مقالات

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

تعویض فیلتر تصفیه‌آب

دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از لوازم خانه است که به صورت دوره ای نیاز به سرویس دارد. سرویس تصفیه آب معمولا هر 6 ماه یکبار اتفاق میفتد. یکی از اصلی ترین کارهایی که در سرویس دوره ای صورت میگیرد، تعویض فیلتر تصفیه آب است. در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل به آموزش تعویض فیلتر بپردازیم و به طور گام به گام مراحل این فرآیند را توضیح دهیم.

هر کدام از فیلترهای دستگاه تصفیه آب به صورت دوره‌ای نیاز به تعویض دارند. زمان تعویض هر فیلتر با دیگری متفاوت است. در صورت عدم تعویض فیلتر و سرویس دوره‌ای، دستگاه شما عملکرد ضعیفی از خود نشان می‌دهد و پس از مدتی از کار خواهد افتاد.

 

همانطور که میدانید آب شهری دارای آلودگی ها و ناخالصی های زیادی است. برای اینکه بتوان از شر این ناخالصی های مضر خلاص شد، بهترین راه، نصب دستگاه تصفیه آب خانگی است.

تصفیه آب های خانگی انواع مختلفی دارد. یکی از اصلیترین انواع این دستگاه ها، تصفیه آب اسمز معکوس است. اسمز معکوس در حال حاضر یکی از بهترین سیستم‌های تصفیه آب در سراسر جهان است. اسمز معکوس دارای 5 الی 6 عدد فیلتر اجباری است. هر کدام از این فیلترها عمر مشخصی دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

آموزش تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

همانطور که گفته شد، دستگاه های خانگی معمولا دارای 6 عدد فیلتر تصفیه آب هستند. در این آموزش، به شما نحوه تعویض فیلتر 3 مرحله اول تصفیه آب، راهنمای تعویض فیلتر ممبران و همچنین فیلترهای پست کربن و مینرال را توضیح خواهیم داد.

تعویض فیلتر 3 مرحله اول

تعویض فیلتر پیش تصفیهفیلترهای سه مرحله اول تصفیه آب معروف به فیلترهای پیش تصفیه هستند. به این دلیل که قبل از فیلتر ممبران در مرحله چهارم اقدام به فیلتراسیون آب میکنند. به همین دلیل نیز زمان تعویض فیلتر آنها نسبت به دیگر فیلترها سریع تر است.

مطلب پیشنهادی: خرید پک فیلتر 3 مرحله ای تصفیه آب

مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در سه مرحله اول به شرح زیر است:

1. در مرحله اول، شیر ورودی دستگاه تصفیه آب را ببندید.

2. سپس شیر مخزن که روی مخزن تصفیه آب به رنگ آبی رنگ وجود دارد را ببندید.

شیر مخزن را ببندید3. شیر برداشت که روی سینک ظرفشویی شما نصب شده است را باز کنید تا تمام آب داخل مخزن خالی شود.

4. شیر میکس تصفیه آب را باز کنید.

شیر میکس را ببندید

5. هوزینگ های تصفیه آب که محفظه های عمودی فیلتر هستند را به صورت ساعتگرد بچرخانید تا باز شوند. در صورت نیاز میتوانید از آچار هوزینگ برای راحت تر باز شدن آن استفاده کنید.

هوزینگ تصفیه آب را از محل خود خارج کنید

6. فیلترهای کهنه شده و قدیمی را از داخل هوزینگ تصفیه آب خارج کنید.

7. هوزینگ ها را به طور کامل شستشو داده و کارتریج فیلترهای جدید را داخل هوزینگ قرار دهید.

8.فیلترها را بطور صحیح جا بزنید. طوریکه اگر واشر دارد هنگام قرار دادن در هوزینگ به کنار نیفتد.

9. هوزینگ های تصفیه آب را در محل خود جا بزنید و به طور پادساعتگرد سفت کنید.

توجه: پس از اینکه دو فیلتر مرحله اول را در محل مورد نظر خود قرار دادید، نیاز است تا 3 الی 4 پارچ آب از این دو فیلتر خارج شود. به این منظور شیر ورودی تصفیه آب را باز کنید تا دستگاه شروع به کار کردن بکند. سپس پارچ آب را زیر محفظه هوزینگ مرحله سوم قرار دهید و اجازه دهید تا آب سیاهی که از فیلتر کربنی مرحله دوم به وجود میاید به طور کامل خالی شود.

10. هوزینگ مرحله سوم کربن بلاک را نیز در محل خود جا بزنید.

11. شلنگی که به ورودی ممبران در مرحله چهارم میرود را از جای خود بیرون بیاورید. شیر ورودی را دوباره باز کنید و اجازه دهید تا دستگاه مقداری کار کند تا از عدم وجود آب سیاه داخل آب تصفیه کن خود اطمینان حاصل کنید.

نحوه تعویض فیلتر ممبران

فیلتر ممبران یکی از مهم ترین فیلترهای تصفیه آب است که اصلیترین مرحله فیلتراسیون را بر عهده دارد. این فیلتر میتواند ذرات موجود در آب را تا اندازه 0.0001 میکرون تصفیه کند. نحوه تعویض فیلتر ممبران به صورت زیر است.

تعویض فیلتر ممبران

مطلب پیشنهادی: خرید فیلتر ممبران

مراحل ابتدایی تعویض فیلتر ممبران همانند تعویض فیلترهای سه مرحله اول تصفیه آب است. از آنجایی که قبل از تعویض ممبران حتما حداقل یکبار اقدام به تعویض دیگر فیلترهای تصفیه آب کرده اید، احتمالا با این فرآیند آشنا خواهید بود. بنابراین تا مرحله چهارم تعویض فیلترهای پیش تصفیه، مراحل جایگزینی ممبران یکسان است.

 1. در مرحله اول، شیر ورودی دستگاه تصفیه آب را ببندید.
 2. سپس شیر مخزن که روی مخزن تصفیه آب به رنگ آبی رنگ وجود دارد را ببندید.
 3. شیر برداشت که روی سینک ظرفشویی شما نصب شده است را باز کنید تا تمام آب داخل مخزن خالی شود.
 4. شیر میکس تصفیه آب را باز کنید.

در مراحل بعدی، نیاز است تا هوزینگ ممبران را از دستگاه جدا کنید. ممبران توسط یک بست نگهدارنده فیلتر به دستگاه متصل میشود. البته نیازی به جدا نمودن بست نمیباشد و فقط جدا کردن پوسته ممبران کفایت میکند.

ممبران را از بست خارج کنید

پس از آن اقدام به جدا کردن شلنگ های تصفیه آب از دو سر ممبران بکنید. توجه کنید که طرف های ورودی و خروجی ممبران را به یاد داشته باشید.

شلنگ های تصفیه آب

در مرحله بعد نیاز است تا کلگی هوزینگ ممبران را از آن جدا کنید. به دلیل اینکه ممکن است بیش از یکسال از باز شدن این سری گذشته باشد، احتمالا باز کردن آن شما را با کمی مشکل مواجه کند.

کلگی پوسته ممبران را جدا کنید

سپس با باز شدن کلگی پوسته ممبران میتوانید فیلتر ممبران کهنه را از داخل هوزینگ آن بیرون آورید. برای راحت تر شدن اینکار میتوانید از یک انبر استفاده کنید. در حین عوض کردن و در آوردن کلگی فیلتر مراقب باشید تا فشار بیش از حدی به آن وارد نکنید. در این صورت این کلگی شما خواهد شکست و دوباره شما باید برای تهیه آن به فروشگاه مراجعه کنید.

تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب

در ادامه نوبت به قرار دادن ممبران جدید در فیلتر میرسد. برای اینکار ممبران جدید که خریداری کرده اید را از پلاستیک خود خارج کرده و آن را داخل پوسته ممبران قرار دهید و با دست آنرا فشار دهید تا کاملا محکم شود. اگر جهت قرارگیری ممبران را فراموش کرده اید، دو واشر کوچک ممبران به سمت داخل پوسته میروند و یک واشر بزرگ در سمت کلگی یا درپوش هوزینگ ممبران قرار میگیرند.

درپوش پوسته ممبران را ببندید و شلنگ های تصفیه آب را به فیلتر ممبران متصل کنید. تعویض فیلتر ممبران شما به پایان رسیده است و میتوانید شیر ورودی را باز کنید. توجه کنید که حداقل یک یا دو بار مخزن تصفیه را قبل از استفاده خالی کنید.

در صورتی که هرگونه بو یا طعم بدی در ابتدای تعویض فیلترهایتان حس کردید نگران نباشید. معمولا این تغییرات به‌دلیل تازه عوض کردن فیلترها است و هیچ موردی بابت نگرانی از این بابت وجود ندارد.

تعویض فیلترهای بالای تصفیه آب

تعویض فیلتر پست کربن و مینرالتعویض فیلترهای پست کربن و مینرال نیز تا حد زیادی به تعویض فیلتر ممبران شباهت دارد. این دو فیلتر در مراحل آخر تصفیه آب نصب میشوند. نکته قابل توجهی که تعویض این دو فیلتر را نسبت به فیلترهای پیش تصفیه و یا فیلتر ممبران راحت تر میکند، اینلاین بودن آنها است.

به این معنا که نیاز به هوزینگ ندارند و این فیلترها در صورت تعویض به طور کامل تعویض میشوند. زیرا این دو فیلتر به حالت کپسولی هستند.

مطلب پیشنهادی: آموزش تعویض فیلترهای بالای تصفیه آب

آموزش تعویض فیلتر پست کربن و مینرال

تعویض پست‌کربن و مینرال

برای تعویض این دو فیلتر نیز می‌بایست مراحل اولیه را مانند قسمت های قبل طی کنید. پس از اطمینان از عدم ورودی آب به دستگاه تصفیه آب، اقدام به جدا کردن شلنگ های متصل به پست کربن و مینرال کنید. البته پیشنهاد میشود تا این دو فیلتر را به صورت جداگانه انجام دهید تا به اشتباه شلنگ های آنها را با هم جابه جا نکنید.

فیلترهای پست کربن و مینرال معمولا باید هر سال یکبار تعویض شوند تا عملکرد خوبی داشته باشند. این تعویض کردن باعث می‌شود اگر املاح موجود در فیلتر مینرال کم شده باشد و رو به افول باشد دوباره از نو شارژ شده و بتواند مواد معدنی مفیدی که در مراحل قبلی از آب گرفته شده بود را به آب برگرداند. فیلتر پست کربن نیز به همین صورت اگر املاحی از قبل در اب مانده باشد با تصفیه کربنی خود دیگر اجازه عبور به آن را نمی‌دهد.

مطلب پیشنهادی: خرید فیلتر پست کربن

شلنگ و اتصالات فیلتر پست کربن و مینرال

پس از آن فیلترهای اینلاین را از بست نگهدارنده جدا کنید. در ادامه فیلترهایی که خریداری کرده اید را داخل بست قرار دهید و شلنگ ها را جایگذاری کنید. در تعویض فیلترهای مینرال و پست کربن دقت کنید که جهت این فیلترها را به طور صحیح و در جهت جریان آب قرار دهید.

برای فهمیدن جهت این فیلترها باید به جهت پیکان روی آنها دقت کنید. البته میتوان این قضیه را هم در نظر گرفت که در اکثر مواقع ورودی فیلتر، قسمت شبیه به درب فیلتر میباشد.

مطلب پیشنهادی: تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای

جهت فیلترهای تصفیه آب

آموزش تعویض فیلتر دستگاه های تصفیه آب اینلاین

دستگاه‌های تصفیه‌آب اینلاین نوع دیگری از دستگاه‌های تصفیه‌آب هستند که نسبت به دستگاه‌های تصفیه‌آب هوزینگی از شهرت کمتری برخوردار هستند. اما دستگاه‌های به نسبت کم‌جا تر و بهداشتی‌تری هستند.

تعویض فیلتر دستگاه‌های این لاین شاید کمی راحت تر از دستگاه‌های هوزینگی نیز باشد. به دلیل اینکه فقط لازم است شما با تعویض کل کپسول به صورت رزوه‌ای این کار را به سادگی انجام دهید. دستگاه‌های اینلاین از لحاظ بهداشتی بسیار بهتر از دستگاه‌های هوزینگی نیز می‌باشند. زیرا در دستگاه اینلاین هیچ دخالت دستی در فیلترها وجود ندارد.

فرق این دستگاه‌های با مدل های معمول‌تر دستگاه‌های تصفیه آب فقط در سه فیلتر پایینی آنها است که همانند فیلترهای بالایی دستگاه تصفیه‌آب مانند کپسول هستند. بنابراین طریقه تعویض فیلتر آنها همانند فیلتر های بالایی دستگاه است.

دستگاه‌های تصفیه‌آب کیسی نیز از همین نوع فیلتر ها استفاده میکنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه منابع معتبر خارجی به سایت Water Smart مراجعه کنید.

راهنمای حرفه‌ای پاکاب گستر برای تعویض فیلتر دستگاه‌های تصفیه آب

در مجموعه پاکاب گستر شیر محمدی، ما مفتخر به ارائه دستورالعمل‌های جامع و دقیق برای حفظ کیفیت و طول عمر دستگاه‌های تصفیه آب شما هستیم. ما می‌دانیم که داشتن آب آشامیدنی پاک و سالم یک نیاز اساسی برای حفظ سلامتی شما و خانواده‌تان است. به همین دلیل، شرکت پاکاب گستر شیر محمدی با ارائه راهنمای کاربر پسند خود، شما را در تعویض فیلترهای تصفیه آبتان یاری می‌کند. اعم از فیلترهای ابتدایی و تصفیه مقدماتی گرفته تا فیلترهای پیچیده‌تر و تخصصی، تیم خبره پاکاب گستر شیر محمدی به شما اطمینان می‌دهد که هر گامی مطمئن و مطابق با آخرین استاندارد‌ها انجام می‌شود. راهنمایی‌های کاربردی ما شامل نشانه‌هایی است که نشان می‌دهند فیلتر شما به تعویض نیاز دارد و نحوه انجام این کار به شیوه‌ای بی‌دردسر و موثر می‌باشد.

شما اگر هر سوالی که دارید، تیم پشتیبانی ما در پاکاب گستر شیر محمدی آماده‌ی پاسخگویی و ارائه‌ی مشاوره‌ای تخصصی است. چه از طریق تلفن، چه ایمیل و حتی مراجعه‌ی حضوری، ما در کنار شما هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که دستگاه‌های تصفیه آب شما همواره در بهترین شرایط کار می‌کنند. چه نیاز به خدمات سالانه داشته باشید یا تنها خواستار بازدید یک متخصص برای تعویض فیلتر دستگاه خود باشید، پاکاب گستر شیر محمدی با ارائه‌ی خدماتی سریع، مطمئن و با کیفیت، انتخاب اول شما خواهد بود.

ما در پاکاب گستر به خوبی می‌دانیم که بهترین خدمات، خدماتی هستند که به آسانی در دسترس باشند و نتایجی مطلع بخش ارائه دهند. دفترچه راهنمای کامل ما، نه تنها فرایند تعویض فیلتر را گام به گام برای شما شرح می‌دهد، بلکه نکاتی کلیدی برای حفظ و نگهداری دستگاه شما را بیان می‌دارد تا از هر گونه مشکلی در آینده جلوگیری کند. اعتماد شما افتخار ماست و پاکاب گستر متعهد به ارائه‌ی بهترین‌ها به هر خانواده در سراسر کشور است. با اطمینان به مجموعه ما، به جمع هزاران مشتری راضی ما بپیوندید و شاهد تفاوت در کیفیت زندگی خود باشید. امروز برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و آب تصفیه‌ای پاک و سالم را به خانه‌ی خود بیاورید.

اهمیت کیفیت فیلتر دستگاه تصفیه آب

فیلترهای دستگاه تصفیه آب یکی از عوامل اصلی در تضمین کیفیت آب مصرفی ما هستند. ما هرروز از آب برای تهیه غذا و نوشیدن استفاده می‌کنیم، اما از کیفیت آب تصفیه شده خود مطمئن نیستیم. فیلترهای دستگاه تصفیه آب به ما کمک می‌کنند تا از آلودگی‌ها و ترکیبات مضر در آب جدا شویم و آبی پاک و سالم را مصرف کنیم. اهمیت کیفیت فیلتر دستگاه تصفیه آب مربوط به دستیابی به آبی کاملاً تمیز و پاک شده از آلاینده‌های سمی است. فیلترهای با کیفیت میزان آلودگی‌هایی مانند مواد آلی، مواد شیمیایی، باکتری‌ها و ویروس‌ها را کاهش می‌دهند، بنابراین ما می‌توانیم آبی پاک و سالم را مستقیماً دریافت کنیم. علاوه بر این، فیلترهای با کیفیت آب، می‌توانند طعم و بوی نامطبوع را نیز از آب حذف کنند. یک فیلتر با کیفیت می‌تواند بوی کلر و سایر طعم‌های ناخوشایند را از آب بردارد و به ما آبی خوشمزه و بدون بوی نامطبوع را تامین کند. در نهایت، برای خرید یک فیلتر باید از جنس الیاف به کار رفته در آن مطمئن شویم.

مشکلات دستگاه پس از تعویض فیلتر

ممکن است شما پس از تعویض فیلتر با مشکلی مواجه شوید که فیلتر مرحله دوم شما از آب پر نمی‌شود. در صورتی که پس از تعویض فیلتر اول و دوم، با مشکل عدم خروج آب از دستگاه و عدم پر شدن فیلتر دوم مواجه شده‌اید، توصیه می‌شود ابتدا موارد زیر را بررسی فرمایید:

بررسی وضعیت دستگاه بسیار حائز اهمیت است. نخست باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه به درستی به برق متصل شده و کلید روشنایی آن را فشرده اید. اگر دستگاه روشن نشد، ممکن است مشکل تغذیه برقی باشد. همچنین، بررسی کمبود آب در مخزن ضروری است؛ اگر مخزن خالی باشد، دستگاه قادر به تصفیه آب نخواهد بود. بسته شیر مخزن، آن را پر کرده و دوباره شیر را باز کنید. بررسی لوله‌ها و اتصالات نیز حائز اهمیت است؛ مطمئن شوید که لوله‌ها به درستی متصل شده و هیچ مانعی در مسیر آب وجود ندارد. نصب صحیح فیلترهای جدید و اطمینان از قرار گرفتن آن‌ها درون محفظه فیلتر نیز حیاتی است. بررسی عملکرد سیستم پمپ قبل از هر چیز اهمیت دارد؛ هر گونه نقص در عملکرد پمپ ممکن است باعث نرسیدن آب به فیلترها شود.

در این صورت به احتمال بسیار مشکل شما حل خواهد شد اما در صورت عدم حل مشکل، به منظور دریافت راهنمایی بیشتر و حل این مسئله، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. پاکاب گستر شیر محمدی همه روزه آماده سرویس‌دهی به مشتریان عزیز می‌باشد.

تعویض فیلتر در تمامی شهرها

پاکاب گستر شیرمحمدی تکنسین‌های بسیار زیادی در شهرهای مختلف ایران دارد که مشغول به نصب دستگاه‌های خریداری شده توسط مشتریان هستند. همچنین پاکاب گستر آماده ارائه خدمات و سرویس دهی به تمامی شهرهای ایران است. شما برای اطلاع از نحوه سرویس دهی پاکاب گستر در شهرهای مختلف کشور با ما در تماس باشید و در اسرع وقت برای تنظیم وقت ارائه خدمات توسط تکنسین های ما اقدام کنید.

پاکاب گستر روز به روز در حال گسترش خدمت رسانی خود برای مشتریان عزیز می‌باشد و در حال توسعه شعبات خود در شهرهای مختلف است.

زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

تعویض فیلتر تصفیه آب از مهم ترین مراحل نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی به شمار میرود. بنابراین باید در اولین وقت ممکن، اقدام به تعویض کردن فیلترهای تصفیه آب بکنیم تا با تبعات مضر آن رو به رو نشویم. معمولا دستگاه تصفیه آب خانگی دارای 6 عدد فیلتر است. این 6 عدد فیلتر به خوبی میتوانند کار تصفیه کردن آب را انجام دهند.

اما برخی مواقع به دلایل مختلف ممکن است فیلترهای بیشتری روی دستگاه آب تصفیه کن نصب شود. در این قسمت از مقاله در مورد زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم کرد. البته قبلا در مقاله ای با عنوان «زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب» در این مورد توضیحات جامع تری را ارائه کرده ایم.

به طور کلی میتوان گفت زمان تعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی به شرح زیر است:

 1. فیلتر الیافی مرحله اول: 4 تا 6 ماه
 2. فیلتر کربن پودری مرحله دوم: 4 تا 6 ماه
 3. فیلتر کربن بلاک مرحله 3: 4 تا 6 ماه
 4. فیلتر ممبران اسمز معکوس: 1 تا 2 سال
 5. فیلتر پست کربن: 9 تا 12 ماه
 6. فیلتر مینرال: 9 تا 12 ماه
 7. فیلتر محافظ ممبران: یک سال
 8. فیلتر قلیایی یا Alkaline: یک سال
 9. فیلتر فرا بنفش یا UV: هشت هزار ساعت، در صورت روشن بودن
 10. infrared یا مادون قرمز: یک سال

به عنوان مثال شما فیلترهای سه مرحله اول دستگاه تصفیه آب خود را باید هر شش ماه یک بار تعویض کنید تا به دستگاه شما آسیبی وارد نشود چون در غیر این صورت فیلترهای شما به دلیل آن که رسوبات موجود در آب را جمع می‌کنند به مرور زمان کیپ می‌شوند و منافذ عبور آب روز به روز کمتر می‌شود و فشار خروجی شیر برداشت کاهش محسوسی خواهد یافت و به دستگاه شما فشار وارد شده و خواهد سوخت. لذا شما برای جلوگیری از این موضوع باید فیلترهای خود را به موقع تعویض کنید تا این‌گونه آسیب ها به دستگاه شما وارد نشود و از طرفی آب تصفیه شده‌ی شما با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار بگیرد.

فیلتر های دستگاه تصفیه آب

تعویض فیلتر بیرونی یخچال

تعویض فیلتر بیرونی یخچال ساید کار چندان سختی نیست. برای تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال اگر فیلتر بیرونی یخچال ساید بای ساید شما به صورت فیلتر اینلاین و فیتینگی است، تنها لازم است ورودی آب فیلتر را از فیلتر قبلی جدا کرده و وارد فیلتر جدید کنید.

سپس آب را باز کنید و خروجی فیلتر را داخل لگن بگیرید تا آب سیاه ناشی از کربن فیلتر تصفیه آب یخچال از آن خارج شود. پس از این که از فیلتر آب شفاف خارج شد میتوانید خروجی فیلتر را به شلنگ ورودی یخچال متصل کنید تا تعویض انجام گردد.

تعویض فیلتر یخچال: یک اقدام ضروری برای سلامت یخچال شما

تعویض فیلتر یخچال از جوانب مهمی است که برای حفظ عملکرد بهینه و کیفیت طعام و نوشیدنی‌های ذخیره شده در یخچال باید مداوم انجام شود. این فیلترها وظیفه حذف ذرات ناخواسته، بوی نامطبوع و ذائقه‌های غیرمطلوب از آب و هوای داخل یخچال و یخ‌ساز را دارند. اهمیت تعویض منظم فیلتر یخچال عبارت است از:

بهبود کیفیت آب و یخ: تعویض فیلتر منجر به تولید یخی با طعم و بوی بهتر و آبی تمیزتر می‌شود.

حفظ عمر یخچال: استفاده از فیلتر مناسب به جلوگیری از رسوبات و آلودگی در داخل سیستم‌های یخچال کمک می‌کند و عمر دستگاه را افزایش می‌دهد.

فیلترهای پایه از آب و هوای سالمتری برخوردار می‌کنند. بنابراین، به منظور حفظ بهترین شرایط ممکن برای یخچال خود و بهره‌وری بهتر از آن، تعویض منظم فیلتر یخچال را به عنوان یک اولویت در نظر بگیرید.
اما شما باید به این نکته توجه کنید که قرار دادن یک فیلتر تصفیه در یخچال به هیچ عنوان جای یک دستگاه تصفیه آب را در منزل یا محل کار شما نخواهد گرفت و کارایی آن بسیار جزئی تر از دستگاه ای تصفیه است.

تعویض فیلتر توسط پاکاب گستر

شرکت پاکاب گستر شیرمحمدی دارای تکنسین‌های خبره و متخصص می‌باشد که برای تعویض فیلتر دستگاه شما و تعمیر دستگاه تصفیه آب با هر گونه مشکلی در عملکردشان آماده هستند. برای ثبت سفارش تعویض فیلتر توسط فیلتر پاکاب گستر شما تنها نیاز است با شرکت ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید. پاکاب گستر با وجود سرویسکارهای متعدد معمولا در همان روز یا نهایتا روز بعدی برای سرویس دستگاه شما به محل منزل شما مراجعه خواهند کرد و خدمات مورد نیاز را ارائه می‌دهند. تجربه‌ی بالای تکنسین‌های پاکاب گستر و رفتار محترمانه‌شان همواره یکی از عوامل مهم در رضایت مشتریان از خدمات شرکت بوده است.

راهکارهای پاکاب گستر برای تعویض ایمن و استاندارد فیلترهای تصفیه آب

در پاکاب گستر، هدف ما ارتقاء سطح بهداشت و سلامت با تکیه بر دستورالعمل‌های دقیق و متدهای تایید شده است. تعویض فیلترها جزو مهم‌ترین اقدامات در نگهداری دستگاه‌های تصفیه آب محسوب می‌شود. پیروی از اصول صحیح تعویض فیلترها از جمله فیلترهای مراحل اول، دوم و سوم، علاوه بر تضمین عمر طولانی دستگاه، به حفظ کیفیت آب آشامیدنی شما نیز کمک می‌کند.

در این راستا، کارشناسان ما به‌صورت حرفه‌ای و با دقت فراوان نکاتی را برای تعویض فیلترها آماده کرده‌اند که نه تنها فرآیند تعویض را هر چه آسان‌تر می‌سازند، بلکه رفع هرگونه نشتی احتمالی پس از تعویض را نیز پوشش می‌دهند.این آموزش‌های بصری شامل فیلم‌ها و دستورالعمل‌های مصور بوده و به صورت گام به گام هر مرحله از تعویض فیلتر را تشریح می‌کند. توجه به کیفیت فیلترها و تعویض به‌موقع آن‌ها اساس کیفیت بالای آب تصفیه شده شماست.

پاکاب گستر با تکیه بر تجارب علمی و تخصصی خود، برترین برندها و محصولات را برای تسهیل این فرایند به شما پیشنهاد می‌دهد. همیاری شما برای حفظ سلامت محیط زیست و سلامت خود و خانواده‌تان قدمی مهم در جهت دستیابی به زندگی پایدار است. پاکاب گستر، همراه شما در رسیدن به این هدف مهم، همگام با تکنولوژی‌ روز و رعایت استانداردهای جهانی کمک می‌کند.

فیلتر یخچال همان کار دستگاه تصفیه را انجام می‌دهد؟

فیلترهای تصفیه یخچال و دستگاه‌های تصفیه آب دو روش متفاوت برای بهبود کیفیت آب مصرفی فراهم می‌کنند. فیلترهای تصفیه یخچال به طور عمده برای حذف ذرات بزرگ و آلاینده‌های خاصی مانند بو و طعم مورد استفاده قرار می‌گیرند، در حالی که دستگاه‌های تصفیه آب از فناوری‌های پیشرفته‌تری مانند ممبران اسمز معکوس یا فیلترهای کربن فعال استفاده می‌کنند که قادر به حذف ذرات معلق، مواد شیمیایی و میکروب‌های موجود در آب هستند. به علاوه، دستگاه‌های تصفیه آب می‌توانند مواد معدنی مفید در آب را حفظ کنند و آب را از نظر شیمیایی کاملاً پاک کنند. در نتیجه، در مقایسه با فیلترهای تصفیه یخچال، دستگاه‌های تصفیه آب قادر به ارائه آب با کیفیت بهتر و بیشتری هستند و به بهبود عمده در طعم و ارزش غذایی آب که مورد نیاز در خانه‌ها و کسب‌وکارهاست، منجر می‌شوند.

اگر تعویض فیلتر به موقع انجام نشود با چه مشکلاتی روبه‌رو می‌شویم؟

پاسخ اصلی به این سوال آلوده شدن آب مصرفی شماست، اگر فیلتر تصفیه آب شما به موقع تعویض نشود انواع آلودگی‌ها و کپک‌های خطرناک برای سلامتی وارد آب مصرفی شما می‌شود.

به این شکل می‌توان گفت که اگر فیلترهای تصفیه آب به موقع تعویض نشود دستگاه عملکرد درست خود را نخواهد داشت و سیستم دچار اختلال می‌شود و آب مصرفی شما فرقی با نداشتن دستگاه تصفیه آب نخواهد کرد.

در صورتی که فیلترهای شما با رسوبات کیپ شوند به دستگاه تصفیه آب شما فشار زیادی وارد می‌شود. این املاح موجود در آب که توسط فیلترهای تصفیه اب گرفته می‌شوند به صورت کامل رسوب می‌کنند. این رسوبات جلوی حرکت اب را می‌گیرند. وارد شدن فشار به دستگاه برای حرکت دادن آب صدمات زیادی به دستگاه وارد می‌کند.

این صدمات حتی به سوختن کامل دستگاه نیز منجر خواهد شد. بنابراین شما باید حتما فیلترهای خود را به موقع تعویض کنید. زمان تعویض فیلترها به تفکیک توسط کارشناسان تصفیه آب پاکاب گستر به شما اعلام می‌گردد.

این آلاینده‌های موجود در آب روی سطح فیلترها رسوب کرده و با گذشت رمان رسوبات به تدریج فیلترها را مسدود می‌کند و ظرفیت فیلتر کم خواهد شد و کیفیت آب خروجی کاهش پیدا خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از یک منبع معتبر خارجی می‌توانید اطلاعات مفید سایت سلامت تسلا را دنبال کنید و از تمامی معضلات عدم تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب با خبر شوید.

ترتیب فیلترهای تصفیه آب

همانطور که میدانید، فیلتر های تصفیه آب باید با ترتیب خاصی نصب شوند تا بهترین کیفیت از آب را داشته باشند. فیلترهای تصفیه آب خانگی معمولا 6 عدد هستند که در برخی از دستگاه‌ها تعدادی فیلتر اضافه تر هم نصب شده اند. این فیلترهای نیز برای بهتر کردن کیفیت آب و اضافه کردن برخی از خاصیت های آب است.

به طور کلی میتوان گفت دستگاه آب تصفیه کن دارای فیلترهای زیر است. ترتیب فیلترها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 1. فیلتر الیافی 5 میکرون
 2. فیلتر کربن پودری یا کربن گرانول
 3. فیلتر کربن بلاک یا فیلتر الیافی 1 میکرون
 4. فیلتر ممبران اسمز معکوس
 5. فیلتر پست کربن خطی
 6. فیلتر مینرال

هر کدام از این فیلترهای شش گانه دستگاه تصفیه آب کار مجزا و مشخصی را انجام می‌دهند و در یک محموعه با کمک هم در مراحل متعدد انواع و اقسام عناصر مضر برای بدن و باکتری‌ها و قارچ‌ها و آفت‌کش‌ها را از آب می‌گیرند.

در صورتی که شما نیاز به اضافه کردن فیلترهای قلیایی یا فیلتر اکسیژن ساز و … داشته باشید باید آن‌ها را بعد از این شش فیلتر نصب کنید. فیلترهای اضافی را باید به عنوان فیلتر هفتم و هشتم نصب کنید و به عنوان یک انشعاب به دستگاه خود اضافه کنید. خصوصیات فیلترهای اضافی به تفکیک در مقالات جداگانه‌ای برای شما آورده شده است. برای دسترسی به این مقالات به لینک‌های موجود فیلتر قلیایی و فیلتر اکسیژن ساز سری بزنید.

تعویض فیلتر تصفیه آب در محل

تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر

دستگاه تصفیه آب خانگی قابل حمل نیست. بنابراین تعویض فیلتر تصفیه آب در محل باید صورت گیرد. به این صورت که سرویسکار تصفیه آب خانگی به منزل شما مراجعه میکنید و فیلترهای جدید را جایگزین فیلترهای قبلی میکند.

شرکت پاکاب گستر با تجربه ای بیش از 10 ساله در حوزه سرویس و خدمات اقدام به سرویس و تعویض فیلتر تصفیه آب در محل مینماید.

در فرآیند سرویس یا تعویض فیلتر که توسط تکنسین های تصفیه آب انجام میدهند، خدماتی مانند تعویض فیلتر، تنظیم فشار و شارژ مخزن دستگاه تصفیه آب، تعمیر و یا تعویض قطعات تصفیه آب در صورت نیاز انجام می‌شود.

امکان اتصال انشعاب به یخچال

انشعاب تصفیه‌آب به یخچال

شما در زمانی که می‌خواهید دستگاه تصفیه آب را در محل اسکان خود نصب کنید می‌توانید یک سفارش ویژه برای دستگاه خود به صورت اختصاصی دهید. این سفارش از این قرار است که شما می‌توانید دستگاه تصفیه آب خود را با یک شلنگ اتصال به یخچال خود وصل کنید و بتوانید با فشار دادن اهرم آب سردکن آب تصفیه شده‌ی کاملا پاک و زلال و خنک را از آن برداشت کنید.

این اتصال کار شما را برای استفاده از آب تصفیه بسیار راحت می‌کند و به‌جای آن‌که به صورت مداوم بطری‌های آب را پر کنید و تک تک در یخچال برای خنک شدن قرار دهید به راحتی با فشار دادن یک اهرم تمام این مراحل را انجام می‌دهید.
لازم به ذکر است که این فقط یک انشعاب است و اگر شما بخواهید بطری پر کنید و یا کتری خود را از آب پر کنید همچنان شیر اولیه برداشت که در سینک حود قرار دارد سرجای خود قرار دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

تعویض فیلتر در تهران و کرج

تعویض فیلتر تصفیه‌آب در تهران و کرج

همانگونه که روز به روز به تعداد متقاضیان تعویض فیلتر در تهران بسیار افزوده می‌شود شرکت پاکاب گستر ارائه خدمات متنوع و بیشتری در این زمینه می‌دهد. لذا در تمامی مناطق 22 گانه شهر تهران و تمامی شهرهای حومه استان تهران و استان کرج ارائه خدمات کامل نصب دستگاه و تعویض فیلترهای شش گانه دستگاه انجام می‌گردد. کیفیت آب کلانشهر تهران و کرج از سالهای پیش افت قابل توجهی داشته و در صورتی که شما فیلترهای دستگاه تصفیه آب خود را در زمان خود تعویض نکنید ممکن است دستگاه شما دچار فشار زیادی شده و در نهایت از کار بیفتد و خرج زیادی روی دست شما بگذارد.

برای اطلاع از نحوه سرویس‌دهی و درخواست خدمات با روابط عمومی مجموعه در تماس باشید.

هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

در صورتی که به دنبال تعویض فیلتر باشید، حتما یکی از نکاتی که در انتخاب سرویسکار به آن توجه میکنید، هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب است. در اینجا ممکن است به این فکر کنید که اگر با یک تکنسین را به طور  مستقیم تماس بگیرید، هزینه شما کمتر خواهد بود.

اما مشکل اینجاست که در صورت تماس با تکنسین به طور مستقیم، چندین مشکل ممکن است برای شما به وجود بیاید. اولا این که پس از تعویض فیلتر در صورت نشتی یا بروز هر مشکل، شاید سرویسکار مورد نظر، مسئولیت کار را بر عهده نگیرد.

هزینه‌های تعویض فیلتر در مناطق مختلف تهران متفاوت است. اما به صورت کلی هزینه‌ی خدمات تکنسین‌های پاکاب گستر برای تهران و حومه در یک رنج قیمتی قرار دارد. اگر سفارش شما تعویض فیلترهای دستگاهتان باشد یک هزینه برای خود فیلترهای نو از شما دریافت خواهد شد و هم یک هزینه اجرت تکنسین از شما دریافت می‌شود که با توجه به منطقه‌ای که سکونت دارید برای رفت و آمد تکنسین متفاوت است.
این نکته قابل ذکر است که نصب و ارسال اولیه دستگاه از مجموعه پاکاب گستر به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود. اما اگر شما از مجموعه‌های دیگر خرید دستگاه را انجام دهید این امکان وجود ندارد. برای نصب دستگاه تصفیه آب در حالت آزاد شما باید هزینه‌های اضافی را پرداخت کنید که حتی اگر برای دستگاه شما ایرادی حاصل شود دیگر کسی پاسخگوی شما نیست. اما مجموعه پاکاب گستر تمامی دستگاه‌های خود را به صورت گارانتی شده و تضمین کیفیت نصب به فروش می‌رساند و یک سال الی دوسال ضمانت خدمات پس از فروش دارد.

در صورتی که با یک شرکت معتبر مثل پاکاب گستر تماس حاصل کنید، از این نظر خیال شما راحت خواهد بود و تا تعمیر کامل دستگاه شما، پیگیری از طرف شرکت پاکاب گستر انجام خواهد شد.

دومین نکته این است که در صورت درخواست تعویض فیلتر آب تصفیه کن از طرف یک شرکت معتبر، خیالتان از بابت کیفیت فیلتری که روی دستگاه شما نصب میشود، راحت خواهد بود.

تعویض فیلتر انواع برند دستگاه تصفیه آب

برند های تصفیه آب

دستگاه های تصفیه آب تفاوت چندانی از نظر فیلترها با یکدیگر ندارند. به طور کلی میتوان گفت اگر دستگاه تصفیه آب شما دارای هوزینگ باشد، تصفیه آب شما هوزینگی است و تعویض فیلتر آن تفاوت چندانی با دیگر آب تصفیه کن ها ندارد. حتی شما میتوانید دستگاه‌ تصفیه نیمه صنعتی را هم با پاکاب گستر تعویض فیلتر کنید.

در صورتی که تصفیه آب شما اینلاین باشد، به این معنی که هوزینگ نداشته باشد، فیلتر آن با فیلترهای معمولی متفاوت است. فیلترهای اینلاین به صورت کپسولی هستند که در هنگام تعویض فیلتر تمام کپسول بیرون آمده و فیلتر جدید به طور کامل جایگزین میشود. در هنگام خرید دستگاه تصفیه باید به این مورد توجه کنید.

به صورت کلی فیلترهای هوزینگی و فیلترهای اینلاین هر کدام دقیقا کار مشابهی را انجام می‌دهند و هر دو با وجود داشتن فیلترهای الیافی از ورود گرد و غبار و ذرات ریز و درشت ممانعت می‌کنند، از طرفی تمامی مراحل دیگر فیلتراسیون مثل کربن دهی برای حذف کلر از آب و یا عملکرد فیلتر ممبران آنها دقیقا به صورت مشابه با یکدیگر است و به همان گونه به نسبت جنس و کیفیت تولید شده‌ی خود عمل می‌کنند و تفاوتی بین هوزینگی بودن و یا اینلاین بودن در نحوه عملکرد آنها وجود ندارد. اما خب هم در طراحی و جلوه‌ی بصری آنها تفاوت‌هایی دیده می‌شود و هم در بحث بهداشتی بودن تعویض فیلتر آنها تفاوت‌های اندکی وجود دارد.

عوض کردن فیلترهای اینلاین کار مشکلی نیست و می‌توان به راحتی با داشتن فیلترهای دستگاه اینلاین که به صورت پلمپ هستند و جابه‌جایی آنها با فیلترهای کهنه و مصرف شده کار را به راحتی انجام داد، مزیت این فیلترهای اب تصفیه این‌لاین نسبت به تصفیه آب هوزینگی در بهداشتی بودن آنها است و چون تماس فیلتر با دست انسان و عوامل خارجی در کمترین حالت ممکن است، از لحاظ بهداشتی و عدم انتقال آلودگی‌ها بسیار مناسب است.

در مقاله ای با عنوان بهترین دستگاه تصفیه آب، انواع برندهای تصفیه آب را مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه مقاله ای برای تعویض فیلتر هر یک از برندهای معرفی شده نوشته شده است که میتوانید به آنها مراجعه کنید.

 1. تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر
 2. تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب cck
 3. سرویس و تعویض فیلتر تصفیه آب آرتک
 4. سرویس و تعویض فیلتر تصفیه کننده آکواجو%D
بازگشت به لیست

25 دیدگاه در “تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

 1. محمدرضا گفت:

  سلام. من دستگاه تصفیه آب سی سی کا دارم. میخواستم بدونم تعویض فیلتر اون با دستگاه های دیگه تفاوت داره؟ چون دیدم یه سری از سایتا اومدن برای سافت واتر یا سی سی کا به طور جداگونه مطلب نوشتن.

  1. کارشناس تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   سلام و درود
   در مورد سوالتون باید بگم که خیر. معمولا چون دستگاه های تصفیه آب به طور استاندارد ساخته میشن، میشه گفت نحوه تعویض فیلتر اونها با هم تفاوتی نداره. مگر اینکه دستگاه شما از نوع اینلاین باشه که اتفاقا کارتون راحت تر هم میشه. اگر نیاز به راهنمایی بیشتری دارید با شماره بخش سرویس و خدمات پاکاب گستر تماس بگیرید.

 2. سمیعی گفت:

  سلام من تازه تعویض فیلتر دستگاهم رو انجام دادم ولی آب خروجی بد تر سنگین شده؟ مشکل از چی میتونه باشه؟

  1. محمد سلمانی گفت:

   سلام و احترام
   چند تا چیز رو حتما چک کنید:

   1. فیلتر ممبرانتون نباید بیشتر از دو سال از تعویضش گذشته باشه. شما هر چقدر همه فیلترهای پیش تصفیه رو تعویض کنید اما فیلتر ممبرانتون رو عوض نکنید کیفیت آب خروجی مناسب نخواهد بود.
   2. چک کنید که شیر میکستون بیش از اندازه باز نباشه. از شیر میکس استفاده میشه تا مقداری از املاح برگرده به آب و آب تصفیه شده خالص خالص نباشه. اما اگر بیش از اندازه باز بشه ممکنه آب تصفیه شده دچار آلودگی بشه.
 3. اکبری گفت:

  سلام
  لطفا یه راهنمایی بکنید من الان امدم فیلترهای تصفیه آب رو تعویض کنم از ستون مرحله سوم آب نشتی میکنه و هر چه محکمتر سفت میکنم با آچار بازم نشتی میده

  1. کارشناش تصفیه اب شرکت پاکاب گستر گفت:

   چند احتمال وجود داره
   یا اورینگ هوزینگ مرحله سوم حین بستن دفورمه شده باید هوزینگ رو باز کنید اورینگ رو تعویض کنید یا دفرمگیه اورینگ رو باز کرده کمی اورینگ رو بکشید، بعد بزارید داخل آب و یخ ۵ دقیقه بمونه. بعد چرب کنید با روغن خوراکی دوباره جا بزنید اگه جواب نداد اورینگ رو تعویض کنید.
   مورد بعدی احتمال داره حین باز و بستن هوزینگ اورینگ افتاده باشه.
   مورد بعدی احتمال داره ارتفاع فیلتر سوم بلندتر باشه. به مین دلیل مانع تا انتها بسته شدن هوزینگ میشه که در این صورت فیلتر مرحله سوم رو تعویض کنید. یا از واشر نازکتر استفاده کنید چون در صورت بلند بودن ارتفاع فیلتر احتمال شکستن فیلتر یا حوزینگ در آینده وجود خواهد داشت.
   مورد بعدی هم ترک خوردگی هوزینگ میباشد.

 4. صراف گفت:

  فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب رو تعویض کردم ولی دستگاه خاموش نمیکنه و یکسره کار میکنه آب هم تصفیه نمیشه دلیلشو‌ میخاستم بدونم

  1. کارشناس شرکت پاکاب گستر گفت:

   احتمالا فیلتر ممبران رو اشتباه تعویض کردید یا برعکس نصب شده یا هوزینگ ممبران از لوله انتها شکسته. احتمال دیگه اینکه اورینگهای انتها پاره شده لطفا به صفحه طریقه تعویض فیلتر ممبران مراجعه بفرمایید در صورت نیاز به سرویسکار با شماره تلفن سرویس و خدمات تماس حاصل فرمایید.

 5. صدری گفت:

  من سایت شما را مطالعه نمودم و مطابق دستورالعملی که نوشتید فیلترها را تعویض نمودم با دستگاه tds متر که تست میکنم tds از بالای ۲۰۰ را نشان می دهد می خواستم دلیلش رو بدونم

 6. کارشناس شرکت پاکاب گستر گفت:

  اگر قبل از تعویض tds پایین بود و بعد از تعویض پیش فیلترها بالا رفته دو دلیل دارد یک اینکه شیر میکس باز است.
  دوم اینکه بعد از تعویض باید اجازه بدهید حدود ۱۵ لیتر آب از فیلترها عبور کند بعد با دستگاه tds متر تست کنید.
  اگه قبل از تعویض tds بالا بود فیلتر ممبران هم باید تعویض شود.

 7. پناهی راد گفت:

  آموزشتون خیلی دقیق و مؤثر هستش.من خودم فیلتر های پایینی دستگاهمو تعویض کردم.فقط سوالی که دارم اینه که چطوری جهت فیلترهای بالایی رو متوجه بشم.اگه بگید ممنون میشم.

  1. کارشناس تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   سلام.جهت به صورت یه فلش هک شده روی فیلتر یا کشیده شده روی برچسب اون وجود داره.همچنین معمولا قسمتی از فیلتر که مثل درب فیلتر هستش یا همون کپ فیلتر،ورودی فیلتر هستش.

  2. کارشناش تصفیه اب شرکت پاکاب گستر گفت:

   دلایلی که باعث طعم و بوی بد شبیه بوی کپک یا نوعی ماندگی در دستگاه میشود که این مشکل جز مشکلات پیچیده در دستگاههای تصفیه آب است که تشخیص و دلیل بوی بد بسیار دشوار است عبارتند از:

   1. کیفیت پایین فیلترها
   2. دیر به دیر تعویض کردن تعویض فیلترها هر شش ماه یکبار الزامیست
   3. کم استفاده کردن از دستگاه گاهی بدلایلی مانند مسافرت از دستگاه کمتر استفاده میشود و آب درون مخازن فیلتر راکد مانده و بو میگیرد
   4. یکی از مهمترین دلایل و‌محتمل ترین دلایل بوگرفتن آب دستگاه تصفیه آب کیفیت آب شهری یا آب ورودی به دستگاه است که باعث میکروبی شدن و آلودگیهایی مانند بیوفیلم در فیلترها میشود.
   5. وجود کثیفی در اطراف شیر برداشت نصب شده بر روی سینک است یا شستو شوی مداوم شیر با اسکاچ کثیف و آلوده به میکروب که رفته رفته بر روی دهانه المک ایجاد شده و این باکتریها به درون دستگاه تصفیه آب نفوذ میکند.، حتی گاهی وجود گل و‌گیاه زیاد در کنار شیر برداشت منجربه به الودگی میکروبی و بوی بد در شیر و اب تصفیه شده میشود.
   6. مشاهده شده گاها شلنگی که از تصفیه آب به یخچال ساید نصب شده بدلایلی مانند کم استفاده کردن از شیر ابریز یخچال دچار الودگی میکروبی و انتشار این الودگی به درون دستگاه تصفیه آب و بوی بد در آب میشود.
   7. نکته اخر برخی دستگاههای تصفیه آب از متریال ضعیف استفاده شده اند و بعد از گذشت مدتی باعث الودگی و بوی بد میشود، گرچه مشاهده شده در دستگاههای بسیار باکیفیت امریکایی یا تایوانی هم این مورد بسیار مشاهده میشود.
 8. مسرور گفت:

  من ۳ ماه پیش فیلترهای سه گانه رو تعویض کردم ولی الان بعد از سه ماه بوی بدی گرفته بویی شبیه بوی کپک میخواستم ببینم دلیلش کیفیت بد فیلترهاست یا شاید اشتباه تعویض کردم

  1. کارشناس شرکت تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   بطور کلی بوی بد یا کپک در آب برداشت دستگاههای تصفیه آب گاها در حدود ۵ درصد بوجود میاید
   مطابق تجربه حتی دستگاههای باکیفیت nsf دار هم گاهی مشاهده شده که دچار بو و طعم بد میشوند که اولین دلیل وجود میکروب در آب ورودی و دیر تعویض کردن فیلترها میباشد

 9. ناشناس گفت:

  من فیلترهارو خودم تعویض کردم از فیلترها نشتی میده هر کاری میکنم نشتی برطرف نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. کارشناش تصفیه اب شرکت پاکاب گستر گفت:

   فیلترهارو از داخل هوزینگها باز کنید و بدون فیلتر ببندید و شیر ورودی رو باز کنید بزارید دستگاه زیر فشار آب قرار بگیره اگه نشتی مشاهده نکردید دلیلش میتونه از اشتباه تعویض کردن فیلترها باشه مثلا احتمال داره واشرهای قبلی در گپ بالا گیر کرده و فیلترهای جدید باعث شده ارتفاع فیلترها بیشتر بشه و حوزینگ خوب بسته نشه
   دلیل دوم احتمال داره ارتفاع فیلترها بیشتر باشه که گاهی هنگام تولید ارتفاع چندمیل بیشتر میشه که باعث خوب بسته نشدن حوزینگها میشه
   در صورتیکه حوزینگهارو بدون فیلتر بستید باز نشتی مشاهده کردید اورینگهارو چک کنید احتمال افتادن اورینگها یا دفرمگی اورینگها وجود داره

 10. فرهاد گفت:

  توی آموزش تصویری تعویض فیلتر اشاره ای به تعویض فیلترهای مرحله ششم و هفتم نکردید اونهارو چطوری تعویض کنیم

  1. کارشناس شرکت تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   تعویض فیلترهای ششم که مینرال نام دارد یا هفتم که میتونه قلیایی یا اینفرارد یا چند منظوره باشه دقیقا مثل فیلتر پنجم هست و تفاوتی وجود نداره فقط جهت فِلِش فیلترهارو باید درست ببندید

 11. فیلتر گفت:

  سلام وقت بخیر
  شما فیلتر تصفیه آبی که میندازید رو خودتون میارید؟ چه فیلتری میارید؟ گیاهی هست؟

  1. کارشناس تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب با فیلترهای انتخابی شما توسط تکنسین های ما انجام میگیره. شما میتونید از بین چند مدل فیلتر ایرانی و تایوانی با کیفیت یک مدل رو انتخاب کنید.
   در مورد سوال بعدی شما هم باید بگم که تمامی فیلترهایی که در شرکت پاکاب گستر وجود داره پایه گیاهی دارند و همواره شرکت استفاده از فیلترهای بر پایه زغال سنگ رو پیشنهاد نمیکنه.

 12. فرامرز گفت:

  فیلم تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب که گذاشته بودید رو دیدم و خیلی به دردم خورد خواستم تشکر کنم
  فقط یه سوال بعد از تعویض فیلتر ممبران آیا لازمه ممبران شستو شو بشه یا بلافاصله بعد تعویض میشه آب رو استفاده کرد

  1. کارشناس شرکت تصفیه آب پاکاب گستر گفت:

   درود بر شما
   مطابق استاندارد تعریف شده توسط شرکتهای تولید ممبرین های خانگی باید یکساعت آب از فیلتر ممبرین عبور داده بشه بعد استفاده کرد
   بهتره شیر برداشت رو باز کنید تا مخزن خالی بشه بعداز تعویض ممبران چند دقیقه شیر برداشت باز بمونه سپس شیر برداشت رو ببندید و اجازه بدید مخزن یکبار پر بشه
   بعد از پر شدن مخزن دستگاه خاموش میشه
   مجددا شیر برداشت رو ده دقیقه باز بزارید تا آب داخل مخزن بطور کامل تخلیه بشه بعد استفاده کنید

 13. محمدرضا نقی پور گفت:

  من فیلتر اول و دوم رو عوض کردم، اما بعد از وصل کردن دستگاه به برق و باز کردن شیر، آب از دستگاه خارج نمی‌شود و فیلتر دوم نیز پر نمی‌شود. مشکل از کجا ممکن است باشد؟

  1. کارشناس پاکاب گستر گفت:

   سلام و درود
   این مشکل ممکن است از چند علت مختلف باشد. برای رفع مشکل، این نکات را بررسی کنید:

   • بررسی وضعیت دستگاه: ابتدا مطمئن شوید که دستگاه به درستی وصل به برق شده و کلید روشنایی آن را فشرده‌اید. اگر دستگاه به درستی روشن نشود، ممکن است مشکل در تغذیه برقی باشد.
   • میزان آب در مخزن: مطمئن شوید که مخزن دستگاه حاوی آب کافی است. در صورتی که مخزن خالی باشد، دستگاه نمی‌تواند آب را تصفیه کند. شیر مخزن را ببندید، مخزن را پر کنید، و سپس دوباره شیر را باز کنید.
   • بررسی لوله‌ها و اتصالات: لوله‌ها و اتصالات ممکن است بند نشده یا مسدود شده باشند. اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی در مسیر آب وجود ندارد و لوله‌ها به درستی متصل شده‌اند.
   • فیلترهای جدید: مطمئن شوید که فیلترهای جدید به درستی نصب شده‌اند و درون هوزینگ (محفظه فیلتر) قرار گرفته‌اند. همچنین اطمینان حاصل کنید که فیلترها به صورت صحیح و بدون نقص نصب شده‌اند.
   • چک کردن سیستم پمپ: درصورتی که پمپ دستگاه به درستی کار نمی‌کند، ممکن است آب به فیلترها نرسد. بنابراین، از عملکرد پمپ و اتصالات آن اطمینان حاصل کنید.

   اگر با انجام این مراحل هنوز هم مشکل حل نشد، بهتر است با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص دهد و راهنمایی لازم را ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *