مقالات

قیمت دستگاه قلیایی کننده آب

دستگاه قلیایی کننده آب، به یکی از پرطرفدار ترین راه حل ها برای نوشیدن آب سالم تبدیل شده است. دستگاه تصفیه آب قلیایی، اسید های مضر موجود در آب آشامیدنی را خنثی میکند. این دستگاه فرآیند خنثی نمودن اسید های آب را با تنظیم سطح pH انجام میدهد.

سطح pH میزان اسیدی یا بازی بودن آب را تعیین میکند. هر چه مقدار pH آب کمتر باشد، آب اسیدی تر و هر چه بیشتر باشد آب مورد نظر بازی تر یا به عبارت دیگر قلیایی تر خواهد بود. دستگاه آب قلیایی دقیقا pH آب را بالاتر آورده و در نتیجه آب خروجی از دستگاه، دارای خاصیت قلیایی خواهد بود.

به این نوع از دستگاه ها، دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی نیز گفته میشود. نحوه عملکرد این دستگاه به این صورت است که به سیستم لوله کشی آشپزخانه شما متصل میشود، به صورت کیسی، روی میز شما قرار میگیرد. سپس اقدام به انجام فرآیندی به نام الکترولیزه کردن آب مینماید. در طی این فرآیند یون های آب از هم جدا شده و به آب خاصیت قلیایی میدهد.

مزایای استفاده از دستگاه قلیایی ساز آب

قیمت تصفیه آی قلیایی

آب قلیایی میتواند یکی از سالم ترین آب‌ها برای مصرف باشد. سطح pH آب آشامیدنی معمولی خنثی 7 است. آب قلیایی دارای سطح pH 8 تا 9.5 است. بنابراین آب دارای خاصیت بازی یا قلیایی خواهد بود.

این نوع از آب حاوی خواصی است که حتی ممکن است بدن شما را در برابر رادیکال های آزاد که اغلب با التهاب و بسیاری از بیماری های مزمن مرتبط هستند، محافظت کند. استفاده از دستگاه آب قلیایی و نوشیدن آب آن، بنابر گفته سایت MedicineNet یکی از بهترین انواع مصرف آب است.

برخی از دانشمندان بر این باورند که آب قلیایی به توزیع موثرتر اکسیژن و خون در بدن کمک می کند و ممکن است به افرادی که کلسترول بالا، قند خون یا فشار خون بالا دارند کمک کند.

با این حال، اگر آب قلیایی را بیش از حد مصرف کنید، می تواند منجر به سطوح پایین pH در بدن شود که ممکن است استخوان ها و سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کند.

چقدر آب قلیایی در روز باید بنوشیم؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که خریداران تصفیه آب قلیایی کننده آب برایشان به وجود میاید، این است که در طول روز چقدر باید آب قلیایی مصرف کنند؟ در این قسمت از مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد. برای کسب اطلاعات کامل تر میتوانید به این سایت مراجعه کنید.

برای افرادی که به طور منظم اقدام به نوشیدن آب میکنند، یعنی افرادی که به طور معمول هشت لیوان آب را در روز مصرف میکنند، هیچ مشکلی برای استفاده از آب قلیایی وجود ندارد. این افراد میتوانند در طول روز 8 تا 12 لیوان آب قلیایی بنوشند. البته توصیه میشود که در روز های اول، اقدام به مخلوط کردن آب قلیایی با آب شیر بکنید.

اما افرادی که تا به حال به طور منظم هشت لیوان آب را مصرف نکرده اند، باید با روند آرام تری اقدام به نوشیدن آب قلیایی کنند. معمولا توصیه میشود اینگونه افراد در روز های ابتدایی حدود 4 لیوان آب قلیایی مصرف کنند.

تاثیر نوشیدن آب قلیایی شده

البته ممکن است برای برخی از افراد در روز های ابتدایی استفاده از دستگاه تصفیه آب قلیایی کننده، مشکلاتی به وجود بیاید. این مشکلات اغلب فیزیکی بوده و شامل خستگی، درد عضلانی و سر درد میشود. البته همانطور که گفتیم این اتفاقات برای همه افراد نمیفتد.

اگر چنین مشکلاتی برای شما رخ داد اصلا نگران نباشید. این علائم موقتی است و ادامه نخواهد یافت. علاوه بر آن میتوانید مطمئن شوید که تصفیه آب قلیایی ساز کار خود را انجام داده است و تاثیر مثبتی روی بدن شما خواهد داشت.

فواید آب قلیایی

بهترین زمان مصرف آب قلیایی

یکی از بهترین زمان های برای نوشیدن آب قلیایی اول صبح است. زمانی که بیدار میشوید یک لیوان آب قلیایی بنوشید تا شما را برای یک روز آماده کند.

زمانی که در حال ورزش کردن شدید هستید، نیاز مبرم به آب دارید. آب قلیایی یکی از بهترین گزینه ها برای هیدراته کردن و آب رسانی به بدن شما در هنگام ورزش کردن است.

نکته: توجه کنید که آب قلیایی را هیچ وقت با غذا ننوشید. به دلیل اینکه معده شما برای هضم کردن غذا نیاز به اسید دارد. آب قلیایی نیز اسید بدن را از بین میبرد. بنابراین توصیه شده که حدود نیم ساعت قبل و بعد از غذا آب قلیایی ننوشید.

فیلتر قلیایی

دستگاه تصفیه آب خانگی انواع مختلفی دارد. برخی از دستگاه ها مخصوصا برای تصفیه کردن آب و آماده سازی آب قلیایی مورد استفاده قرار میگیرند. به این دستگاه ها تصفیه آب یونیزه قلیایی میگویند. معمولا تعداد این دستگاه ها در ایران کمتر از دیگر آب تصفیه کن ها است. یکی از بهترین مورد از این دستگاه ها، تصفیه آب بیونتک مدل 207D است.

اما دیگر نوع از دستگاه اب قلیایی خانگی، تصفیه آب هایی هستد که دارای فیلتر قلیایی هستند. برای اینکه با فیلتر قلیایی بهتر آشنا شوید، بهتر است فیلتر های تصفیه آب را بشناسید.

به طور کلی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس دارای 6 فیلتر است. این فیلترها هر یک وظیفه خاصی دارند و میتوانند یک سری از ناخالصی های خاص درون آب را تصفیه کنند. فیلترهای دستگاه تصفیه کننده آب خانگی عبارتند از:

 1. فیلتر الیافی پلی پروپیلن
 2. فیلتر کربن پودری یا کربن فعال
 3. فیلتر کربن بلاک
 4. فیلتر ممبران اسمز معکوس
 5. فیلتر پست کربن خطی
 6. فیلتر مینرال

فیلتر قلیایی معمولا در مرحله هفتم یا هشتم از دستگاه تصفیه نصب میشود. خاصیت قلیایی که این فیلتر به آب میدهد، محسوس است اما به هیچ وجه قابل مقایسه با تصفیه آب قلیایی کننده نیست.

نحوه کار دستگاه تصفیه آب قلیایی

به گفته سایت lifeionizers.com آبی  که وارد دستگاه میشود، ابتدا میان صفحه هایی که به صورت مثبت و منفی باردار شده‌اند، جاری میشود.این صفحه ها با غشای خاصی به نام یون تراوا از یکدیگر جدا هستند.این نوع خاص غشا فقط به یون ها اجازه عبور میدهدو به باقی ذرات از جمله آب اجازه عبورنمی‌دهد.یون ها به دو دسته قلیایی و اسیدی تقسیم می‌شوند.یون های اسیدی بار منفی و یون های قلیایی بار مثبت دارند.بنابراین وقتی میان صفحات باردار قرار میگیرند از یکدیگر جدا میشوند.سپس جداگانه با آب ترکیب شده و آب اسیدی و قلیایی درست میکنند.

نحوه کار دستگاه تصفیه آب قلیایی

قیمت دستگاه تصفیه آب قلیایی

اما قیمت دستگاه تصفیه آب قلیایی چگونه تعیین میشود. چرا برخی از سایت ها تصفیه آب قلیایی سه چهار میلیونی به فروش میرسانند، اما برخی دیگر از دستگاه های اب قلیایی شده دارای قیمت بالای 20 میلیون تومان است؟

همانطور که گفتیم، دو نوع دستگاه قلیایی در ایران وجود دارد. یک نوع آن، تصفیه آب تخصصی قلیایی است که به ندرت در ایران یافت میشود. نوع دوم هم همان دستگاه های تصفیه آب خانگی است که فیلتر قلیایی به آن اضافه شده است.

قطعا قابلیت تصفیه آب های قلیایی تخصصی با تصفیه آب معمولی قابل مقایسه نیست. به همان نسبت نیز، قیمت تصفیه آب قلیایی کننده با تصفیه آب عادی نباید برابر باشد.

مطلب پیشنهادی: لیست قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین مارک تصفیه آب خانگی یونیزه قلیایی

قبلا در مقاله ای با عنوان بهترین دستگاه قلیایی کننده تصفیه آب در مورد ویژگی های بهترین قلیایی کننده ها توضیح داده ایم. در جهان بسیاری از برندها اقدام به تولید تصفیه آب یونیزه قلیایی میکنند. برخی از معروف ترین این برند ها عبارتند از:

تصفیه آب کانگن ژاپن: این برند را میتوان به عنوان بهترین تولید کننده تصفیه آب یونیزه قلیایی در جهان نامید. آب کانگن در جهان به آب معجزه گر قلیایی معروف است و به بسیاری از کشور های جهان صادر میشود.

تصفیه آب بیونتک: این مارک نیز یکی از معروف ترین تولید کنندگان تصفیه آب های تخصصی قلیایی کننده است. دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی بیونتک با قابلیت های بی نظیر با تعداد محدودی در ایران وجود دارد.

تصفیه آب کنت: این برند نیز یکی از معتبر ترین تولید کنندگان تصفیه آب رومیزی در جهان است. علاوه بر تصفیه اب های اسمز معکوس، دستگاه قلیایی کننده آب نیز توسط این شرکت تولید میشد.

در مقاله ای با عنوان بهترین برند های تصفیه آب خانگی به طور مفصل تری در مورد مارک های معتبر در جهان توضیح داده ایم که میتوانید به آن مطلب مراجعه کنید.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

شرکت پاکاب گستر یکی از بزرگترین شرکتهای تصفیه آب در ایران است. این مجموعه از سال 1388 شروع به فعالیت در حوزه تصفیه آب کرده است. پاکاب گستر بزرگترین مرکز فروش تصفیه آب در تهران به شمار میرود. گرچه به تمام شهرستان ها، فروش تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی از شرکت پاکاب گستر امکان پذیر است و ارسال آن رایگان انجام میشود.

مطلب پیشنهادی: خرید تصفیه آب کیسی

برای ساکنین استان و تهران و حومه نیز پاکاب گستر شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است. با خرید تصفیه آب قلیایی از شرکت پاکاب گستر، از گارانتی شرکت و همچنین نصب و ارسال رایگان دستگاه بهره مند میشوید.

برای خرید اینترنتی تصفیه آب میتوانید از طریق سایت اقدام به ثبت سفارش بکنید. همچنین امکان مشاوره رایگان و خرید تلفنی دستگاه تصفیه آب خانگی نیز وجود دارد. برای اینکار میتوانید با شماره درج شده در پایین صفحه تماس بگیرید.

4 دیدگاه در “قیمت دستگاه قلیایی کننده آب

 1. فاضلی گفت:

  چرا قیمت تصفیه آب قلیایی نسبت به تصفیه آبهای معمولی انقدر گرونه دلیل خاصی داره؟

  1. کارشناس شرکت پاکاب گستر گفت:

   دلیل اصلی که میتوان عنوان‌کرد تصفیه آب های قلیایی دارای یک‌پلاتین گران قیمت میباشند
   قیمتی که در سایت درج شده بسیار پایینتر از سایت اصلی بیونتک و آمازون میباشد

 2. شروین گفت:

  میشه بجای خرید تصفیه آب یونیزه از فیلتر قلیایی بر روی تصفیه آب معمولی استفاده کرد
  همون کارایی رو داره؟

  1. کارشناس پاکاب گستر گفت:

   بله با اضافه کردن فیلتر قلیایی بر روی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ph آب افزایش میابد
   اما دستگاه یونیزه انتی اکسیدان بسیار بالاتری نسبت به فیلتر قلیایی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.