مقالات

انواع فیلتر تصفیه آب خانگی

فیلتر تصفیه آب

امروزه به دليل اينکه آب آلوده در سيستم آب رساني شهری زياد شده است تصفيه آب خانه های صنعتی به تنهايي نمي توانند تمام آلاينده ها را از بين ببرند؛ و علاوه بر اين در تصفيه خانه ها از کلر  و يا انواع افزودنی های ديگر استفاده می شود که اين مواد کمی مضر هستند. در نتیجه بهتر است خانواده های ايرانی براي نوشيدن آب سالم و پاک از دستگاه تصفيه آب خانگی به همراه فيلتر باکيفيت استفاده کنند.

انواع فیلتر تصفیه آب

فیلتر های تصفیه آب در دیجی پاکاب

1.مرحله اول پلی پروپيلن
2. مرحله دوم کربن فعال
3. مرحله سوم کربن بلاک
4. مرحله چهارم ممبران
5.مرحله پنجم کربن خطی
6.مرحله ششم مينرال

فیلتر تصفیه آب مرحله 1

فیلتر مرحله اول تصفیه آب (PP)

فیلتر پلی پروپيلن توانايی حذف گل و لای، شن و ماسه، زنگ لوله و کليه ذرات معلق در آب به قطر بالای 5 ميکرون رو دارد.
معمولا بهترين زمان تعويض اين فيلتر بين 1 تا 2 ماه پس از نصب می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض  فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگی می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

فیلتر تصفیه آب مرحله 2مرحله دوم کربن فعال

فيلتر تصفيه آب کربن فعال علاوه بر حذف گل و لای،شن و ماسه میتواند رنگ و بوی نامطلوب آب، حذف کلر فعال موجود در آب و پايين آوردن کلورید استفاده شود؛در واقع  کربن فعال مواد موجود در آب را ابتدا جذب می کند و سپس تجزيه می کند.بهترين زمان تعويض اين فيلتر بين 3 الي 4 ماه می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض  فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگی می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

فیلتر تصفیه آب مرحله 3مرحله سوم کربن بلاک

فیلتر تصفیه آب کربن بلاک فعال علاوه بر حذف گل و لای،شن و ماسه میتواند ذرات باقي مانده کلر که براي فيلتر ممبران بسيار مضر است را حذف کند و طعم و رنگ آب را بهبود می بخشد. زمان تعويض بين 5 ماه تا 6 ماه می باشد؛البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض  فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگي می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

فیلتر تصفیه آب مرحله 4مرحله چهارم ممبران تصفیه آب

فیلتر تصفیه آب ممبران علاوه بر حذف گل و لای، شن و ماسه میتواند ناخالصی آب را تصفیه کند.زمان تعويض بين 18 ماه تا 24 ماه می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگی می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

فیلتر تصفیه آب مرحله 5مرحله پنجم کربن خطي تصفیه آب

فیلتر تصفیه آب کربن خطی علاوه بر حذف گل و لای،شن و ماسه میتواند برای  از بين بردن بو و طعم آب و آلاينده هاي احتمالی موجود در اثر ماندگاري زياد آب در مخزن می باشد را از بين ببرد و همچنين رنگ و مزه آب را بهبود  بخشد و باعث فافشيت آب شود. زمان تعويض بين 18 تا 24 ماه می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگي می شود ،بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

فیلتر تصفیه آب مرحله 6مرحله ششم مينرال

فيلتر تصفيه آب مینرال، علاوه بر حذف گل و لای،شن و ماسه میتواند مواد معدنی مورد نياز بدن (کلسيم و منيزيم و..) را پس از تصفيه کامل به آب اضافه کند.زمان تعويض بين 18 تا 24 ماه می باشد؛ البته زمان تعويض به ميزان آلايندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغيير در زمان تعويض  فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگي می شود، بنابراين زمان دقيق تعويض فيلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.

توصيه تکميلي در استفاده از انواع فیلتر تصفیه آب

فيلتر تصفيه آب خانگی، در انواع دستگاه ها ترتيب و مراحل مختلف و عملکردهای متفاوتی دارند و قرار گرفتن به صورت اصولی پشت هم می تواند آب آشاميدنی خانه های شمارا تصفيه کنند؛اما فيلتر اين دستگاه ها بايد سروقت تعويض شود و هر کدام عمر مفيد خود را دارند. اگر تعويض نشوند علاوه بر پايين اوردن کيفيت آب، به پمپ و قطعات آب خانگی شما آسيب ميرساند. شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع فیلتر تصفیه آب به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − دو =