مقالات

پک کامل فیلتر 3 مرحله اول تصفیه آب

فیلتر 3 مرحله اول دستگاه تصفیه آب خانگی

خرید اینترنتی پک کامل فیلتر تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب دارای فیلتر های متعددی است. هر یک از این فیلتر ها، مدتی پس از مصرف نیاز به تعویض دارند. این تعویض فیلتر به این دلیل انجام میشود که پس از مدتی هر یک از فیلتر های 6 گانه تصفیه آب اسمز معکوس دچار کهنگی شده و خاصیت فیلتر کردن خود را از دست میدهند.

زمان تعویض سه فیلتر مرحله اول، هر 6 ماه یکبار، زمان تعویض فیلتر های مینرال و پست کربن که در مراحل 5 و 6 هستند، هر 1 سال یکبار و زمان تعویض مهم ترین فیلتر تصفیه آب یعنی فیلتر ممبران، هر 2 سال یکبار است.

پک کامل فیلتر تصفیه آب معمولا شامل سه فیلتر مرحله اول است. به این دلیل که فیلتر های سه مرحله اول در یک زمان نیاز به تعویض پیدا میکنند. به همین شکل فیلتر های مینرال و پست کربن نیز معمولا به صورت پک و با هم به فروش میرسند.

در حال حاضر پک کامل فیلتر آب تصفیه کن لایف واتر یکی از مقرون به صرفه ترین فیلتر های پیش تصفیه است. به این دلیل که این فیلتر از با کیفیت ترین قطعات ساخته شده است و علی رغم کیفیت خوب دارای قیمت ارزانی میباشد.

عملکرد فیلترهای سه مرحله اول

فیلترهای سه مرحله اول در دستگاه‌های تصفیه آب نقش مهمی در بهبود کیفیت آب شرب دارند. این فیلترها، که به عنوان مرحله پیش‌تصفیه شناخته می‌شوند، به ترتیب تصفیه‌ی اب از ذرات بزرگ و معلق، کلر و مواد شیمیایی مضر را انجام می‌دهند. به این ترتیب، آب به مراحل بعدی تصفیه می‌رسد تا کیفیت آن به حداکثر برسد.

فیلتر پلی‌پروپیلن یا سدیمنت: این فیلتر در مرحله اول عملکرد خود، ذرات معلق مانند خاک، شن، زنگ و ذرات بزرگتر را از آب حذف می‌کند.

فیلتر کربن فعال: در مرحله دوم، فیلتر کربن فعال وظیفه حذف کلر، ترکیبات آلی و بوی ناخوشایند از آب را دارد. کربن فعال به دلیل ساختار مختصر و پرساختار خود، قادر به جذب مواد شیمیایی و آلی است.

فیلتر اسمزی یا RO: مرحله سوم از تصفیه آب در دستگاه‌های سه مرحله‌ای با استفاده از فیلتر اسمزی یا معکوس اسمزی (RO) است. این فیلتر به وسیله فشار، آب را از طریق یک ممبران نازک عبور داده و اندازه مولکول‌های آب را تا حدی کاهش داده و مواد معلق، املاح معدنی، مواد شیمیایی و حتی باکتری‌ها و ویروس‌ها را حبس می‌کند.

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب

امروزه با بیشتر شدن درخواست برای تصفیه کردن آب و رواج دستگاه آب تصفیه کن خانگی، درخواست برای خرید فیلتر های دستگاه تصفیه آب نیز بیشتر شده است. دستگاه تصفیه آب دارای فیلتر های مختلف و گوناگونی است که فیلتر 3 مرحله اول تصفیه آب نیز از مهم ترین و پر کاربرد ترین این گونه از فیلتر ها هستند.

 1. فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب معمولا فیلتر الیافی از جنس پلی پروپیلن است.
 2. فیلتر مرحله دوم فیلتر کربن پودری یا UDF است که به حذف مواد شیمیایی درون آب به خصوص کلر میپردازد.
 3. فیلتر مرحله سوم به نوعی مکمل فیلتر مرحله 2 است که فیلتر گرانول نامیده میشود.
 4. فیلتر مرحله چهارم مهم ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب به نام ممبران اسمز معکوس است. این فیلتر اصلی ترین وظیفه را در دستگاه آب تصفیه کن اسمز معکوس بر عهده دارد.
 5. فیلتر مرحله 5 دستگاه تصفیه کننده، فیلتر پست کربن خطی است. این فیلتر به صورت کپسولی است که بعد از فیلتر ممبران به تصفیه آب میپردازد. وظیفه این فیلتر رفع بوی ناخوشایند و بد آب و همچنین طعم نامناسب آب است.
 6. فیلتر مرحله ششم و آخر دستگاه تصفیه آب مربوط به فیلتر مینرال آب تصفیه کن است. فیلتر مینرال علاوه بر حذف برخی از مواد شیمیایی به عنوان فیلتر مرحله آخر، میتواند به آب مواد معدنی و املاح مورد نیاز و ضروری بدن را اضافه کند.

فیلتر 3 مرحله اول تصفیه آب

سه مرحله اول تصفیه‌آب

در این مقاله به طور تخصصی تر تمرکزمان را بر روی فیلتر های سه مرحله اول دستگاه تصفیه آب خواهیم گذاشت. فیلتر 3 مرحله اول تصفیه آب در اکثر آب تصفیه کن ها به طور مشابه هستند. یعنی مرحله اول فیلتر الیافی خواهد بود. مرحله دوم فیلتراسیون را فیلتر UDF بر عهده دارد و مرحله سوم به فیلتر کربن بلاک اختصاص میابد.

شرکت پاکاب گستر پک کامل فیلتر تصفیه آب برای سه مرحله اول را در مارک های مختلفی در اختیار خریداران و مشتریان قرار میدهد. برخی از پک های 3 مرحله فیلتر تصفیه آب موجود در فروشگاه پاکاب گستر شامل پک 3 تایی لایف واتر، پکیج فیلتر 3 مرحله اول سی سی کا برای دستگاه خانگی و همچنین نیمه صنعتی و ست فیلتر تصفیه آب آکواجوی اشاره کرد.

معمولا زمان تعویض فیلترهای 3 مرحله‌ی اول در دستگاه تصفیه آب زودتر از زمان تعویض فیلترهای بعدی همچون ممبران فرا می‌رسد و باید زود به زود تعویض شوند، دلیل آن هم این است که پک 3 مرحله‌ی اول آب تصفیه بیشتر با آب آلوده‌ی شهری که توسط لوله کشی به دستگاه منتقل می‌شود در ارتباط است و همین موضوع باعث آلودگی و کثیف شدن آن در مدت زمان کوتاه است. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بهترین زمان تعویض فیلترهای خود را بدانید و اقدام به تعویض کنید.

فیلتر مرحله اول تصفیه آب

فیلتر مرحله اول

فیلتر اول دستگاه آب تصفیه کن معمولا فیلتر الیافی است. این فیلتر از الیاف ذوب شده پلی پروپیلن و با اندازه 5 میکرون تولید میشود. پلی پروپیلن یک پلیمر مصنوعی با چگالی کم در مقایسه با سایر پلاستیک ها است. به طور کلی در برابر اسیدها و بازهای رقیق مقاوم بوده و ماهیت آبگریز دارد.

این فیلتر وظیفه دارد تا جامدات درشت درون آب اعم از گل و لای، شن، ماسه، زنگسار لوله ها و دیگر مواد درشت معلق در آب را از آب پاکسازی کند.

بر اساس ادعای این سایت اندازه فیلتر تصفیه آب بر حسب میکرون یکی از مهم ترین مولفه های متمایز کننده فیلتر الیافی نسبت به دیگر فیلتر ها است.

یک میکرون برابر با 0.000001 متر است که همانطور که میبینید اندازه بسیار بسیار کوچکی است که با چشم نیز قابل مشاهده نیست. بنابراین هر چقدر اندازه فیلتر الیافی مرحله 1 از نظر میکرونی کوچکتر باشد، آن فیلتر کارایی بیشتری در حذف آلاینده های آب دارد.

فیلتر مرحله 1 دستگاه تصفیه آب که از نوع الیافی است معمولا در اندازه های مختلف تولید میشود. هر یک از این اندازه ها کاربری های مختلفی را دارد. برای مثال فیلتر الیافی پلی پروپیلن در اندازه 1 میکرون و 5 میکرون متداول ترین نوع فیلتر در دستگاه تصفیه آب است. همچنین فیلتر 20 میکرون نیز در برخی از دستگاه های آب تصفیه کن نیمه صنعتی کاربرد دارد.

وقتی میگوییم یک فیلتر الیافی 5 میکرون است، به این معنا است که میتواند ذرات بزرگ تر از این مقدار را جذب کند و اجازه عبور به آن ها را ندهد. طبیعتا جامدات و مولکول های کوچک تر از 5 میکرون از این فیلتر عبور میکنند. برای مثال برخی از ویروس ها و باکتری ها درون آب باقی میمانند. به همین دلیل است که از این فیلتر در مرحله اول استفاده میشود تا بتوان آلاینده های بعدی را در مراحل بعد دستگاه تصفیه آب از آب پاکسازی کرد.

نحوه عملکرد این فیلتر نیز به این صورت که این فیلتر با تماس مستقیم با آب اقدام به تصفیه کردن آب میکند. یعنی آب با ورود به محفظه فیلتر الیافی از سطح این فیلتر عبور میکند. آلاینده های فیزیکی درون آب به سطح این فیلتر میچسبند و آب از بین الیاف پلی پروپیلن عبور میکند.

فیلتر مرحله دوم آب تصفیه کن

فیلتر مرحله سوم

فیلتر مرحله دوم دستگاه تصفیه آب فیلتر UDF یا فیلتر کربن پودری یا گرانول است. همانطور که از نامش پیداست، این فیلتر دارای کربن اکتیو است. این کربن اکتیو به دو نوع کربن پودری و کربن گرانول موجود است. کربن گرانول از نظر سایز تخلخل موجود در آن دارای اندازه بزرگ تری است.

کارتریج فیلتر کربن فعال گرانولی از کربن فعال پوسته طبیعی، کربن فعال پوسته نارگیل یا کربن فعال متوسط با کیفیت بالا و سایر کربن فعال ویژه تصفیه آب با کیفیت بالا ساخته شده است.

کربن UDF می تواند به طور موثر آفت کش ها، باقی مانده های آفت کش ها، حلال های آلی و سایر آلودگی های شیمیایی ایجاد شده را از آب حذف کند. این فیلتر که در مرحله دو دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس نصب میشود، به طور موثری میتواند کلر باقیمانده و سایر مواد رادیواکتیو موجود در آب را حذف کند. همچنین UDF تاثیرات مناسبی بر روی حذف بو و طعم ناخوشایند آب دارد.

فیلتر کربن پودری یا فیلتر کربن فعال گرانولی دارای مزایای گوناگونی است. برخی از این نقاط مثبت شامل موارد زیر هستند:

 •  به دلیل دبی بالای آن برای نقاطی که آب وارد خانه یا ساختمان می شود مناسب است.
 • نصب و تعویض فیلتر آن آسان است.
 • توانایی حذف آلاینده های زیادی مانند کلر را از آب دارد.
 • طعم و بوی آب را تا اندازه بسیار خوبی بهبود میبخشد.

فیلتر مرحله سوم تصفیه آب

فیلتر مرحله دوم

فیلتر مرحله 3 دستگاه آب تصفیه کن را فیلتر کربن بلاک یا فیلتر CTO نمایندگی میکند. CTO در زبان انگلیسی از حروف اول کلمات کلر (Chlorine)، طعم(Taste) و بو(Odor) گرفته شده است. بنابر این فیلتری که برای مرحله سوم دستگاه تصفیه آب و به عنوان CTO استفاده میشود، به شما آبی شفاف و گوارا را فراهم میسازد.

فیلتر کربن بلاک درون خود دارای تخلخل هایی است. هر چه اندازه این منافذ کربن کوچکتر باشد، کیفیت آب خروجی نیز بهتر خواهد بود. البته نکته ای که باید به آن توجه کرد، این است که در صورتی که کربن بلاک دارای منافذ خیلی کوچکی باشد، آلاینده ها درون منافذ آن ممکن است گیر کنند و فیلتر CTO عملکرد خود را از دست بدهد.

البته فیلتراسیون آب پس از مرحله سوم هنوز به مرحله اصلی خود نرسیده است. کلر که از اصلی ترین مواد حذف شونده در کربن بلاک است، در صورتی که به فیلتر ممبران برسد ممکن است به غشای نازک آن آسیب برساند. بنابراین الزامی است که کربن بلاک در مرحله سوم از پایین آوردن غلظت کلر در آب و از بین بردن آن اطمینان حاصل کند.

لازم به ذکر است که در برخی از دستگاه‌ها به جای فیلتر کربن بلاک یک پلی‌پروپیلن دیگر با دقت متفاوت میگذارند.در برخی از دستگاه های خارجی نیز به جای فیلتر کربن پودری فیلتر کربن بلاک قرار میدهند.

نحوه سفارش فیلتر تصفیه آب

شما برای تهیه‌ی فیلترهای متفاوت سه‌گانه‌ی اول دستگاه تصفیه آب باید ابتدا این فیلترها را باهم مقایسه کنید از لحاظ برند و کیفیت اصلی فیلترها و موادی که بر پابه آن‌ها ساخته شده‌اند سپس اقدام به خرید آن‌ها کنید. فیلترهایی که برپایه‌ی مواد گیاهی یا فود گرید ساخته شده اند و با محیط بدن زیست سازگاری خوبی دارند برای دستگاه تصفیه آب بسیار مناسب هستند. فیلترهای اصل تایوانی نیز با کیفیت بسیار بالا هستند و در بازار عرصه می‌شوند اما باید توجه داشت که فیلترهای ایرانی مرغوب نیز امروزه بسیار خوب کارکرده‌اند و واقعا کیفیت بسیار بالایی دارند و طبعا از فیلترهای وارداتی تایوانی ارزان‌تر در می‌آیند و شما می‌توانید با یک هزینه مناسب صاحب فیلتر 3 مرحله با کیفیت خوب شوید.

برای سفارش فیلتر 3 مرحله اول دستگاه تصفیه آب در سایت سفارش خود را ثبت کنید یا با مجموعه پاکاب گستر تماش گرفته و ثبت سفارش کنید.

آیا نصب فیلتر متفاوت با فیلتر اصلی دستگاه ممکن است؟

تعویض فیلتر به صورت کلی برای هر دستگاهی در زمان مقرر خود نیاز است. هر نوع فیلتری که از لحاظ ساختاری و بدنه به دستگاه تصفیه آب شما بخورد را می‌توانید برای دستگاه خود نصب کنید، به طور مثال اگر دستگاه تصفیه آب شما هوزینگی است شما هر نوع فیلتر هوزینگی اعم از تایوانی اصل یا ایرانی و کیفیت های کم و زیاد را می‌توانید نصب کنید و اگر دستگاه تصفیه اب شما اینلاین است شما به همین منوال می‌توانید همه‌ی برندهای فیلتر اینلاین را برای دستگاه خود استفاده کنید.
اما مطمئنا باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر دستگاه اب تصفیه شما سطح بالایی دارد و بهای آن زیاد است از انداختن فیلترهای بی کیفیت و تقلبی و ارزان دوری کنید تا عمر دستگاه شما را پایین نیاورند و کیفیت آب خروجی شما مثل روز اول با فیلتر اصلی خود دستگاه عالی باشد.

بهترین برند های فیلتر 3 مرحله اول

فیلتر های زیادی در مارک‌های متنوع در بازار ایران عرضه شده است. در عرصه تصفیه آب معمولا فیلتر های تایوانی حرف اول را میزنند. اما به دلیل تحریم های صورت گرفته معمولا قیمت این گونه فیلتر ها بسیار بالا است. فیلتر های دستگاه تصفیه آب تولید شده در ایران نیز در سال های اخیر با پیشرفت های خوبی مواجه شده اند و فیلتر های مناسبی را تولید کرده اند.

از آنجایی به دلیل نوسانات ارز فیلتر های تایوانی قیمتی بالا دارند ، فیلترهای تولید ایران کیفیت محصولات خود را به صورت چشمگیری بالا برده اند . یکی از بهترین برند های ایرانی لایف واتر می باشد که تمامی فیلتر ها و دستگاه تصفیه آب در مدل های مختلف تولید میکند. فیلتر سه مرحله اول لایف واتر یکی از بهترین ست فیلترهای موجود در ایران می باشد.

دیگر برند معروف و معتبر تصفیه آب در حوزه تولید فیلتر تصفیه آب و دیگر محصولات جانبی دستگاه آب تصفیه کن، شرکت معصومی است. شرکت پاکاب گستر به عنوان معتبرترین نمایندگی شرکت معصومی به فروش محصولات تصفیه آب با برند معصومی میپردازد.

در مارک های تصفیه آب وارداتی نیز برند های تایوانی حرف اول را میزنند. فیلتر های پیش تصفیه 3 مرحله اول با مارک های سی سی کا، آکواجوی، سوپر کریستال و … از بهترین برند های تولید کننده مرحله ششم فیلتراسیون دستگاه آب تصفیه کن خانگی هستند.

زمان تعویض فیلتر 3 مرحله اول

فیلترهای تصفیه آب

با گذشت زمان و استفاده از فیلتر های تصفیه آب، این فیلتر ها نیاز به تعویض پیدا میکنند. به دلیل اینکه به طور مستقیم با آلاینده های موجود در آب تماس دارند، پس از مدتی سطح این فیلتر ها به خصوص فیلتر الیافی دچار کثیفی میشود. نشانه هایی از این که فیلتر دستگاه تصفیه شما کارایی خود را از دست داده است و نیاز به تعویض دارد، عبارتند از:

 • کتری آب جوش شما پس از جوشاندن آب تصفیه شده دچار رسوب سفید رنگ میشود.
 • در صورت شستشوی ظروف با آب تصفیه شده، روی ظروف شما لک های سفیدی به وجود میایند.
 • استفاده از صابون با آب تصفیه شده به اندازه قبل عملکرد ندارد و باعث کف مناسب نخواهد شد.
 • طعم و بوی آب فیلتر شده همانند قبل نخواهد بود و کیفیت مناسبی ندارد.

برای تعویض فیلتر 3 مرحله اول تصفیه آب زمان مشخصی وجود دارد. هر سه فیلتر الیافی، کربن پودری و کربن بلاک CTO دارای عمر مفید 4 الی 6 ماه هستند. البته این زمان اعلام شده به صورت حدودی است. این زمان میتواند در بازه اعلامی جابه جا شود و به طور کامل وابسته به کیفیت آب منزل شما است.

 زمان تعویض فیلتر پیش تصفیه

نحوه تعویض پک فیلتر تصفیه آب

در این قسمت قصد داریم تا نحوه تعویض فیلتر سه مرحله اول دستگاه تصفیه آب را به شما آموزش دهیم. تعویض فیلتر پیش تصفیه آب دستگاه، کار چندان سختی نیست. تنها کافی است تا به طور گام به گام مراحل زیر را پیش بگیرید.

 1. شیر ورودی دستگاه تصفیه آب را ببندید تا آب وارد دستگاه نشود.
 2. شیر مخزن ذخیره که به رنگ آبی رو مخزن است ببندید.
 3. حالا باید فشار داخل دستگاه را تخلیه کنید. این کار را با باز گذاشتن شیر برداشت تصفیه آب انجام دهید. منتظر بمانید تا مخزن ذخیره از آب خالی شود. سپس اقدام به تعویض فیلتر های آب تصفیه کن بکنید.
 4. ابتدا باید هوزینگ مربوط به هر یک از فیلتر ها را باز کنید. از آچار هوزینگ برای انجام این کار کمک بگیرید.
 5. هوزینگ یا محفظه های فیلتر تصفیه آب را باز کنید.
 6. فیلتر های کهنه شده را از داخل هوزینگ خارج کنید.
 7. توصیه میشود که قبل از قرار دادن فیلترهای جدید، محفظه فیلتر(هوزینگ) را بشویید.
 8. کارتریج فیلتر جدید را داخل محفظه خود قرار دهید. هوزینگ ها را با استفاده از دست در جای خود ببندید.
 9. هوزینگ را به صورت پادساعتگرد بچرخانید و در آخر آن را با آچار هوزینگ سفت کنید تا از عدم نشتی آن اطمینان حاصل کنید.
بازگشت به لیست

14 دیدگاه در “پک کامل فیلتر 3 مرحله اول تصفیه آب

 1. سهروردی گفت:

  سلام ممنون میشم راهنماییم کنید. من میخوام پک فیلتر بخرم و خودم فیلتر تصفیه رو تعویض کنم. آموزش تعویض فیلتر رو دارید شما؟ خودتون هم تعویض فیلتر رو انجام میدید؟

  1. کارشناس تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   سلام و درود خدمت شما
   بله تعویض فیلتر تصفیه آب کار خیلی سختی نیست و خودتون هم میتونید تعویض فیلتر 3 مرحله اول رو انجام بدید. فقط باید خیلی با دقت این کار رو انجام بدید تا از مشکلات بعدی مثل نشتی و … جلوگیری بشه. قبلا تو یه مقاله ای با عنوان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی این موضوع رو کامل توضیح دادیم. میتونید به اون مقاله مراجعه کنید.
   در مورد سوال بعدیتون بگم که بله، پاکاب گستر یکی از بزرگترین ارائه دهندگان سرویس و خدمات در تهران هست. میتونید با بخش سرویس و خدمات ما تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری رو کسب کنید.

 2. طاهر گفت:

  سلام میشه این پک فیلترها رو تو هر دستگاه تصفیه‌آب استفاده کرد؟
  من یه دستگاه تصفیه لونا واتر دارم از چند سال پیش. از خودتون خریدم. چه فیلتری بندازم روش ؟

  1. کارشناس تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   سلام و درود خدمت شما
   بله میتونید فیلترها رو توی هر دستگاهی به کار ببرید. البته باید دقت کنید که فیلتری که به آب تصفیه کن شما میخوره اینلاین هست یا هوزینگی. هر دو پک کامل فیلتر تصفیه آب اینلاین و هوزینگی تو فروشگاه شرکت موجوده میتونید هر کدوم که براتون مناسب بود رو خریداری کنید.

 3. شاهین گفت:

  کدوم مارک فیلتر ایرانی از همه بهتره

  1. کارشناس پاکاب گستر گفت:

   پک فیلتر لایف واتر کیفیت بسیار بالایی داره از کربن کوکونات مشابه فیلترهای تایوانی استفاده شده

 4. منجم گفت:

  ببخشید من یه دستگاه تایوانی دارم.حتما باید فیلتر تایوانی براش بگیرم؟

  1. کارشناس پاکاب گستر گفت:

   فیلترهای تایوانی و ایرانی کیفیت متفاوتی دارن. ولی ساختاری یکسانن.میتونید ایرانی هم بندازید. فرق ندارن.

 5. جواد.ش
  باسلام و خسته نباشید فیلتر تایوانی بهتره یا ایرانی کدوم فیلترها رو بخریم. متشکرم

  1. کارشناس پاکاب گستر گفت:

   سلام وقت بخیر
   قطعا فیلترهای تایوانی دارای کیفیت بهتری هستند. اگر میخواید فیلتر تایوانی خریداری کنید، هیوندای پیشنهاد ماست.
   البته فیلترهای ایرانی هم کاملا از کیفیت قابل قبولی برخودار هستن. معمولا با توجه به قیمت خوبی که دارن، ما فیلترهای ایرانی رو پیشنهاد میکنیم. پک فیلتر لایف واتر بهترین کیفیت فیلتر ایرانی هست.

 6. بهنام گفت:

  باسلام و عرض ادب، به نظر اساتید آیا میتوان به کمک ۳ فیلتر اول کار تصفیه رو انجام داد، یا حتما باید فیلتر ممبران و پمپ و شیر برقی و … باشند

  1. کارشناس پاکاب گستر گفت:

   سلام وقت بخیر
   اصلی ترین کار تصفیه آب رو فیلتر ممبران انجام میده. به دلیل اینکه سیستم اسمز معکوس با استفاده از ممبران انجام میشه، تقریبا 99 درصد آلاینده ها توسط این فیلتر تصفیه میشه. فیلترهای 3 مرحله اول رو در دستگاه تصفیه آب قبل از ممبران میارن تا آلاینده های فیزیکی آب و کلر گرفته بشه. با این کار از کیپ شدگی و خرابی ممبران جلوگیری میشه و طول عمرش افزایش پیدا میکنه.

 7. کیانی گفت:

  سلام برای تهیه ۳ فیلتر ممبران از چه برندی استفاده کنم؟ و آیا مخزن آب نیز پس از ۶ سال باید تعویض گردد؟ مخزن با چه برندی توصیه می شود؟ سپاسگزارم

  1. Hossein Ghassali گفت:

   سلام وقت بخیر
   بهترین فیلتر ممبران فیلتر ممبران برند فیلترو آبی رنگ
   فیلترهای سه گانه فیلتر فیلترو مدل نوبل یا فیلترهای تایوانی مشروط بر اینکه اصل و از شرکت معتبر تهیه بفرمایید
   مخزن تصفیه آب طبق استاندارد nsf امریکا بهتر است هر ۱/۵ سال میکروبزدایی سود و هر ۴/۵ سال تعوبض شود
   مخزنهای موجود در ایران که مورد تایید nsf امریکا میباشند مخزن تانک پک تایوان
   و مخزن تانک لایف چین میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *