مقالات

انواع فیلتر تصفیه آب خانگی

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب

امروزه به دليل اينکه آب آلوده در سيستم آب رساني شهری زياد شده است تصفيه آب خانه های صنعتی به تنهايي نمي توانند تمام آلاينده ها را از بين ببرند؛ و علاوه بر اين در تصفيه خانه ها از کلر  و يا انواع افزودنی های ديگر استفاده می شود که اين مواد کمی مضر هستند. در نتیجه بهتر است خانواده های ايرانی براي نوشيدن آب سالم و پاک از دستگاه تصفيه آب خانگی به همراه فيلتر باکيفيت استفاده کنند.

انواع فیلتر تصفیه آب

فیلتر های استفاده شده در دستگاه‌های تصفیه آب به طور کلی به شرح زیر است:

1.مرحله اول پلی پروپيلن
2. مرحله دوم کربن فعال
3. مرحله سوم کربن بلاک
4. مرحله چهارم ممبران
5.مرحله پنجم کربن خطی
6.مرحله ششم مينرال

فیلتر مرحله اول تصفیه آب (PP)

فیلتر الیافی پلی پروپیلن دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

فیلتر پلی پروپيلن توانايی حذف گل و لای، شن و ماسه، زنگ لوله و کليه ذرات معلق در آب به قطر بالای 5 ميکرون رو دارد.
معمولا بهترين زمان تعويض اين فيلتر بين 1 تا 2 ماه پس از نصب می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض  فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگی می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

مرحله دوم کربن فعال

فیلتر تصفیه آب مرحله 2

فيلتر تصفيه آب کربن فعال علاوه بر حذف گل و لای،شن و ماسه میتواند رنگ و بوی نامطلوب آب، حذف کلر فعال موجود در آب و پايين آوردن کلورید استفاده شود؛در واقع  کربن فعال مواد موجود در آب را ابتدا جذب می کند و سپس تجزيه می کند.بهترين زمان تعويض اين فيلتر بين 3 الي 4 ماه می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض  فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگی می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

مرحله سوم کربن بلاک

فیلتر کربن بلاک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

فیلتر تصفیه آب کربن بلاک فعال علاوه بر حذف گل و لای،شن و ماسه میتواند ذرات باقي مانده کلر که براي فيلتر ممبران بسيار مضر است را حذف کند و طعم و رنگ آب را بهبود می بخشد. زمان تعويض بين 5 ماه تا 6 ماه می باشد؛البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض  فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگي می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

مرحله چهارم ممبران تصفیه آب

فیلتر تصفیه آب مرحله 4

فیلتر تصفیه آب ممبران علاوه بر حذف گل و لای، شن و ماسه میتواند ناخالصی آب را تصفیه کند.زمان تعويض بين 18 ماه تا 24 ماه می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگی می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

مرحله پنجم کربن خطي تصفیه آب

فیلتر پست کربن دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

فیلتر تصفیه آب کربن خطی علاوه بر حذف گل و لای،شن و ماسه میتواند برای  از بين بردن بو و طعم آب و آلاينده هاي احتمالی موجود در اثر ماندگاري زياد آب در مخزن می باشد را از بين ببرد و همچنين رنگ و مزه آب را بهبود  بخشد و باعث فافشيت آب شود. زمان تعويض بين 18 تا 24 ماه می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگي می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

مرحله ششم مينرال

فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

فيلتر تصفيه آب مینرال، علاوه بر حذف گل و لای،شن و ماسه میتواند مواد معدنی مورد نياز بدن (کلسيم و منيزيم و..) را پس از تصفيه کامل به آب اضافه کند.زمان تعويض بين 18 تا 24 ماه می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض  فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگي می شود، بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

توصيه تکميلي در استفاده از انواع فیلتر تصفیه آب

فيلتر تصفيه آب خانگی، در انواع دستگاه ها ترتيب و مراحل مختلف و عملکردهای متفاوتی دارند و قرار گرفتن به صورت اصولی پشت هم می تواند آب آشاميدنی خانه های شمارا تصفيه کنند؛اما فيلتر اين دستگاه ها بايد سروقت تعويض شود و هر کدام عمر مفيد خود را دارند. اگر تعويض نشوند علاوه بر پايين اوردن کيفيت آب، به پمپ و قطعات آب خانگی شما آسيب ميرساند. شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از قیمت دستگاه تصفیه آب و خرید انواع فیلتر تصفیه آب به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفت =