مقالات, مقالات

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی چیست ؟

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

با توجه به کیفیت ناخوشایند آب شهری، نصب دستگاه تصفیه آب برای خانه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. به منظور انجام این کار شناخت مناسب از نحوه کار بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی و همچنین شناخت بهترین برند‌های دستگاه تصفیه آب حیاتی است. هم اکنون اغلب دستگاه‌های برتر برای تصفیه آب از سیستم اسمز معکوس (Reverse Osmosis) استفاده می‌کنند.  سیستم اسمز معکوس از یک غشا که همان فیلتر ممبران است استفاده کرده و با فشار آب مولکول‌های آب را تحت فشار قرار میدهد تا ریز ترین آلاینده‌های موجود در آن، از آب حذف شوند و آب به دست آمده از نظر بو و طعم بهترین کیفیت ممکن را داشته باشد.

در این مقاله سعی داریم تا شما را با ویژگی‌های یک دستگاه تصفیه آب خوب آشنا کنیم و راهنمایی هایی را برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی ارائه دهیم تا به بهترین شکل ممکن، مشکل سختی آب خانه خود را حل کنید. در پایان 5 دستگاه تصفیه آب خانگی را مورد بررسی قرار میدهیم.

 

چه دستگاه تصفیه آبی بخریم ؟

برای خرید دستگاه تصفیه آب باید به چندین فاکتور توجه لازم را داشت. در مقاله راهنمای خرید تصفیه آب به طور کامل به این موارد اشاره شده است. اما در اینجا به اختصار به چند مورد اشاره میکنیم.

دستگاه تصفیه آب از نوع اسمز معکوس باشد

همانطور که بالاتر اشاره شد فرآیند اسمز معکوس باعث می‌شود که آب تصفیه شده بالاترین کیفیت را داشته باشد. فرآیند اسمز معکوس RO برای تصفیه آب، مواد محلولی همچون نمک، فلزات سنگین مانند کلسیم، جیوه و آهن را از آب حذف میکند. البته باید توجه کرد که همه مواد معدنی موجود در آب، طی فرآیند اسمز معکوس حذف نمیشوند و مقادیر کمی از آنها در آب باقی می‌ماند که به هیچ وجه برای بدن انسان ضرری ندارد.

حجم کمی را اشغال کند

به دلیل آن که از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده آنچنان زیادی در مقایسه با دستگاه‌های نیمه صنعتی نمی‌شود، یکی از ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب خانگی خوب کم حجم بودن آن است. امروزه فضای موجود در آشپزخانه‌ها اجازه جا دادن مخزنی بزرگ برای تصفیه آب را نمی‌دهد، درنتیجه مهم است که دستگاه تصفیه آب تهیه شده حجم کمی از کابینت زیر سینک را اشغال کند. دستگاه‌های تصفیه آب اینلاین یا رومیزی برای استفاده در آشپزخانه‌های کوچک با کابینت‌های نه چندان زیاد می‌توانند مناسب باشند.

فیلتر‌ها و اتصالات موجود در دستگاه با کیفیت باشد

انواع فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب شامل طیف وسیعی می‌شود. این فیلتر‌ها شامل فیلتر قلیایی، فیلتر اشعه فرابنفش، فیلتر اینفرارد یا مادون قرمز، فیلتر ممبران، فیلتر کربن بلاک، فیلتر پست کربن، فیلتر پلی پروپیلن و فیلتر‌های یخچال ساید است. نکته مهم در مورد فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب گیاهی بودن این فیلتر‌ها است. فیلتر‌هایی که در دستگاه تصفیه آب هستند، فقط و فقط نباید کار حذف مواد معدنی را انجام دهند. بلکه باید مواد معدنی مضر را حذف و برخی مواد معدنی که بدن به آنها نیاز دارد و برای سلامتی بدن مفید است را در آب تصفیه شده راه بدهند.

 

 

از کجا دستگاه تصفیه آب اصل تهیه کنیم ؟

در حال حاضر تهیه دستگاه تصفیه آب مناسب و اصل در صورتی که شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده معتبر را بشناسید، کار چندان سختی نیست.

اولین نکته در مورد تهیه دستگاه تصفیه آب قیمت دستگاه می‌باشد. قیمت دستگاه تصفیه آب باید با کیفیت و کارکرد دستگاه و همچنین تعداد مراحل فیلتراسیون تصفیه آب متناسب باشد. برای مثال هرچه تعداد مراحل تصفیه در دستگاه‌های تصفیه آب بیشتر باشد، بدین معناست که تعداد فیلتر‌های به کار رفته در دستگاه آب تصفیه کن هم به همان اندازه بیشتر است و در نتیجه آب تصفیه شده توسط آن دستگاه، آب با کیفیت تری از نظر طعم و بو است. بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که دستگاه‌های تصفیه آب هفت مرحله از دستگاه‌های شش مرحله گران تر باشند.

فاکتور بعدی در انتخاب محل خرید دستگاه تصفیه آب، دارا بودن خدمات پس از فروش توسط آن شرکت یا فروشگاه است. شرکت مورد نظر باید پس از فروش دستگاه تصفیه آب به شما نصب و ارسال رایگان ارائه کند. همچنین باید برای دستگاه فروخته شده گارانتی در نظر گرفته شود تا در صورت بروز مشکل بتوانید از خدمات پس از فروش آن شرکت استفاده کنید.

شرکت پاکاب گستر

شرکت بازرگانی پاکاب گستر از سال 1388 در حوزه تصفیه آب شروع به کار کرده است. این شرکت در تلاش است که دستگاه‌ها، فیلتر‌ها و قطعات تصفیه آب را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار دهد. پاکاب گستر ارائه دهنده بهترین دستگاه تصفیه آب و خدمات در تهران و سایر شهرستان‌ها است. همه ی دستگاه‌های تصفیه آبی که از این شرکت خریداری می‌کنید دارای گارانتی حداقل یک ساله و نصب و ارسال رایگان است. به منظور خرید محصولات تصفیه آب و یا مشاوره رایگان توسط کارشناسان با تجربه پاکاب گستر می‌توانید با شماره‌های درج شده در بالا و پایین صفحه تماس حاصل کنید.

 

انواع مختلف دستگاه تصفیه آب

دستگاه‌های تصفیه آب از نظر عملکرد تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. دستگاه‌های تصفیه آب را به طور کلی میتوان به دو نوع اینلاین و هوزینگی مجزا کرد. این دو دستگاه در حالت کلی در سه فیلتر مرحله اول دارای تفاوت هستند. دستگاه تصفیه آب اینلاین از نظر ظاهری دارای سه فیلتر افقی در جلوی دستگاه است ولی دستگاه هوزینگی دارای سه هوزینگ برای فیلتر به صورت عمودی است.

 

مقایسه دستگاه های تصفیه آب اینلاین و هوزینگی

مقایسه دستگاه‌های تصفیه آب اینلاین و هوزینگی

دستگاه آب تصفیه کن را از نظر تعداد فیلتر‌های به کار رفته در آن نیز می‌توان دسته بندی نمود. دستگاه تصفیه آب 6 مرحله، دستگاه تصفیه آب 7 مرحله و دستگاه تصفیه آب 8 مرحله از جمله‌ی این دسته بندی‌ها است. دستگاه تصفیه آب 7 و 8  مرحله ای نسبت به 6 مرحله دارای فیلتر‌های نامبرده شده یعنی ممبران، قلیایی، ماوراء بنفش یا UV و فیلتر مادون قرمز یا Infrared می‌باشند. آب تصفیه شده توسط این دستگاه‌ها دارای بالاترین کیفیت ممکن از نظر طعم، بو و سلامتی برای انسان است.

 

مدل‌های متنوعی از دستگاه تصفیه آب خانگی موجود است.تعدادی از این مدل‌ها عبارتند از :

دستگاه تصفیه آب هوزینگی

این مدل از دستگاه تصفیه آب خانگی، مرسوم ترین مدل به حساب می‌آید. این دستگاه‌ها زیر سینک نصب می‌شود و معمولا دارای مخزن جداگانه برای ذخیره آب تصفیه شده و پمپ آب می‌باشد.

دستگاه تصفیه آب کیسی

این مدل دارای شباهت بسیار زیادی در عملکرد تصفیه آب، به دستگاه‌های هوزینگی دارد. تفاوت دستگاه‌های کیسی با تصفیه آب هوزینگی این است که دستگاه کیسی برای قرار گیری در روی کابینت یا میز طراحی شده و به عنوان دستگاه رومیزی شناخته شده است.

تصفیه آب پارچی

همانطور که از نامش پیداست این نوع تصفیه آب با نصب فیلتر‌های مخصوص بر روی پارچ آب انجام می‌شود. مزیت این نوع تصفیه آب در قیمت پایین فیلتر‌های پارچ آب است. اما همانطور که احتمالا به نظرتان می‌رسد این فیلتر‌ها کارایی دستگاه تصفیه اب RO را ندارد. البته که از نظر طعم و بو تاثیر مثبت خود را بر روی آب آشامیدنی می‌گذارد.

مقایسه دستگاه های کیسی، هوزینگی و پارچی

سرویس و خدمات دستگاه تصفیه آب خانگی

همه ی دستگاه‌های تصفیه آب بعد از مدتی نیاز به سرویس دوره ای تصفیه آب دارند. تعویض فیلتر از مهم ترین کار‌هایی است که در سرویس دوره ای انجام می‌شود. درصورتی که آب شما طعم اولیه خود را از دست داد و کتری آب جوش شما دارای رسوب شد، زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب شما شده است. فیلتر‌های 3 مرحله اول دستگاه هر 6 ماه یکبار، فیلتر ممبران یا مرحله چهارم هر 2 سال یکبار و فیلتر‌های مرحله پنج و شش، هر 1 سال یکبار باید تعویض شوند. شرکت پاکاب گستر برای مشتریان خود به صورت ویژه خدمات و سرویس‌های دوره ای را انجام می‌دهد.

خدماتی مثل سرویس دوره ای، عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و یا نصب دستگاه تصفیه آب خانگی توسط متخصصان مجرب شرکت بازرگانی پاکاب گستر انجام می‌شود. در صورتی که مشکلی برای دستگاه تصفیه آب شما به وجود آمد، با کارشناسان ما تماس حاصل کنید تا در اسرع وقت و با کمترین هزینه دستگاه شما به عملکرد مناسب اولیه خود بازگردد.

 

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی موجود در ایران

حالا که با نحوه کارکرد دستگاه تصفیه آب و اهمیت استفاده از آن تا حدودی آشنا شدیم، می‌خواهیم بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی موجود در بازار ایران را معرفی کنیم. البته مدل‌های موجود در بازار ایران بسیار زیاد هستند، در این بخش برخی از آنها را باهم بررسی خواهیم کرد.

 

1. دستگاه تصفیه آب پیور پرو مدل QC-105

دستگاه تصفیه آب پیور پرو purepro QC-105

شرکت تصفیه آب پیور پرو در کشور آمریکا، از معتبرترین شرکت های تصفیه آب در سطح جهان است. دستگاه تصفیه آب PurePro QC-105 از سیستم تصفیه آب اسمز معکوس استفاده می‌کند. سیستم اسمز معکوس جدیدترین و بهترین فرآیند برای تصفیه کردن آب است که بسیاری از شرکت های تولید بطری های آب معدنی نیز از این سیستم استفاده می‌کنند.

مخزن این دستگاه دارای تاییدیه NSF و کاملا استاندارد می‌باشد. از مزیت های دیگر این دستگاه ضامن ضد نشت اتوماتیک آن است. دارای چهار رنگ مختلف می‌باشد که به زیبایی خانه شما با انتخاب خودتان کمک می‌کند.

 

ویژگی‌های تصفیه آب پیور پرو مدل QC-105

فیلتر مرحله 1 فیلتر پلی پروپیلن 5 میکرون
فیلتر مرحله 2 فیلتر کربن بلاک
فیلتر مرحله 3 فیلتر پلی پروپیلن 1 میکرون
فیلتر مرحله 4  ممبران اسمز معکوس
فیلتر مرحله 5 فیلتر پست کربن
حجم مخزن دستگاه 3.2 گالن

 

 

2. دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل نوبل پلاس

دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل نوبل پلاس

 

دستگاه Life Water Noble plus جزو بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ساخته شده در ایران می‌باشد. برند لایف واتر توسط شرکت پاکاب گستر ثبت شده و تمامی استاندارد‌های موجود را در حوزه تصفیه آب اخذ کرده است.

دستگاه تصفیه آب نوبل پلاس هشت مرحله ای است. سه فیلتر اول دستگاه مانند دستگاه‌های دیگر به گرفتن ذرات به نسبت درشت تا 1 میکرون اختصاص داده شده است. همچنین این دستگاه دارای فیلتر محافظ ممبران و فیلتر قلیایی نیز می‌باشد. مخزن دستگاه تصفیه آب لایف واتر مخزن تولید شده شرکت تانک پک با حجم 16 لیتر است. با توصیفات ذکر شده، از لایف واتر نوبل پلاس میتوان به عنوان کامل ترین و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ساخت ایران نام برد.

این دستگاه از طرف شرکت پاکاب گستر دارای دو سال گارانتی و نصب و ارسال رایگان است.

ویژگی‌های تصفیه آب لایف واتر نوبل پلاس

فیلتر مرحله 4 ممبران اسمز معکوس
فیلتر مرحله 5 فیلتر پست کربن خطی
فیلتر مرحله 6 فیلتر مینرال
فیلتر مرحله 7 فیلتر محافظ ممبران
فیلتر مرحله 8 فیلتر قلیایی Alkaline
حجم مخزن دستگاه 16 لیتر
حذف فلزات سنگین تا 0.00001 میکرون
امکان خرید اقساطی دارد

4,900,000 تومانافزودن به سبد خرید

 

 

3. دستگاه تصفیه آب کیسی فلکس تک مدل CG2

دستگاه تصفیه آب فلکس تک مدل cg2

اگر به دنبال یک دستگاه تصفیه آب رومیزی کم جا برای آشپزخانه یا محل کار خود می‌گردید، فلاکستک CG2 بهترین گزینه برای شماست. این دستگاه همانطور که مشاهده می‌کنید دارای طراحی منحصر به فرد در بین تصفیه آب‌های رومیزی است. ضامن ضد نشت دارد که باعث می‌شود خیالتان از نشتی ناگهانی آب راحت باشد و با خیالی آسوده به محل کار یا سفر بروید.

از نکات قابل توجه این دستگاه استفاده از فرآیند اسمز معکوس برای تصفیه آب است. مزیت دیگر CG2، قابلیت تعویض فیلتر بسیار آسان در آن است. به طور کلی می‌توان گفت که این دستگاه همان کارایی دستگاه‌های اسمز معکوس هوزینگی را دارد اما با طراحی زیباتر و قابلیت رومیزی بودن.

 

ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب رومیزی Fluxtek CG2

ابعاد دستگاه 30×22 و ارتفاع 42 سانتی متر
نوع فیلتر‌ها فود گرید و از نوع گیاهی
ظرفیت تولید شبانه روزی 290 لیتر در روز
حجم مخزن دستگاه 8 لیتر

 

 

4. دستگاه تصفیه آب هیوندای مدل H700

دستگاه تصفیه آب هیوندای

HYUNDAI H700 توسط شرکت کره ای هیوندای تولید شده است. ظاهر زیبای این دستگاه اولین چیزی است که پس از مشاهده آن به چشم می‌خورد. این دستگاه بر پایه مواد فود گرید ساخته شده و کاملا طبیعی و بهداشتی است. دستگاه تصفیه آب خانگی هیوندای H700 دارای تاییدیه‌های NSF و Water Quality Association(WQA) امریکا و Hi Seoul کره جنوبی می باشد.

دستگاه تصفیه آب هیوندای H700 همانند دیگر دستگاه‌های معرفی شده از سیستم اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می‌کند. تصفیه اب هفت مرحله هیوندای دارای فیلتر‌های الیافی، کربن اکتیو، کربن بلاک برای سه مرحله اول است. مخزن تحت فشار این دستگاه، از شرکت تانک پک است و دارای ظرفیتی به حجم 4 گالن است.

 

ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب هیوندای H700

فیلتر مرحله 4  ممبران اسمز معکوس
فیلتر مرحله 5 فیلتر پست کربن
فیلتر مرحله 6 فیلتر محافظ ممبران
فیلتر مرحله 7 فیلتر مینرال
حجم مخزن دستگاه 16 لیتر
حذف ذرات معلق تا 99%

5,800,000 تومانافزودن به سبد خرید

 

 

5. دستگاه تصفیه آب ایلاین لایف واتر اکو پلاس

دستگاه تصفیه آب اینلاین لایف واتر مدل اکو پلاس

لایف واتر eco plus ساخته شده توسط برند لایف واتر با بهترین و با کیفیت ترین قطعات ایرانی، با توجه به قیمت بسیار مناسب و کیفیت فوق العاده آن، قطعا در لیست بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی قرار خواهد گرفت. مزیت دسگاه اینلاین اکو پلاس نسبت به دستگاه‌های هوزینگی عدم جاگیری زیاد از فضای آشپزخانه شما است. همینطوره به خاطر وزن مناسب آن قابلیت حمل آسانی را برای استفاده کنندگان مهیا میکند.

مخزن و پمپ این دستگاه وارداتی و دارای کیفیت قابل مقایسه با دستگاه‌های تصفیه آب درجه یک دیگر است. شیر برداشت این دستگاه از نوع ستاره ای و با بهترین متریال است که از زنگ زدن آن جلوگیری می‌کند. از مزیت‌های قابل توجه این دستگاه قابلیت اتصال به یخچال ساید است، که میتوانید با اتصال آن به یخچالتان، آب تصفیه شده و بسیار سالم را از طریق یخچالتان نیز مصرف کنید.

تصفیه آب لایف واتر اکو پلاس 7 مرحله ای است. فیلتر‌های این دستگاه قابلیت پایین آوردن سختی آب تا زیر 50 را دارند. فیلتر مرحله 7 این دستگاه یعنی فیلتر قلیایی علاوه بر قابلیت اضافه کردن یون‌های مفید برای بدن مثل کلسیم و منیزیم به آب، قابلیت تنظیم PH آب را نیز دارند.

 

ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب لایف واتر اکو پلاس

فیلتر مرحله 4  ممبران اسمز معکوس
فیلتر مرحله 5 فیلتر پست کربن خطی
فیلتر مرحله 6 فیلتر مینرال
فیلتر مرحله 7 فیلتر قلیایی
حجم مخزن دستگاه 16 لیتر
حذف ذرات معلق ذرات تا 0.0001 میکرون

2,800,000 تومانافزودن به سبد خرید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 6 =