مقالات

خرید و قیمت فیلتر تصفیه آب خانگی

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب

 

امروزه به دليل اينکه آب آلوده در سيستم آب رساني شهری زياد شده است تصفيه آب خانه های صنعتی به تنهايي نمي توانند تمام آلاينده ها را از بين ببرند؛ و علاوه بر اين در تصفيه خانه ها از کلر  و يا انواع افزودنی های ديگر استفاده می شود که اين مواد کمی مضر هستند. در نتیجه بهتر است خانواده های ايرانی براي نوشيدن آب سالم و پاک از دستگاه تصفيه آب خانگی به همراه فيلتر باکيفيت استفاده کنند.

دسترسی سریع به مطالب مربوط به فیلتر های تصفیه آب

 

قیمت فیلتر تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب فیلتر های متنوع و متفاوتی دارد. این فیلتر ها هر یک وظیفه ای متمایز از هم دارند و به تبع آن قیمت آن ها نیز با هم متفاوت است. انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب را در قسمت بعد توضیح میدهیم. در اینجا به بررسی قیمت فیلتر تصفیه آب خواهیم پرداخت.

فیلتر تصفیه آب همانند دیگر قطعات تصفیه آب دارای کیفیت های مختلفی است. برخی از این فیلتر های تصفیه آب در ایران تولید شده و در دستگاه تصفیه آب ایرانی به کار میروند. برخی دیگر از کشور های خاورمیانه ای وارد میشوند و برخی از آنها از کشور تایوان.

بهترین نوع فیلتر دستگاه تصفیه آب، فیلتر هایی هستند که از کشور تایوان وارد میشوند. زیرا در آنها از بهترین متریال برای ساخت فیلتر تصفیه آب استفاده شده است.

البته در خرید فیلتر دستگاه تصفیه آب باید دقت لازم را داشت. چرا که برخی از فروشندگان و تولید کنندگان فیلتر تصفیه آب بی کیفیت را به نام فیلتر مرغوب خارجی و با لیبل تایوانی به فروش میرسانند. این گونه فیلتر ها نه تنها کیفیت و کارایی لازم را برای تصفیه کردن آب ندارد، بلکه حتی میتواند کیفیت آب را از آنچه که هست بد‌تر کند.

ارزان ترین قیمت فیلتر تصفیه آب مربوط به فیلتر های مرحله 1 هستند. این فیلتر ها از الیاف ذوب شده پلی پروپیلن ساخته شده اند و معمولا زمان تعویض آن ها نیز زود تر از بقیه فیلتر ها است. به دلیل اینکه بیشتر در معرض آلاینده های درون آب قرار میگیرند.

گران ترین قیمت فیلتر تصفیه آب نیز مربوط به فیلتر مرحله 4 دستگاه تصفیه آب است. این فیلتر ممبران اسمز معکوس نام دارد که میتوان گفت اصلی ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب به شمار میرود. در بخش بعدی که انواع فیلتر تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی را معرفی خواهیم کرد، با هر یک از فیلتر های دستگاه تصفیه آب آشنا خواهیم شد.

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس معمولا دارای 5 یا 6 فیلتر میباشد. به این فیلتر ها، فیلتر های اصلی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس گفته میشود. فرآیند تصفیه آب به گونه ای انجام میشود که آب از هر یک از این فیلتر ها به صورت مجزا عبور میکند و این فیلترهای دستگاه تصفیه آب، آلاینده های متمایزی را از آب میگیرند. هر یک از این فیلتر ها وظیفه جذب برخی از آلاینده های مضر از آب را دارند.

اما به دلایلی ممکن است فیلتر های دیگری نیز به دستگاه تصفیه آب خانگی اضافه شوند. این دلایل شامل کیفیت بسیار بد آب منطقه، جلوگیری از خراب شدن زودهنگام فیلتر ممبران و افزودن خاصیت های اضافی و مفید به آب هستند. مهم ترین فیلتر هایی که میتوانند به صورت اختیاری است به دستگاه تصفیه آب خانگی اضافه شوند، فیلتر محافظ ممبران، فیلتر قلیایی و فیلتر UV است.

فیلتر های استفاده شده در دستگاه‌های تصفیه آب به طور کلی به شرح زیر است:

 1. مرحله اول پلی پروپيلن
 2. مرحله دوم کربن فعال
 3. مرحله سوم کربن بلاک
 4. مرحله چهارم ممبران
 5. مرحله پنجم کربن خطی
 6. مرحله ششم مينرال
 7. فیلتر محافظ ممبران
 8. فیلتر قلیایی
 9. فیلتر اشعه ماوراء بنفش
 10. فیلتر یخچال ساید

1. فیلتر الیافی پلی پروپیلن(PP) مرحله 1

فیلتر پلی پروپیلن سی سی کا مرحله 1

فیلتر پلی پروپيلن توانايی حذف گل و لای، شن و ماسه، زنگ لوله و کليه ذرات معلق در آب به قطر بالای 5 ميکرون رو دارد.
معمولا بهترين زمان تعويض اين فيلتر بين 1 تا 2 ماه پس از نصب می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض  فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگی می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

2. مرحله دوم کربن پودری یا کربن فعال

فیلتر کربن پودری مرحله 2

فيلتر تصفيه آب کربن فعال علاوه بر حذف گل و لای،شن و ماسه میتواند رنگ و بوی نامطلوب آب، حذف کلر فعال موجود در آب و پايين آوردن کلورید استفاده شود؛در واقع  کربن فعال مواد موجود در آب را ابتدا جذب می کند و سپس تجزيه می کند.بهترين زمان تعويض اين فيلتر بين 3 الي 4 ماه می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض  فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگی می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

3. فیلتر تصفیه آب مرحله سوم، کربن بلاک

فیلتر کربن بلاک مرحله 3

فیلتر تصفیه آب کربن بلاک فعال علاوه بر حذف گل و لای،شن و ماسه میتواند ذرات باقي مانده کلر که براي فيلتر ممبران بسيار مضر است را حذف کند و طعم و رنگ آب را بهبود می بخشد. زمان تعويض بين 5 ماه تا 6 ماه می باشد؛البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض  فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگي می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

4. مرحله چهارم، فیلتر ممبران تصفیه آب

فیلتر ممبران مرحله 4

فیلتر تصفیه آب ممبران علاوه بر حذف گل و لای، شن و ماسه میتواند ناخالصی آب را تصفیه کند.زمان تعويض بين 18 ماه تا 24 ماه می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگی می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

5. مرحله پنجم، فیلتر پست کربن خطي

فیلتر پست کربن مرحله 5

فیلتر تصفیه آب پست کربن خطی علاوه بر حذف گل و لای،شن و ماسه میتواند برای  از بين بردن بو و طعم آب و آلاينده هاي احتمالی موجود در اثر ماندگاري زياد آب در مخزن می باشد را از بين ببرد و همچنين رنگ و مزه آب را بهبود  بخشد و باعث فافشيت آب شود. زمان تعويض بين 18 تا 24 ماه می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگي می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

6. مرحله ششم، فیلتر مينرال

فیلتر مینرال مرحله 6

فيلتر تصفيه آب مینرال، علاوه بر حذف گل و لای،شن و ماسه میتواند مواد معدنی مورد نياز بدن (کلسيم و منيزيم و..) را پس از تصفيه کامل به آب اضافه کند.زمان تعويض بين 18 تا 24 ماه می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض  فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگي می شود، بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

7. فیلتر محافظ ممبران

فیلتر محافظ ممبران مرحله 7

فیلتر محافظ ممبران، که معمولا در مرحله 7 دستگاه تصفیه آب نصب میشود، وظیفه فراهم کردن شرایط تصفیه برای فیلتر ممبران اسمز معکوس را دارد. این فیلتر با حذف مواد درشت درون آب از رسیدن آن ها به فیلتر ممبران جلوگیری میکند. همچنین این فیلتر کلر را از آب حذف میکند. در صورتی که مقدار زیادی از کلر به فیلتر ممبران برسد، ممکن است که غشای فیلتر تصفیه اب مرحله 4 را دچار آسیب بکند.

8. فیلتر قلیایی

فیلتر قلیایی مرحله 8

فیلتر قلیایی که به طور معمول در مرحله 8 دستگاه تصفیه آب نصب میشود، به آب خاصیت قلیایی بعد از فیلتراسیون کامل را میدهد. یعنی داخل فیلتر‌های قلیایی سنگ های معدنی وجود دارد که به آب یون‌های کلسیم، منیزیم و … را که برای بدن از اهمیت زیادی برخوردار هستند، اضافه می‌کنند.

9. فیلتر ماوراء بنفش UV

فیلتر یو وی جزو فیلترهای اصلی دستگاه نبوده و در شرایط خاصی با مشاوره از کارشناسان به دستگاه اضافه می شود. فیلتر ماوراء بنفش در مرحله هفت یا هشت تصفیه آب به دستگاه آب تصفیه کن اضافه میشود. این فیلتر از یک لامپ یو وی برای انتشار امواج فرا بنفش استفاده می کند و از یک آداپتور برای تامین جریان الکتریسیته لازم بهره می گیرد.

در صورتی که آب منطقه شما دارای میکروب ها و باکتری های زیادی بود که حتی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس نیز قادر به حذف آن نبود، این فیلتر در دستگاه تصفیه آب نصب میشود.

این فیلتر نیاز به تعویض ندارد، مگر اینکه دچار سوختگی شود. زیرا به طور مستقیم با آب تماس ندارد و مانند فیلتر های دیگر، دچار آلودگی نمیشود.

10. فیلتر یخچال ساید

فیلترهای یخچال جهت تصفیه آب آشامیدنی بر دو نوع بیرونی و داخلی می باشد که هریک عملکرد متفاوتی را جهت تصفیه آب انجام می‌دهند. فیلتر بیرونی یخچال ساید بای ساید، به چند مدل تقسیم بندی می شوند؛ از جمله به صورت تکی، دوتایی و یا سه تایی. هریک از آن‌ها کار ویژه ای را جهت تصفیه نمودن آب انجام می دهد. همانند فیلتر تصفیه آب خانگی، فیلتر های تصفیه آب یخچال هم وظیفه‌ی خاص خود را دارند.

برای مثال فیلتر مرحله 1 یخچال ساید، با اندازه 5میکرون جهت تصفیه کردن آلودگی از جمله شن و ماسه، گل و لای، لجن، زنگ زدگی داخل لوله و… استفاده می گردد؛ فیلتر مرحله دوم جهت از بین بردن بو، طعم بد آب و شفاف کردن رنگ آب مورد استفاده است و سومین فیلتر تصفیه آب یخچال ساید وظیفه تنظیم PH آب را دارد.

نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی پس از مدتی نیاز به تعویض دارد. زمان تعویض هر یک از فیلتر ها را در قسمت بعدی با هم بررسی خواهیم کرد. در این قسمت راهنمای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب را برای شما ارائه خواهیم داد. تعویض فیلتر را به صورت جداگانه برای فیلتر های سه مرحله اول، فیلتر ممبران و همچنین فیلتر های مرحله آخر توضیح میدهیم.

در صورتی که قصد تعویض هر کدام از فیلتر ها را دارید، ابتدا باید چند کار را طبق مراحل زیر انجام دهید.

 1. شیر ورودی دستگاه تصفیه آب را ببندید.
 2. شیر مخزن ذخیره که به رنگ آبی رو مخزن است ببندید.
 3. حالا باید فشار داخل دستگاه را تخلیه کنید. این کار را با باز گذاشتن شیر برداشت تصفیه آب انجام دهید. منتظر بمانید تا مخزن ذخیره از آب خالی شود. سپس اقدام به تعویض فیلتر های آب تصفیه کن بکنید.

تعویض فیلتر های پیش تصفیه (3 مرحله اول)

 1. ابتدا باید هوزینگ مربوط به هر یک از فیلتر ها را باز کنید. از آچار هوزینگ برای انجام این کار کمک بگیرید.
 2. هوزینگ ها را به صورت ساعتگرد بچرخانید تا باز شود.
 3. در صورت عدم تسلط، میتوانید دستگاه تصفیه آب را روی زمین قرار دهید.
 4. کارتریج فیلتر قدیمی که داخل هوزینگ قرار دارد را خارج کنید.
 5. توصیه میشود که قبل از قرار دادن فیلترهای جدید، محفظه فیلتر(هوزینگ) را بشویید.
 6. کارتریج فیلتر جدید را داخل محفظه خود قرار دهید. هوزینگ ها را با استفاده از دست در جای خود ببندید.
 7. هوزینگ را به صورت پادساعتگرد بچرخانید و در آخر آن را با آچار هوزینگ سفت کنید تا از عدم نشتی آن اطمینان حاصل کنید.

تعویض فیلتر ممبران مرحله 4

 1. برای تعویض فیلتر ممبران ابتدا باید شلنگ متصل شده به آن را از پوسته ممبران جدا کنید.
 2. سپس سری پوسته ممبران را که به صورت پیچی است باز کنید.
 3. پس از آن با استفاده از یک انبر دست فیلتر ممبران قدیمی را از داخل پوسته ممبران خارج کنید.
 4. ممبران خریداری کرده را از داخل نایلون خود درآورده و داخل پوسته ممبران قرار دهید. توجه کنید که بهتر است فیلتر ممبران از تماس دست در امان باشد. آن را با انبر دست تمیز بگیرید و داخل پوسته مربوط به خود قرار دهید.
 5. توجه کنید که واشر های مشکی ممبران در سمت داخلی آن قرار بگیرد.
 6. سری پوسته ممبران را ببندید و شلنگ مربوط به آن را در جای خود سفت کنید.

تعویض فیلتر پست کربن و مینرال

فیلتر پست کربن و مینرال به صورت کپسولی هستند. به این معنا که برای تعویض آن باید کل فیلتر را از بست نگهدارنده فیلتر خارج کنید و فیلتر جدید را جایگزین کنید. به منظور انجام این امر طبق مراحل زیر عمل کنید.

 1. هر دو شلنگ متصل به فیلتر را از آن جدا کنید.
 2. فیلتر ها را از بسته بندی خود خارج کنید، پلاستیک های موجود در محل شلنگ ها را از آن جدا کنید.
 3. در محل بست نگهدارنده خود که متصل به پوسته ممبران است، آن را قرار دهید و شلنگ ها را در محل خود سفت کنید.
 4. در این مرحله به جهت جریان مشخص شده روی فیلتر های تصفیه آب دقت کنید.

پس از تعویض همه فیلتر ها :

بعد از آنکه فیلتر هایی که نیاز به تعویض داشتند را با فیلتر جدید جایگزین کردید، نیاز است تا اقداماتی را گام به گام انجام دهید.

 1. شیر ورودی آب به دستگاه آب تصفیه کن را باز کنید.
 2. شیر مخزن را باز کنید.
 3. اجازه دهید دستگاه کار کند و مخزن ذخیره تصفیه آب پر شود.
 4. در صورتی که فیلتر ممبران را تعویض کرده باشید، حداقل دو بار مخزن را پر و سپس خالی کنید.

به طور معمول پر شدن مخزن چیزی در حدود 2 تا 4 ساعت زمان میبرد. همچنین حدود 15 دقیقه زمان میبرد که شیر برداشت بتواند آب داخل مخزن را به طور کامل خالی کند. بنابراین پس از تعویض فیلتر صبر داشته باشید.

اگر فقط فیلتر های مرحله آخر یعنی پست کربن و مینرال را تعویض کرده اید، نیازی به دو بار پر و خالی شدن مخزن نیست. فقط یکبار آب را باز کنید تا از فیلتر ها عبور کند.

 

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب

فیلتر دستگاه تصفیه آب به دلیل اینکه تمام بار فیلتراسیون آب به دوش آن است، نیاز به تعویض دارد. در صورتی که فیلتر دستگاه تصفیه آب به موقع تعویض نشود، ممکن است دچار آلودگی شود و آب تصفیه شده را نیز آلوده کند. شرکت پاکاب گستر به طور منظم مشتریان خود را از زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خود با خبر میکند و از این بابت نگرانی وجود ندارد.

از کجا بفهمیم فیلتر تصفیه آب نیاز به تعویض دارد ؟

هر یک از فیلتر های دستگاه تصفیه آب عمر تقریبی مخصوص به خود را دارند. پس از اینکه فیلتر تصفیه آب دچار آلودگی شده باشد، آب تصفیه شده کیفیت خود را از دست میدهد. مثلا طعمی ناخوشایند پیدا میکند، انگار که آب حالت لزج به خود گرفته باشد. یا زمانی که آب تصفیه شده را میجوشانید داخل کتری جرم یا رسوب برجا میماند.

زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب را میتوانید از جدول زیر مشاهده بکنید. البته این زمان ها حدودی هستند و به طور کامل وابسته به کیفیت آب منطقه محل زندگی شما است.

نام فیلتر تصفیه آب زمان تعویض فیلتر تصفیه آب
فیلتر الیافی پلی پروپیلن PP مرحله 1 4 الی 6 ماه
فیلتر کربن پودری یا کربن گرانول UDF مرحله 2 4 الی 6 ماه
فیلتر کربن بلاک CTO مرحله 3 4 الی 6 ماه
فیلتر ممبران اسمز معکوس RO Membran مرحله 4 12 الی 24 ماه
فیلتر پست کربن خطی post carbon مرحله 5 9 الی 12 ماه
فیلتر مینرال Mineral مرحله 6 9 الی 12 ماه
فیلتر محافظ ممبران Membrane Filter Protector 12 ماه
فیلتر قلیایی Alkaline 12 ماه
فیلتر اشعه ماوراء بنفش UV 8 هزار ساعت در صورت روشن بودن
فیلتر یخچال ساید 6 ماه

توصيه تکميلي در استفاده از انواع فیلتر تصفیه آب

فيلتر تصفيه آب خانگی، در انواع دستگاه‌های آب تصفیه کن ترتيب و مراحل مختلف و عملکردهای متفاوتی دارند و قرار گرفتن به صورت اصولی پشت هم می تواند آب آشاميدنی خانه های شمارا تصفيه کنند؛اما فيلتر اين دستگاه ها بايد سروقت تعويض شود و هر کدام عمر مفيد خود را دارند.

فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی اگر در زمان معین خود تعويض نشوند علاوه بر پايين اوردن کيفيت آب، به پمپ و قطعات آب خانگی شما آسيب ميرساند. شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از قیمت دستگاه تصفیه آب و خرید انواع فیلتر تصفیه آب به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

پرسش های متداول فیلتر تصفیه آب

فیلتر های موجود در دستگاه تصفیه آب چند نوع هستند ؟

مرحله اول پلی پروپيلن - مرحله دوم کربن فعال مرحله سوم کربن بلاک - مرحله چهارم ممبران مرحله پنجم کربن خطی - مرحله ششم مينرال و فیلتر های اختیاری که عبارتند از: فیلتر محافظ ممبران، فیلتر قلیایی، فیلتر یو وی و ...

قیمت فیلتر های دستگاه تصفیه آب چگونه است ؟

دستگاه تصفیه آب فیلتر های متنوع و متفاوتی دارد. این فیلتر ها هر یک وظیفه ای متمایز از هم دارند و به تبع آن قیمت آن ها نیز با هم متفاوت است. شرکت پاکاب گستر پک های فیلتر آماده ای را با قیمت فوق العاده در اختیار مشتریان خود میگذارد که میتوانید با مراجعه به دیجی پاکاب آن را مشاهده کنید.

زمان تعویض فیلتر ممبران هر چند وقت یک بار است ؟

هر 1 تا 2 سال. البته زمانی که از طرف فروشندگان ذکر میشود، متفاوت است و به فاکتور های متعددی از جمله کیفیت آب منطقه شما بستگی دارد.

قبل از تعویض فیلتر تصفیه آب چه اقداماتی را باید انجام دهیم ؟

شیر ورودی دستگاه تصفیه آب را ببندید. شیر مخزن ذخیره که به رنگ آبی رو مخزن است ببندید. حالا باید فشار داخل دستگاه را تخلیه کنید. این کار را با باز گذاشتن شیر برداشت تصفیه آب انجام دهید. منتظر بمانید تا مخزن ذخیره از آب خالی شود. سپس اقدام به تعویض فیلتر های آب تصفیه کن بکنید.

فیلتر پست کربن چیست و چگونه کار میکند ؟

فیلتر پست کربن فیلتر مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. هر گونه مواد شیمایی که از مراحل قبلی فیلتراسیون دستگاه در اب باقی مانده از بین می‌برد. همچنین در بهبود طعم و بوی آب تاثیر بسیار زیادی دارد.

فیلتر مینرال چیست و چه کمکی به تصفیه آب میکند ؟

فیلتر مینرال تصفیه آب Mineral Filter در مرحله 6 دستگاه آب تصفیه کن خانگی نصب میشود. وظیفه این فیلتر افزودن مواد معدنی مورد نیاز بدن به آب تصفیه شده است.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “خرید و قیمت فیلتر تصفیه آب خانگی

 1. setareh گفت:

  چه فرقی بین فیلتر تصفیه آب ارزان قیمت و گران قیمت وجود دارد و تفاوت قیمت تا ۲۵۰ هزار تومنی بین فیلترهای گران و ارزان چیست لطفا اینو توضیح بدید که خیلی برام جای سواله

  1. کارشناس پاکاب گستر گفت:

   با سلام و تشکر از شما کاربر محترم و ممنون که سوال بسیار خوبی مطرح کردید.
   اصولا مشاهده میشود که برخی خریداران در خرید دستگاه تصفیه آب دقت بسیار زیادی میکنند ولی برای تعویض فیلتر به دنبال فیلتر ارزان قیمت میگردن و این بدلیل عدم آگاهی برخی مصرف کننده‌گان محترم میباشد.
   چرا که تصفیه آب را برای سلامتی آب میخریم پس چرا از فیلترهای نامرغوب و مضر استفاده کنیم.
   در مورد اینکه پرسیدید، چرا فیلترهای تصفیه خانگی اسمز معکوس انقدر تفاوت قیمت دارند، در جواب باید عرض کنم برای تولید فیلتر پارامترهای زیادی نقش دارن که بر روی قیمت هم تاثیرگذار هستند.
   فیلترهای تصفیه آب از مواد پلاستیکی ساخته شده‌اند که بهتر است از مواد پلی پروپیلن با گرید خوراکی تولید شده باشند.
   فیلترهای ارزان قیمت معمولا از مواد باز یافتی یا پلی اتیلن(که مواد غیرخوراکی میباشند).
   واشر روی فیلترها نیز در صورتیکه از مواد فودگرید استفاده شوند قیمت بالاتری دارند مثلا واشر بازیافتی ۲۰۰تومان هزینه دارد ولی واشر فود گرید تا ۱۵ برابر قیمت دارد.
   وزن بدنه فیلتر نیز در قیمت نقش مهمی دارد مشاهده شده که بخاطر ارزانتر دراوردن قیمت فیلتر از بدنه‌ی نازکتر استفاده میشود که همین امر باعث شکستگی فیلتر در داخل حوزینگ میشود و باعث صدمه زدن به فیلتر ممبران و پمپ و قطعات برقی می شود.
   پارچه استفاده شده برای بدنه فیلتر کربن بلاک یا udf نیز قیمت و کیفیت متفاوتی دارد که حائز اهمیت میباشد
   کربن استفاده شده در فیلتر که نقش اصلی را دارد در صورتی کارایی مطلوب خواهد داشت که از کربن اکتیو صددرصد گیاهی سم شور شده یا اسید واش شده استفاده شود کربنهای نامرغوب نه تنها تاثیری در حذف کلر و گازهای الاینده موجود در آب ندارد بلکه مواد مضری مانند فلزات سنگین و سم قطران هم مدام به آب اضافه میکند که حتی بعد از ۶ ماه استفاده باز هم به آب اضافه میشود و از روی کربن جدا نمیشود.
   و در اخر نوع و نحوه بسته بندی در قیمت محصول نقش بسیار عمده‌ای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *