مقالات

فیلتر یخچال

فیلتر یخچال

 سوال اکثر افراد این است که، چرا باید از فیلتر یخچال استفاده کنند؟ در جواب این سوال باید گفت: امروزه بسیاری از افراد یخچال های ساید بای ساید را خریداری می کنند؛ و این یخچال ها قابلیت آب سرد کن و یخ ساز را دارند . برای این عمل، ما باید این یخچال را به طور مستقیم به شیر آب شهری وصل کنیم؛ از این طریق، آب شهری وارد یخچال شده و ما آن را می نوشیم و به همراه آب املاح مضر و باکتری ها وارد بدن ما نیز می شود. و با ورود، این املاح و باکتری ها دچار بیماری های گوارشی می شویم. فیلتر های یخچال، در اصل کار همان دستگاه تصفیه آب خانگی را انجام می دهند؛ ما با کمک این فیلتر ها می توانید آب سالم و پاک را برای خود و خانواده خود فراهم سازیم.

 فیلتر یخچال (Refrigerator filter)

فیلترهای یخچال جهت تصفیه آب آشامیدنی بر دو نوع بیرونی و داخلی می باشد که هریک عملکرد متفاوتی را جهت تصفیه آب انجام می دهند. از جمله فیلترهای موجود در بازار می توان به انواع فیلتر ساید و یخچال بیرونی فیتینگ دار نانو سیلور آنتی باکتریال، ساید و یخچال فیتینگ دار 12 اینچ و ساید و یخچال بیرونی فیتینگ دار 10 اینچ و… نام برد.

فیلتر یخچال

فیلتر بیرونی یخچال ساید بای ساید، به چند مدل تقسیم بندی می شوند؛ از جمله به صورت تکی، دوتایی و یا سه تایی. هریک از آن‌ها کار ویژه ای را جهت تصفیه نمودن آب انجام می دهد و بهتر است برای یک یخچال ساید بای ساید از سه مرحله بهره برده شود؛ اولی با ظرفیت 5میکرون جهت فیلترینگ آلودگی از جمله شن و ماسه، گل و لای، لجن، زنگ زدگی داخل لوله و… استفاده می گردد؛ دومی جهت از بین بردن بو، طعم بد آب و شفاف کردن رنگ آب مورد استفاده است و سومی مقدار پی اچ آب را تنظیم می نماید. 

نوع جدیدی از فیلتر های بیرونی با نام فیلتر پشت ساید دو منظوره لایف واتر وجود دارد که دو فیلتر داخل یک پکیج دارد. فیلتر الیافتی 5 میکرون و کربن اکتیو کوکونات 

فیلتر پشت ساید لایف واتر

کارایی فیلتر یخچال و انواع موجود آن در بازار مصرف این محصول

امروزه تولیدات یخچال ‌های آب سردکن دار ( مخزن آب سرد کن دار) سبب شده است که همیشه و در همه وقت آب خنک جهت نوشیدن در اختیار شما وجود داشته باشد. یخچال های ساید باید ساید دارای فیلتر تصفیه آب می باشند که باید به شکل مرتب عوض شوند تا بتوانند آب آشامیدنی مناسب و سالم را برای شما آماده کنند. البته برخی یخچال ها دارای این فیلتراسیون نیستند و جهت تصفیه نمودن آب بهتر است این فیلتر بر روی آن نصب شود.

فیلتر یخچال

زمان تعویض فیلتر

به طور معمول عمر مفید فیلترهای یخچال 6 ماه تا 1 سال می باشد. فیلترهای داخلی حدود 6 ماه یکبار و فیلترهای بیرونی هر 6 ماه تا یک سال باید عوض شوند. باید در زمان مقرر فیلترها را تعویض نمود زیرا که مواد داخلی آن اشباع شده و دیگر کار تصفیه آب را انجام نمی دهد و با گذشت زمان مواد داخلی آن فاسد شده و رشد باکتری ها را زیاد می کند که همین عمر سبب سختی آب می شود.

عوارض عوض نکردن فیلتر یخچال

متاسفانه! بسیاری از افراد، هیچ گونه توجه ای به زمان تعویض فیلتر یخچال خود نمی کنند؛ و بر این باور هستند که نیازی نیست این فیلتر را تعویض کنند. این باور بسیار غلط می باشد! زیرا، با به پایان رسیدن طول عمر فیلتر عملکرد یخچال را نیز تحت شعاء قرار می دهد؛ و دیگر کارایی قبل را ندارد و حتی عوارضی را از خود به جای می گذارد.

آب را به شکل مناسب تصفیه نمی کند:

پس از به پایان رسیدن عمر فیلتر آب یخچال شما، دیگر عمل تصفیه آب را انجام نمی دهد؛ و حتی پس از مدتی مزه و بوی آب یخچال را تغییر می دهد. اگر چنین چیزی برای شما اتفاق افتاد، باید بدانید مواد داخل فیلتر آب یخچالتان فاسد شده است. 

فاسد شدن مواد داخل فیلتر:

یکی دیگر از، عوارض تعویض نکردن فیلتر یخچال، فاسد شدن مواد داخل فیلتر می باشد. و باید در نظر داشته باشید، با فاسد شدن مواد داخل فیلتر این مواد می تواند به صورت یه سم خطرناک عمل کند؛ و باعث مسمومیت شما و خانواده تان شود.

کیپ شدن مسیر آب:

یکی از مرسوم ترین عوارض تعویض نکردن فیلتر، رسوب مواد و املاح در داخل آب می باشد؛ که این امر سبب کیپ شدن  مسیر آب می شود. اگر پس از مدتی، متوجه شدید که فشار آب یخچال شما پایین آمده است؛ باید بدانید فیلتر شما رسوب کرده است و مسیر آب را سد نموده است.

باعث سوختن یخ ساز یخچال می شود:

با رسوب نمودن مواد در آب، سبب می شود تا عملکرد یخ ساز دچار اشکال شده؛ و با افزایش یافتن این رسوبات در آب سبب انسداد لوله یخ ساز شده. در پایان، باعث سوختن یخ ساز می شود؛ زیرا این قطعه بسیار حساس می باشد.

قرمز شدن چراغ فیلتر  

امکان این وجود دارد که زمانی، با قرمز شدن چراغ فیلتر مواجه شوید؛ و تصور کنید یخچال شما دچار مشکل شده است و دست پاچه شوید. اصلا نگران نباشید و آرامش خود را حفظ کنید! زیرا روشن شدن چراغ فیلتر، نشان دهنده به اتمام رسیدن زمان آن است؛ و باید تعویض گردد.

اما این بدان معنی نمی باشد که، حتما باید در همان روز آن را تعویض کنید؛ زیرا می توانید در اثر وقت با صبر و حوصله این کار را انجام دهید. تمام توضیحاتی را که، به شما در قسمت بالا داده ایم مربوط به مدت زمان طولانی می باشد که فیلتر تعویض نشود؛ این عوارض را به همراه دارد. اما بهتر است، برای پیش نه آمدن مشکل برای یخچالتان برای اطمینان خاطر بیشتر، یخ ساز یخچال را خاموش کنید؛ و پس از آن شیر آب ورودی آن را ببندید.

پس از، انجام دادن این کار ها با نصاب کاران حرفه ای مانند نصاب کاران فروشگاه دیجی پاکاب تماس حاصل فرمایید؛ تا در اسرع وقت فیلتر یخچال شما را تعویض کنند.


اگر ترجیح می دهید، در طی این مدت چراغ قرمز رنگ را از روی صفحه نمایش یخچال حذف کنید؛ به دنبال گزینه Filter Reset گشته و آن را خاموش کنید. با فشردن این دکمه، 3 ثانیه طول می کشد تا خطای خرابی فیلتر از روی نمایش گر حذف شود.

فروشگاه دیجی پاکاب

جهت خرید، نصب و تعویض فیلتر یخچال خود می توانید با کارشناسان و مشاوران فروشگاه دیجی پاکاب تماس حاصل فرمایید، و جهت کسب اطلاعات بیشتر، راجب محصولات دیگر دیجی پاکاب به صفحه فروشگاه مراجعه فرمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 11 =