مقالات, مقالات

دستگاه تصفیه آب ایرانی

قیمت دستگاه تصفیه آب ایرانی

در سال های اخیر به دلیل رواج یافتن بیشتر دستگاه تصفیه آب و همچنین کیفیت نا مناسب آب شهری، مردم بیشتری به فکر خرید دستگاه تصفیه آب افتاده اند. اگر به دنبال دستگاه تصفیه آب میگردید، حتما نام برخی از برند های دستگاه تصفیه آب را شنیده اید. این برند ها غالبا برند های تایوانی هستند. اما آیا واقعا این برند ها از تایوان وارد میشوند؟ در این مقاله به بررسی بیشتر این موضوع و مقایسه دستگاه تصفیه آب ایرانی و تایوانی میپردازیم. همچنین در ادامه بهترین دستگاه تصفیه آب ایرانی موجود در بازار را معرفی میکنیم و خصوصیات آن را بیان خواهیم کرد.

مطالبی که در این مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 

دستگاه تصفیه آب ایرانی یا تایوانی؟

در سالهای اخیر ، با توجه به تحریم های ظالمه ، بالا رفتن نرخ ارز ، شیوع ویروس کرونا و لزوم تکیه به تولیدات داخلی ورود دستگاه تصفیه آب تایوانی به ایران بسیار کم و از مبادی غیر قانونی صورت می گیرد.

البته قطعات تصفیه آب تایوانی از طرق مختلف به ایران وارد میشود و میتوان گفت که کشور ما از نظر کیفیت قطعات تصفیه آب از قابلیت مناسبی برخوردار است. بنابراین با این تفاسیر میتوان ادعا کرد که ایران از نظر تولید دستگاه تصفیه آب یا بهتر بتوان گفت، از نظر مونتاژ دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی به درجه کیفیت خوبی رسیده است. و به دلیل توانمندی های مناسب تولید کنندگان تصفیه آب داخلی، نیاز به واردات دستگاه تصفیه آب حس نخواهد شد.

با همه این تفاسیر میتوان اظهار کرد که فروشندگانی که همه دستگاه های خود را به ادعای دستگاه تصفیه آب تایوانی به فروش میرسانند، ادعای درست و صادقانه ای ندارند. زیرا بسیاری از دستگاه های فقط در ایران تولید میشوند یا در ایران مونتاژ میشوند.

انواع دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه های تصفیه آب ایرانی را میتوان به سه دسته کلی تقسیم کرد. نوع اول دستگاه هایی هستند، که تماما از قطعات ایرانی در مونتاژ آن ها استفاده شده است. نوع دوم دستگاه تصفیه آبی است که در ساخت آن هم از قطعات ایرانی و هم از قطعات تایوانی بهره برده اند و نوع سوم آب تصفیه کن هایی است که تماما از قطعات تایوانی در مونتاژ آن ها استفاده شده است.

دستگاه تصفیه آب با قطعات ایرانی

همانطور که اشاره شد نوع اول دستگاه تصفیه آب، آب تصفیه کنی است که تماما از قطعات ایرانی تولید شده باشد. قطعات تولیدی ایران در بسیاری از موارد دارای کیفیت خوب و قابل رقابت با نمونه های وارداتی هستند.

منطقی به نظر میرسد که با توجه به ایرانی بودن دستگاه ها و حذف شدن بخش زیادی از هزینه های واردات و گمرک، قیمت دستگاه تصفیه آب تماما ایرانی ارزان تر باشد. البته این ارزان تر بودن به طور حتم مبنی بر پایین تر بودن کیفیت دستگاه های ایرانی نیست.

دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل اکو از همین نوع از دستگاه ها میباشد که از کیفیت بسیار خوبی هم برخوردار است.

دستگاه تصفیه آب مونتاژ با قطعات وارداتی یا ایرانی

با توجه به این که قطعات ایرانی از نظر کیفیت در بعضی از قطعات مانند پمپ و مخزن و هوزینگ ها با نمونه وارداتی تفاوت زیادی دارند، در این گونه از دستگاه تصفیه آب ایرانی، قطعات نام برده شده وارداتی هستند و مابقی قطعات تماما ایرانی میباشند.یا ممکن است در ساخت برخی از دستگاه های تصفیه آب، برخی از قطعات تایوانی باشد، و برخی دیگر از کشور های دیگر.

به دلیل استفاده از پمپ یا مخزن با کیفیت تر، این دستگاه ها نسبت به دستگاه کاملا ایرانی عمر بالاتر و کیفیت بهتری دارند. قیمت این دستگاه ها تبعا مقداری نسبت به دستگاه کاملا ایرانی بالاتر می باشد.

دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل تراست یکی از همین دستگاه ها است. این دستگاه به طور ترکیبی از قطعات تایوانی و قطعات چینی ساخته شده است که از نظر کیفی از دستگاه تصفیه آب ایرانی اکو بهتر است.

دستگاه تصفیه آب با قطعات تایوانی

وقتی صحبت از دستگاه های تصفیه آب میشود، قطعا اول از همه صحبت از برند های تایوانی تصفیه آب به میان می‌آید. قطعات تایوانی به دلیل کیفیت بالای خود همیشه جزو بهترین گزینه ها در مونتاژ دستگاه تصفیه آب خانگی و دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی به شمار می روند .

دستگاه تصفیه آب با قطعات تایوانی بهترین گزینه برای خرید دستگاه تصفیه آب می باشد. زیرا تایوان از بهترین تولید کنندگان قطعات در تصفیه آب می باشند. با توجه به کیفیت بالا و وارداتی بودن این دستگاه ها به تبع ، قیمت بالا تری نسبت به دیگر دستگاه ها دارند ولی نسبت به دستگاهی که مسقیما از تایوان وارد می شوند قیمت بسیار مناسب تر و به صرفه تری دارند.

یکی از بهترین دستگاه های تصفیه آب ایرانی که در زمره دستگاه های مونتاژ شده با قطعات تایوانی قرار میگیرد، دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل نوبل است.

قیمت دستگاه تصفیه آب ایرانی

قیمت دستگاه تصفیه آب ایرانی چقدر است؟ قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی در چه رنجی است؟ سوال هایی که با جستجوی بیشتر ، گمراه تر می شوید !

به دلیل تنوع بالا و رقابت شدید و گاها بی اخلاقی توسط برخی از فروشندگان ، ممکن است شما را از مسیر درست درک کیفیت و قیمت دستگاه های تصفیه آب منحرف کنند . در ادامه با ما همراه باشید تا نکات ارزشمندی را به شما بگوییم .

دستگاه تصفیه آب ایرانی ، قیمت های متفاوتی دارند. این تفاوت قیمت از عوامل زیادی ناشی می شوند که به آنها اشاره میکنیم.

دستگاه تصفیه آب ایرانی ،به دستگاه های مونتاژ ایران گفته می شود. این دستگاه ها دارای قطعات متفاوت و متنوعی می باشند.

دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل نوبل

برندهای اصلی دستگاه تصفیه آب ایرانی ، شامل لایف واتر ، سافت واتر ، آرتک ، آکوا و حتی سی سی کا می شوند. البته برخی از این برند ها به خودی خود ایرانی نیستند. برای مثال برند سی سی کا CCK برندی تایوانی است. اما بسیاری از تولید کنندگان دستگاه تولیدی خود را با لیبل سی سی کای تایوان به فروش میرسانند.

تاثیر برند بر قیمت دستگاه تصفیه آب ایرانی

تنوع برند ایرانی در تصفیه آب زیاد و گاها گمراه کننده می باشد. متاسفانه برخی از فروشندگان این برندهای ایرانی را به اسم دستگاه تصفیه آب تایوانی میفروشند.

برخی از برندهای تصفیه آب مانند سی سی کا یا سافت واتر اصطلاحا برند عمومی می باشند که دستگاه با متریال مشخصی ندارند و هر تولید کننده ای می تواند با قطعات انتخابی خود آنها را مونتاژ کند. ولی برخی از برندها مانند لایف واتر دارای مشخصات و ویژگی های مشخص و مدل های مشخصی می باشند که هیچ کس نمی تواند طبق سلیقه ی خود آنها را جا‌به‌جا یا تعویض کند. به همین دلیل این برندها دارای قیمت مشخص و قطعات ثابتی می باشد و شما به راحتی می توانید آنها را پیگیری و ردیابی کنید.

بنابراین توصیه صادقانه ما به شما خرید برندهایی می باشد که دارای قطعات و مدل های مشخص و قیمت معینی باشند.

مراحل دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب اینلاین لایف واتر مدل نوبل پلاس

مراحل دستگاه تصفیه آب ممکن است شما را گمراه کند و برای شما پیچیده به نظر برسد. دستگاه تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس 6 مرحله ی استاندارد دارد. این 6 مرحله شامل فیلتر الیافی pp ( پلی پروپلین ) مرحله اول، مرحله دوم فیلتر کربن پودری ساخته شده از کربن اکتیو یا کربن گرانول ، فیلتر کربن بلاک و یا پلی پروپیلن 1 میکرون به عنوان مرحله سوم از تصفیه آب، فیلتر ممبران اسمز معکوس در مرحله 4، فیلتر پست کربن خطی در مرحله 5 و فیلتر مینرال درمرحله 6 تصفیه آب می باشد.

همه ی مراحل اضافه شده به جز این 6 مرحله اختیاری بوده و هیچ لزومی ندارد و بسته به سلیقه و انتخاب شما دارد. همچنین به این نکته توجه کنید که اضافه شدن این مراحل اگر با فیلتر نا مرغوب باشد علاوه بر اینکه تاثیر مثبتی بر عملکرد دستگاه ندارد بلکه ممکن است به کیفیت آب خروجی نیز لطمه وارد کند .

لذا فریب تبلیغات برخی از شرکت ها مبنی بر برتری مطلق دستگاه تصفیه آب با مراحل بالا را نخورید.

گارانتی دستگاه

گارانتی معتبر یکی از مهم ترین فاکتور های مهم خرید دستگاه تصفیه آب می باشد که بر قیمت آن تاثیر گذار است. مدت زمان گارانتی و نوع گارانتی و تعهد شرکت  به گارانتی داده شده بسیار مهم می باشد. هرچه گارانتی دستگاه بیشتر و معتبر تر باشد قیمت دستگاه بالا تر می شود.

بنابراین مهم است که مرکزی که از آن به خرید دستگاه تصفیه آب خانگی یا نیمه صنعتی میپردازیم، از اعتبار بالایی برخوردار باشد.

نصب و ارسال

نصب و ارسال دستگاه اگر رایگان نباشد هزینه ای در حدود 200 هزار تومان برای شما خواهد داشت، برای همین از فروشنده خود درباره شرایط نصب و ارسال دستگاه آگاهی کسب کنید. شرکت پاکاب گستر برای هر دستگاه تصفیه آبی که به فروش می‌رساند، نصب و ارسال رایگان برای خریدار در نظر گرفته است.

حدود قیمت دستگاه تصفیه آب ایرانی

حال در یک نگاه کلی ، قسمت دستگاه تصفیه آب ایرانی با توجه به صحبت های انجام شده باید با این حدود قیمت به فروش برود.

نوع دستگاه نوع قطعات حدود قیمت (میلیون تومان)
دستگاه تصفیه آب مونتاژ ایران قطعات ایرانی 1.5-2.5
دستگاه تصفیه آب مونتاژ ایران قطعات چینی 2.5-3.5
دستگاه تصفیه آب مونتاژ ایران قطعات تایوانی 3.5-4.5
دستگاه تصفیه آب مونتاژ تایوان قطعات تایوانی 6-8

این قیمت ها بر اساس قیمت قطعات محاسبه شده است ، باید توجه کنید که قیمت هایی که بسیار ارزان تر و یا بسیار گران تر از قیمت های محاسبه شده اعلام می شود ، قیمت های نامعقول و شک برانگیزی می باشد و باید دقت بیشتری به گفته های فروشنده داشته باشید.

از کجا دستگاه تصفیه آب معتبر خریداری کنیم؟

همانطور که ذکر شده فاکتور هایی مثل نصب و ارسال رایگان و همچنین گارانتی محصولات، زمانی ارزش بالایی پیدا میکند که از یک شرکت معتبر اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب بکنید.

نکته دیگری که وجود دارد و بالاتر در مورد آن به طور مفصل تری بحث شد، وجود فروشندگانی است که دستگاه ها را به اسم تایوان و به اسم دستگاه تصفیه آب با کیفیت به فروش میرسانند اما در حقیقت آب تصفیه کن های بی کیفیتی را به مشتریان خود عرضه میکنند.

بنابراین خرید از یک مرکز معتبر برای اینکه با خیالی آسوده از آب سالم و گوارا لذت ببرید از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین در صورتی که دستگاه شما دچار مشکل بشود، مراکز معتبر در مقابل آن مسئول هستند و باید خدمات پس از فروش به شما ارائه دهند.

شرکت پاکاب گستر با تولید دستگاه تصفیه آب ایرانی با کیفیت لایف واتر نامی برای خود دست و پا کرده است. پاکاب گستر با تجربه ای ده ساله در حوزه فروش دستگاه تصفیه آب ایرانی و وارداتی، صاحب تجربه بسیار زیاد در حوزه دستگاه تصفیه آب خانگی است.

برای خرید دستگاه تصفیه آب ایرانی میتوانید به فروشگاه این شرکت مراجعه کنید و با دیدن مدل های متنوع و گوناگون از دستگاه های تصفیه آب مختلف، اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب بکنید.

فروش دستگاه تصفیه آب ایرانی با عنوان تایوانی

همانطور که گفته شده در حال حاضر بیشتر دستگاه های موجود در ایران مونتاژ داخل بوده و دستگاه ایرانی به شمار می رود. بعضی از فروشندگاه بدون آگاه کردن مشتریان ، دستگاه مونتاژ ایران با قطعات تایوانی را به عنوان دستگاه تایوانی معرفی کرده و قیمت بالایی می گیرند.

البته این نوع دستگاه هایی که با قطعات تایوانی مونتاژ می شوند جزو با کیفیت ترین دستگاه های تصفیه آب ایرانی به شمار می روند ولی باید فروشنده آگاهی این موضوع رو به شما اعلام کند و به عنوان دستگاه تایوانی اصل به شما معرفی نکند.

شرکت بازرگانی پاکاب گستر با سابقه ی 12 ساله ، همواره خط مشی خود را بر صداقت و سلامت مشتریان خود قرار داده و اعتبار خود را فدای سود موقت نمی کند .ما همواره آماده شنیدن انتقادات و نظرات مشتریان خود بوده و برای جان و مال تک تک هموطنان خود ارزش قائل هستیم .

همچنین می توانید برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بهترین دستگاه های تصفیه آب ایرانی

تا اینجای مطلب، توضیحات نسبتا کاملی را در مورد دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی ارائه کرده ایم. انواع دستگاه های مونتاژ ایران را از هم متمایز کردیم. در مورد قیمت دستگاه تصفیه آب ایرانی و فاکتور هایی که میتواند قیمت آب تصفیه کن ها را از هم متمایز کند،هم توضیحاتی را ارائه دادیم. حالا به بررسی بهترین دستگاه های تصفیه آب ایرانی میپردازیم.

در ابتدا قبل از اینکه به معرفی دستگاه های برتر ایرانی بپردازیم، باید تفاوت دستگاه تصفیه آب اینلاین و هوزینگی را توضیح دهیم.

تفاوت دستگاه تصفیه آب اینلاین و هوزینگی

تفاوت دستگاه های اینلاین و هوزینگی در نوع سه فیلتر مرحله اول است. دستگاه های تصفیه آب هوزینگی همانطور که از نامشان پیداست دارای محفظه های عمودی در جلوی دستگاه تصفیه آب هستند، که کارتریج فیلتر درون این هوزینگ ها قرار میگیرد. برای تعویض فیلتر این نوع از دستگاه ها باید هوزینگ ها باز شوند و کارتریج فیلتر درون هوزینگ ها تعویض شود. اما فیلتر های اینلاین در سه مرحله اول به صورت کپسولی هستند و برای تعویض فیلتر، کل کپسول فلیتر تعویض میشود. به همین دلیل گفته میشود که دستگاه اینلاین بهداشتی تر است.

1. دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل اکو 6 مرحله

دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل اکو

دستگاه تصفیه آب اکو در دو نوع اینلاین و هوزینگی توسط شرکت پاکاب گستر تولید میشود. این دستگاه ها به دلیل استفاده از قطعات تماما ایرانی، دارای قیمت بسیار مناسبی میباشند. البته استفاده از قطعات ایرانی دلیل بر بی کیفیت بودن دستگاه نیست.

لایف واتر اکو دارای مخزن وارداتی با کیفیت و ساخته شده از متریال فود گرید است. قابلیت پایین آوردن سختی آب تا پایین از 50 را دارد. همچنین این دستگاه قابلیت این را دارد که به یخچال وصل شده و آب خروجی از یخچال را تصفیه کند.

فیلتر مرحله 1 فیلتر الیافی پلی پروپیلن pp
فیلتر مرحله 2 فیلتر کربن اکتیو گرانول
فیلتر مرحله 3 فیلتر کربن بلاک
فیلتر مرحله 4 فیلتر ممبران اسمز معکوس
فیلتر مرحله 5 فیلتر پست کربن خطی
فیلتر مرحله 6 فیلتر مینرال
فشار پمپ دستگاه تصفیه آب 125psi
ظرفیت مخزن دستگاه 4 گالن (16 لیتر)
گارانتی دستگاه 12 ماه پاکاب گستر
قیمت دستگاه

2,700,000 تومانافزودن به سبد خرید

 

2. دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل نوبل 7 مرحله

دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل نوبل

دستگاه تصفیه آب نوبل نیز همانند دستگاه‌های تصفیه آب دیگر برند لایف واتر در دو نوع اینلاین و هوزینگی توسط شرکت پاکاب گستر تولید میشود. در ساخت این دستگاه از قطعات درجه 1 تایوانی استفاده شده است که کیفیت نوبل لایف واتر را با دستگاه های تصفیه آب تایوانی قابل رقابت میکند.

مخزن این دستگاه از شرکت تانک پک تایوان، بزرگترین تولید کننده مخازن تحت فشار در جهان وارد میشود. فیلتر مرحله 4 ممبران به کار رفته در این دستگاه 13 لایه است و کیفیت آب را به اندازه بسیار زیادی بهبود میبخشد.

دستگاه تصفیه آب با کیفیت نوبل نیز سختی آب (TDS) را به زیر 50 میرساند. در صورت نیاز به جابه جا کردن دستگاه، و نصب آن در محلی دیگر، لایف واتر نوبل قابلیت حمل بسیار مناسبی را دارد.

فیلتر مرحله 1 فیلتر الیافی پلی پروپیلن pp پنج میکرون
فیلتر مرحله 2 فیلتر کربن اکتیو گرانول
فیلتر مرحله 3 فیلتر الیافی پلی پروپیلن pp یک میکرون
فیلتر مرحله 4 فیلتر ممبران اسمز معکوس
فیلتر مرحله 5 فیلتر پست کربن خطی
فیلتر مرحله 6 فیلتر مینرال
فیلتر مرحله 7 فیلتر محافظ ممبران
فشار پمپ دستگاه تصفیه آب 125psi
ظرفیت مخزن دستگاه 4 گالن (16 لیتر) تانک پک
گارانتی دستگاه 24 ماه توسط پاکاب گستر
قیمت دستگاه

4,700,000 تومانافزودن به سبد خرید

 

3. دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل تراست 7 مرحله

دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل تراست

این دستگاه با قطعات وارداتی درجه یک جزو دستگاه های میان رده می باشد. کیفیت فوق العاده بالای این دستگاه باعث شده است که دستگاه مدل تراست تبدیل به یکی از پر فروش ترین دستگاه تصفیه آب ایرانی موجود در بازار شود.

پمپ و مخزن این دستگاه وارداتی از چین هستند که از کیفیت قابل قبولی برخوردارند و طبق تجربه، عمر مفید مناسبی هم دارند. ممبران اسمز معکوس قرار گرفته در مرحله 4 تصفیه آب، ممبران 13 لایه است که آلاینده های موجود در آب را تا اندازه 0.0001 میکرون از آب پاکسازی میکند.

دستگاه تصفیه آب لایف واتر تراست نیز سختی آب (TDS) را به زیر 50 میرساند. در صورت نیاز به جابه جا کردن دستگاه، و نصب آن در محلی دیگر، لایف واتر نوبل قابلیت حمل بسیار مناسبی را دارد.

شیر آب برداشت دستگاه از نوع اهرمی است. یکی از قابلیت های مناسب دستگاه استفاده از فیلتر مادون قرمز یا انفرارد در مرحله هفتم آب تصفیه کن است. وظیفه اصلی این فیلتر افزودن اکسیژن بیشتر به آب است. این اکسیژن بعد از نفوذ آب به بافت های بدن، سبب اکسیژن رسانی مطلوب تر به بدن شده و حالت انرژی زا را به بدن انسان میدهد.

فیلتر مرحله 1 فیلتر الیافی پلی پروپیلن pp پنج میکرون
فیلتر مرحله 2 فیلتر کربن اکتیو گرانول
فیلتر مرحله 3 فیلتر کربن بلاک CTO
فیلتر مرحله 4 فیلتر ممبران اسمز معکوس
فیلتر مرحله 5 فیلتر پست کربن خطی
فیلتر مرحله 6 فیلتر مینرال
فیلتر مرحله 7 فیلتر اینفرارد یا مادون قرمز
فشار پمپ دستگاه تصفیه آب 125psi
ظرفیت مخزن دستگاه 4 گالن (16 لیتر)
گارانتی دستگاه 18 ماه توسط پاکاب گستر
قیمت دستگاه

3,300,000 تومانافزودن به سبد خرید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 6 =