دسته‌بندی نشده

فیلتر پست کربن دستگاه تصفیه آب

فیلتر پست کربن

فیلتر پست کربن فیلتر مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. هر گونه مواد شیمایی که از مراحل قبلی فیلتراسیون دستگاه در اب باقی مانده از بین می‌برد. فیلتر پست کربن خیال شما را بابت تصفیه کامل آب راحت میکند. زیرا به نوعی آرین مرحله فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب می باشد. اگر سیستم گوارش حساسی دارید و یا کودک خردسال یا خانم باردار در خانه از آب استفاده می‌کند، باید حتما از دستگاه‌های تصفیه آب دارای فیلترهای پست کربن باشند.

فیلتر پست کربن از چه موادی تشکیل شده‌ است و چگونه به تصفیه آب کمک می کند؟

ماده اصلی تشکیل دهنده فیلترهای پست کربن دستگاه‌های تصفیه آب، زغال پوست نارگیل یا زغال های گیاهی دیگری می تواند باشد . پوست نارگیل دارای خاصیت بسیار منحصر به فردی است و از کربن آن می‌توان برای کاهش مواد شیمیایی داخل آب کمک گرفت.

آب خارج شده بعد از فیلتر ممبران وارد فیلتر پست کربن می‌شود و از سمت دیگر خارج می‌شود.  ورودی و خروجی این فیلتر، دو نوع صافی وجود دارد تا علاوه بر کاهش مواد شیمایی داخل آب، دو مرحله دیگر آن را نیز تصفیه کند. کربن موجود داخل فیلترهای پست کربن، به شکل کربن اکتیو فعال پودری است و  رنگ، بو و مزه ی آبی با کیفیت تر تحویل میدهد.

مشخصات فنی فیلتر پست کربن

جنس مواد تشکیل دهنده زغال پوسته نارگیل یا زغال گیاهی دیگر
دبی آب عبوری 0.75 GPM
بالاترین دما 38 درجه سلسیوس
بالاترین فشار 125 PSI
طول عمر یک سال

بهترین فیلتر پست کربن

فیلتر های زیادی در مارک‌های متنوع در بازار عرضه شده است. فیلتر پست کربن تایوانی و فیلتر پست کربن ایرانی از رایج ترین نوع پست کربن بازار می باشد.

از آنجایی به دلیل نوسانات ارز فیلتر های تایوانی قیمتی بالا دارند ، فیلترهای تولید ایران کیفیت محصولات خود را به صورت چشمگیری بالا برده اند . یکی از بهترین برند های ایرانی لایف واتر می باشد که تمامی فیلتر ها و دستگاه تصفیه آب در مدل های مختلف تولید میکند. فیلتر پست کربن لایف واتر یکی از بهترین فیلترهای موجود در ایران می باشد.

نحوه ی نصب فیلتر

نحوه ی تعویض این فیلتر آسان می باشد. بعد از خرید فیلتر جدید دقت کنید که معمولا این فیلتر نیاز به دو عدد اتصالات ورودی و خروجی دارد که باید از فیلتر قبلی باز کرده و روی این فیلتر جدید ببندید .بعضی از فیلتر های پست کربن نیاز به اتصالات ندارند و اتصالات فیتینگی در ورودی و خروجی آن وجود دارد که مستقیما شلنگ وارد آنها می شود . در هنگام نصب فیلتر دقت کنید که جهت فلش ( FLOW) روی فیلتر را نگاه کنید و ورودی و خروجی آن را مشخص کنید، ورودی ابتدای فلش و خروجی انتهای آن می باشد . نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در همه ی فیلترهایی که کربن دارند ،در ابتدای ورود آب به فیلتر مقداری آب سیاه از آن خارج می شود ، بدین منظور ابتدا شلنگ آب ورودی را به آن متصل کرده و اجازه دهید 10 لیتر آب از فیلتر  عبور کند تا آب سیاه آن کاملا شفاف شود،سپس اقدام به نصب فیلتر پست کربن در دستگاه تصفیه آب کنید. دلیل این کار این است که این آب سیاه ممکن است باعث انسداد فیلترهای بعدی شود.

همچنین دقت کنید که از فیلتر های بی کیفیت در دستگاه تصفیه آب استفاده نکنید و حتما فیلتر های گیاهی و با کیفیت از فروشگاه های معتبر تصفیه آب تهیه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 1 =