیه NSF

فیلتر 13 لایه ممبران پنتیر TLC-100

350,000 تومان
شماره مدل کالا: TLC-100 پنتیر 15 لایه ابعاد محصول: 20 سانتی متر در 6*6 سانتی متر وزن خالص : 331
بستن

فیلتر 11 لایه ممبران پنتیر TLC-75

320,000 تومان
فیلتر 11 لایه ممبران پنتیر TLC-75 فیلتر 11 لایه ممبران پنتیر TLC-75 دارای یک سال گارانتی معتبر بازرگانی پاکاب گستر
فیلتر ممبران ۵۰ گالن هیدروتک
بستن

فیلتر ممبران 50 گالن هیدروتک

290,000 تومان
فیلتر ممبران 50 گالن هیدروتک ساخته شده توسط شرکت چینی هیدروتک، جزو بهترین فیلتر های ممبران برای خرید است. فیلتر
ممبران 13 لایه 75 گالن تورای فیلم
بستن

فیلتر ممبران 13 لایه 75 گالن تورای فیلم

290,000 تومان
فیلتر ممبران 13 لایه تورای فیلم Toray Film با ظرفیت تصفیه آب 75 گالن از بهترین فیلتر های ممبران تصفیه

فرآیند فیلتراسیون فیلتر ممبران تصفیه آب، جداسازیِ فیزیکی است که با تواناییِ جداسازیِ مولکول‌ها در اندازه‌ها و خصوصیات مختلف انجام می‌شود. نیروی محرک آن اختلاف فشار بین دو طرف یک غشای ویژه است.

غشای سلولی یک غشای نیمه نفوذپذیر طبیعی است؛ به این معنی که فقط مواد منتخب می‌توانند از آن عبور کنند. یک غشای اسمزی اجازه می‌دهد تا فقط آب به راحتی از آن عبور کند، زیرا قطر مولکول آب 0.005 میکرومتر است و قطر باکتری موجود در آب 0.02 میکرومتر است؛ بنابراین عبور انواع آلودگی‌ها را نیز محدود می‌کند. اگر چنین غشایی دو محلول آب را با غلظت‌های مختلف از هم جدا کند، اسمز باعث می‌شود آب از محلول رقیق‌شده به داخل محلول غلیظ‌تر منتقل شود.

قیمت فیلتر ممبران تصفیه آب

همانطور که احتمالا با مقایسه قیمت ممبران با قیمت انواع فیلتر تصفیه آب به نظرتان رسیده باشد، فیلتر ممبران از قیمت نسبتا بالاتری نسبت به دیگر فیلتر ها برخوردار است.

علت بالا بودن قیمت فیلتر ممبران، این است که این فیلتر مهم ترین فیلتر تصفیه آب در دستگاه آب تصفیه کن اسمز معکوس است. مزایای فیلتر ممبران در ادامه ذکر خواهد شد، اما مهم ترین آن از بین بردن بیش از 99 درصد آلاینده های درون آب است. یعنی میتوان گفت که بار تصفیه آب بر دوش این فیلتر اسمز معکوس است. بنابراین قیمت بالای این فیلتر هم دور از انتظار نیست.

در حال حاضر قیمت فیلتر ممبران در شرکت پاکاب گستر از حدود 200 هزار تومان آغاز و تا 400 هزار تومان ادامه دارد. ممبران های دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی نیز به دلیل اینکه دارای ظرفیت تصفیه آب بیشتری هستند، از قیمت بالاتری برخوردارند.

ساختار فیلتر ممبران اسمز معکوس

ممبران اسمز معکوس در اکثر انواع آن معمولاً به عنوان یک ورق مسطح از غشاهای کامپوزیتی نازک ساخته میشود. این غشاها شامل یک لایه پلی آمید فعال (که دارای نفوذپذیری بالا است اما در مقابل نمک و دیگر ذرات معلق درون آب نفوذپذیری بسیار کمی دارد) میباشد. همه این لایه ها همراه با یک لایه پلی سولفون متخلخل است که دور یک لوله نگهدارنده مرکزی پیچیده شده است.

عملکرد غشای ممبران

فیلتر ممبران مهم ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب است. معمولا ممبران اسمز معکوس که در دستگاه های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار میگیرد، معروف ترین نوع ممبران در دستگاه آب تصفیه کن است.

ممبران تصفیه آب معمولا در مرحله 4 دستگاه تصفیه آب قرار میگیرد و اصلی ترین مرحله تصفیه آب به شمار میرود. این فیلتر ذرات موجود در آب را تا اندازه 0.1 نانومتر تصفیه میکند. فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی به دو روش عمل می‌کند که در ذیل به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

فیلتر ممبران به عنوان مانع فیزیکی

فیلتراسیون غشایی شامل عبور یک جریان خوراک از طریق سیستم غشایی است که آن را به دو جریان مجزا معروف به نفوذ و بازدارنده تقسیم می‌کند. غشایی که آن‌ها را از هم جدا می‌کند یک سد فیزیکی با خصوصیات بسیار تخصصی است؛ سدی که تنها برخی از اجزای انتخاب‌شده در جریان خوراک می‌توانند از آن عبور کنند.

مرحله عبور در ممبران

منافذ فیلتر ممبرانِ دستگاه تصفیه آب خانگی آن‌قدر کوچک است که با یکای آنگستروم (10-10 متر) اندازه‌گیری می‌شود و برای مجبورکردن مایع در آن‌ها به فشار لازم است. در حقیقت، منافذ موجود برای نانو فیلتراسیون و اسمز معکوس در فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی حتی با میکروسکوپ الکترونی هم قابل مشاهده نیستند.

مزایای فیلتر ممبران تصفیه آب

1.  هزینه کمتر نسبت به دیگر سیستم ها

یکی از مزیت های خرید فیلتر ممبران این است که ممبران معمولا هزینه کمتری را نسبت به عملکردی که دارد، برای شما خواهد داشت. هزینه نصب آن آسان است و همینطور از نظر مصرف انرژی برق و آب تکنولوژی به صرفه ای است.

فیلتر ممبران تصفیه آب به شما درجه خلوص بسیار بیشتری را ارائه میکند. علاوه بر آن به دلیل اینکه مراحل تصفیه آب در مرحله عبور آب از ممبران طولانی نیست، بازدهی بالاتری را نیز در پی دارد.

2.  نیازی به استفاده از مواد شیمیایی ندارد

یکی از مهم ترین فواید استفاده از فیلتر ممبران برای تصفیه کردن آب، عدم نیاز به افزودن مواد شیمیایی است. برای مثال در تصفیه خانه به آب مقدار زیادی کلر اضافه میکنند. دلیل افزودن کلر این است که بتوانند آب را تصفیه کنند. اما آیا این روش برای سلامتی انسان مفید است؟ صد در صد خیر. نه تنها کلر برای بدن مفید نیست، بلکه باعث بد شدن طعم و بوی آب نیز میشود.

فیلتر ممبران تصفیه آب به جای افزودن مواد شیمیایی درون آب از روش های دیگری برای تصفیه آب استفاده میکند. ممبران اسمز معکوس میتواند اغلب مواد شیمیایی درون آب را از بین ببرد. کیفیتی که فیلتر ممبران به عنوان آب خروجی به کاربر میدهد، بالاترین کیفیت ممکن است.

3.  عوامل بیماری زا را از آب حذف میکند

فیلتر ممبران قابلیت حذف مواد مضر برای بدن را تا اندازه 0.0001 میکرون دارد. بنابراین زمانی که آب به ممبران در مرحله 4 میرسد، معمولا تمام عوامل مضر آن از بین میرود. تحقیقات نشان داده است که فیلتر ممبران تصفیه آب میتواند عوامل بیماری زا را بین 90 تا 100 درصد ازبین ببرد.

4.  حذف نمک از آب

نمک برای بدن ضرر های بسیاری دارد. فرآیند اسمزی دلیلی است که میتواند ضرر نمک برای بدن را چند برابر کند. وقتی آبی را مینوشید که حاوی نمک است، بدن خود به خود سعی میکند با مصرف کردن همه ذخایر آبی شما، تاثیر نمک را از بین ببرد و آن را رقیق کند. این عملکرد باعث میشود آب بدن شما بسیار کم شود و از حالت هیدراته خارج شود.

5.  مزایای دیگر ممبران تصفیه آب

  • پروتئین های درون آب را از بین نمیبرد.
  • نگهداری از فیلتر ممبران کار آسانی است.
  • اجازه فیلتر کردن هر حجم از آب را به شما میدهد.
  • نسبت به بقیه روش ها، زمان کمتری را برای تصفیه کردن آب مصرف میکند.
  • آب خروجی از این سیستم پس از تصفیه آب قابل اطمینان و با کیفیت است.

معایب ممبران تصفیه آب اسمز معکوس

 • سیستم اسمز معکوس در حذف باکتری ها عملکرد مشابهی نسبت به حذف دیگر آلاینده ها ندارد.
 • در آبی که میکروارگانیسم های زیادی وجود دارد، غشای ممبران ممکن است نتواند آب را به خوبی از این میکروارگانیسم ها تصفیه کند.
 • فیلتر ممبران به تنهایی در برابر کلر نمیتواند مقاومت داشته باشد و آسیب پذیر است.
 • برای عملکرد مناسب ممبران اسمز معکوس باید در کنار آن از فیلتر های دیگری نیز استفاده کرد.
 • برای عملکرد مناسب ممبران حتما نیاز به از یک پمپ میباشد.

انواع فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب

چهار دسته فیلتر ممبران معمول و پذیرفته‌شده وجود دارد که براساس انواع سیستم تصفیه آب در سیستم‌های اسمز معکوس، نانو فیلتراسیون، اولترافیلتراسیون و میکروفیلتراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این قسمت قصد داریم اطلاعات دقیق‌تری در مورد این 4 سیستم‌ به شما ارائه کنیم:

ممبران اسمز معکوس

اسمز معکوس(RO) فرآیند تصفیه‌ آبی است که در آن از فشار برای معکوس نمودن جریان اسمزی آب از درون یک غشای نیمه‌تراوا (گونه‌ای از غشاء است که به هر مولکول‌ و یونی اجازه‌ی عبور نمی‌دهد) برای تولید آب خالص و حذف یون‌ها، مولکول‌ها و ذرات بزرگ‌تر حل‌شده در آب استفاده می‌شود. اگر یک غشای نیمه‌تراوا بین دو محلول آب خالص و آب ناخالص قرار گیرد آب به‌صورت طبیعی و تحت خاصیت اسمزی از غلظت پایین‌تر به غلظت بالاتر جریان می‌یابد. این پدیده تا هنگامی‌که پتانسیل‌های شیمیایی دو طرف برابر گردند ادامه خواهد یافت. در حالت تعادل، اختلاف فشار بین دو طرف غشا برابر اختلاف فشار اسمزی است.

اگر فشاری برابر با اختلاف فشار اسمزی به محلول غلیظ‌تر اعمال گردد جریان آب قطع خواهد شد. در صورتی‌که فشار اعمال شده بیشتر از فشار اسمزی باشد، جهت جریان طبیعی آب، معکوس خواهد گردید.

در این روش آب با فشار از میان غشایی گذرانده می‌شود که نیترات و سایر مواد معدنی و بسیاری از مواد شیمیایی و میکروارگانیسم‌ها (عمدتاً باکتری‌ها) را حذف می‌کند. از نیم تا دو سوم آب پشت این غشا باقی می‌ماند که به عنوان آب پسمانده دور ریخته می‌شود.

اسمز معکوس فیلتر ممبران

ممبران نانو فیلتراسیون

نانوفیلتراسیون(NF) اجازه می‌دهد تا یون‌های کوچک (به‌عنوان مثال مواد معدنی) از آن عبور کنند، در حالی که یون‌های بزرگ‌تر و بیشتر اجزای آلی (مانند باکتری‌ها، اسپورها، چربی‌ها، پروتئین‌ها، لثه‌ها و قندها) را از بین می‌برد. نانو فیلتراسیون(NF) در مقایسه با اسمز معکوس(RO) از غشایی که کمی بازتر هستند استفاده می‌کند.

سیستم نانوفیلتراسیون

ممبران اولترافیلتراسیون

(UF) اولترافیلتراسیون شامل استفاده از غشایی است که منافذ در آن‌ها بزرگ‌تر است و فشار نسبتاً کم است. نمک‌ها، قندها، اسیدهای آلی و پپتیدهای کوچک‌تر مجاز به عبور هستند، در حالی که پروتئین‌ها، چربی‌ها و پلی ساکاریدها نیستند.

سیستم اولترافیلتراسیون

ممبران میکروفیلتراسیون 

در میکروفیلتراسیون(MF)، مواد جامد معلق، باکتریها و گلبولهای چربی معمولاً تنها موادی هستند که اجازه عبور از آن ندارند.

سیستم میکروفیلتراسیون

زمان تعویض فیلتر ممبران اسمز معکوس

فیلتر های دستگاه تصفیه آب پس از مدتی از مصرف نیاز به تعویض دارند. زمانی که در کیفیت آب منزلتان احساس تغییر کردید، زمان تعویض فیلتر شما است. نشانه هایی از این که غشای نازک ممبران شما کارایی خود را از دست داده است و نیاز به تعویض دارد، عبارتند از:

 • کتری شما دچار رسوب میشود.
 • در صورت شستشوی ظروف با آب تصفیه شده، روی ظروف شما لک های سفیدی به وجود میایند.
 • صابون با آب تصفیه شده به درستی کف نمیکند.
 • طعم و بوی آب تصفیه شده کیفیت قبل را ندارد.

شرایط زیادی وجود دارد که می تواند منجر به رسوب ممبران تصفیه آب اسمز معکوس شود. دلایلی که میتواند کارایی ممبران تصفیه آب را کمتر کند یا به عبارت دیگر مواد آلاینده ای که باعث میشود ممبران نیاز به تعویض داشته باشد، به شرح زیر است.

 • جامدات معلق آب
 • آهن
 • منگنز
 • مواد آلی و معدنی موجود در آب
 • رسوبات میکروبیولوژیکی
 • سیلیس
 • ماده کلوئیدی
 • آلومینیوم
 • کلسیم سولفات
 • اکسیداسیون

با این اوصاف زمان تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب شما به طور کامل به کیفیت آب منطقه تان بستگی دارد. هرچه مقدار مواد جامد محلول در آب شهری شما TDS بیشتر باشد، عمر غشای ممبران شما نیز کمتر است. اما به طور کلی زمان تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب بین 12 تا 24 ماه است.

ممبران آب تصفیه کن سختی آب را تا چه اندازه کاهش میدهد؟

تمامی مواد جامد محلول در آب (مجموع تمام یون‌ها) را با نام TDS یا سختی آب می‌شناسند. این مواد از نظر ماهیتی به دو دسته‌ی آلی و معدنی تقسیم می‌شوند. TDS را نمی‌توان یکی از معیارهای اصلی برای سنجش کیفیت آب در نظر گرفت؛ اما در مورد تعیین درجه‌ی شفافیت آب معیاری مهم تلقی می‌شود. برای سنجش TDS از واحد mg/l استفاده می‌کنند که به اصطلاح به آن ppm هم گفته می‌شود.

هر چه میزان TDS بالاتر باشد املاح آب بیشتر و هر چه کمتر باشه املاح کمتر است؛ عدد صفر هم به معنای آب مقطر می‌باشد. فیلتر ممبران در می‌تواند در نهایت 98/5 درصد TDS را کاهش دهد.

بهترین فیلتر ممبران تصفیه آب

به‌طور دقیق و قاطع نمی‌توان گفت کدام فیلتر ممبران از بقیه بهتر است؛ اما ما اینجا در بازرگانی پاکاب‌گستر با توجه به تجربه‌های چندین‌و‌چند ساله در زمینه‌ی دستگاه‌ها و فیلترهای تصفیه‌ آب و مقایسه بین بیشتر فیلترهای ممبران و نظرسنجی از تمام مشترکان و مصرف‌کنندگان به این نتیجه رسیدیم که عملکرد فیلتر ممبران برند پِنتِیر (یک شرکت دانش‌بنیان آمریکایی و یکی از بزرگ‌ترین پژوهشکده‌های نفتی دنیا) توانسته است رضایت بیش از 95% از مشتریان را کسب کند.

برند هیدروتک یکی از بهترین مارک ها در حوزه تصفیه آب است. این شرکت چینی در سال 2003 برای تولید دستگاه های تصفیه آب و قطعات مربوط به آن تاسیس شد. فیلتر ممبران یکی از محصولاتی است که شرکت هیدروتک به طور تخصصی به تولید آن میپردازد. تمام فیلتر های ممبران که در شرکت هیدروتک تولید میشود، دارای استاندارد NSF میباشد.

شرکت پاکاب گستر انواع مختلفی از ممبران های هیدروتک را در اختیار شما قرار میدهد. از ممبران 50 گالن خانگی با قیمت بسیار مناسب تا ممبران 400 گالن که مخصوص دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی است.

فیلتر ممبران پِنتِیر (Pentair)

کمپانی بسیار معتبر پِنتِیر آمریکا اقدام به تولید فیلتر های ممبران اسمز معکوس در ظرفیت‌های مختلف کرده است. این برند معتبر دستگاه تصفیه آب موفق به اخذ استاندارد بنیاد بهداشت ملی آب امریکا(NSF) شده است. فیلتر ممبران تصفیه‌ی آب خانگیِ مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب(RO) باعث کاهش TDS تا 97% می‌شود. فیلتر ممبران‌های منحصربه‌فرد این کمپانی توسط شرکت بلومن که نماینده‌ی انحصاری این شرکت در ایران می‌باشد وارد شده و‌ پخش می‌شود.

انواع ممبران آب تصفیه کن پِنتِیر

فیلتر ممبران‌های پِنتِیر در سه مدل 11 و 13 لایه (TLC-75) و 15 لایه (TLC-100) و در بسته‌بندی خاص در بازار عرضه می‌شود که بازرگانی پاکاب گستر تنها نماینده انحصاری پخش این فیلتر در استان تهران می‌باشد.

خبر خوب : فیلتر ممبران‌ TLC-75 پِنتِیر 13 لایه می‌تواند در سختی‌های ۴هزار هم عملکرد خوبی داشته باشد

ویژگی‌های فیلتر ممبران پِنتِیر

 1. دارای استاندارد جهانی NSF
 2. عمر طولانی
 3. ریجکشن بیش از ۹۸ درصد
 4. آبدهی بالاتر از ظرفیت اسمیِ درج‌شده روی برچسب(به‌عنوان مثال ممبران پِنتِیر ۷۵ گالن ۱۱ لایه در بعضی شرایط تا ۱۵۰ گالن هم آبدهی دارد)
 5. عملکرد ایده‌آل در سختی‌های بیش از ۲هزار
 6. اطمینان از طعم عالی آب

نکته پایانی در تشخیص اصالت فیلتر پنتیر

برای خرید فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی مراقب باشید نمونه‌ی اورجینال این محصول را از نمایندگی‌های مجاز تهیه فرمایید؛ چرا که برخی محصولات تقلبی از مبادی غیرقانونی وارد و در بازار عرضه می‌شود و‌ اقدام به چاپ و نصب برچسب‌های تقلبی این کمپانی روی فیلتر ممبران انجام می‌شود؛ که نه کیفیت دارند نه تضمین معتبر. شما می‌توانید برای فعال‌سازی تضمین و اطمینان از اصالت ممبران‌های پِنتِیر اصلی کد محصول را در سایت WWW.TRACKPENTAIR.COM  وارد نمایید و از اورجینال بودن محصول اطمینان حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 17 =