نمایندگی تصفیه آب, Life water, آکوا, آکواجوی, ایزی ول, برند های دستگاه تصفیه آب, پیورتک, سافت واتر, سوپر کریستال, سی سی کا, فلاکستک, لایف واتر, مقالات, نمایندگی تصفیه آب در آزاد شهر, نمایندگی تصفیه آب در احمد آباد مستوفی, نمایندگی تصفیه آب در پیکان شهر, نمایندگی تصفیه آب در تهران, نمایندگی تصفیه آب در تهرانسر, نمایندگی تصفیه آب در جاده قدیم کرج, نمایندگی تصفیه آب در جاده مخصوص, نمایندگی تصفیه آب در خلیج شماره 2, نمایندگی تصفیه آب در دهکده المپیک, نمایندگی تصفیه آب در سعید آباد, نمایندگی تصفیه آب در شهرک آپادانا, نمایندگی تصفیه آب در شهرک ازادی, نمایندگی تصفیه آب در شهرک راه آهن, نمایندگی تصفیه آب در شهریار, نمایندگی تصفیه آب در یافت آباد, نوا

قیمت دستگاه تصفیه آب

قیمت دستگاه تصفیه آب

 قیمت دستگاه تصفیه آب فروشگاه پاکاب گستر چگونه است؟

 متغیر های زیادی در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب موثر می باشد. در ادامه به اختصار درباره ی این موارد صحبت می کنیم.

  1. برند دستگاه تصفیه آب
  2. مدل دستگاه تصفیه آب
  3. نوع فیلتر 
  4. تعداد فیلتر
  5. اندازه مخزن
  6. خدمات پس از فروش

برند دستگاه تصفیه آب

دستگاه های تصفیه آب خانگی در برند های متنوع و زیادی تولید شده اند . هر یک از برند ها قابلیت ها و ویژگی های متنوع و متفاوتی را در دستگاه خود تعبیه کرده اند.

دستگاه تصفیه آب به طور کلی به دو دسته ی دستگاه تصفیه آب تایوانی و دستگاه تصفیه آب ایرانی دسته بندی می شوند.

قاعدتا قیمت دستگاه تایوانی بالاتر از دستگاه های ایرانی می باشد.

اما این که چه برندی از همه بهتر است را می توانید با توجه به قطعات و مشخصاتی که آن برند در دستگاه تصفیه آب خود استفاده میکند ،انتخاب کنید.

برند های مختلف دستگاه تصفیه آب عبارت اند از:دستگاه تصفیه آب لایف واتر ، آکوا، آکوجوی، ایزی ول، پیورتک، سافت واتر، سوپر کریستال، آرتک ، سی سی کا، فلاستک و…

 

دستگاه تصفیه آب پیورتک

دستگاه تصفیه آب پیورتک

نوع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

در بحث قیمت دستگاه تصفیه آب ، نوع فیلتر و کیفیت آن در تعیین قیمت دستگاه موثر می باشد. اطلاع از قیمت و نحوه عملکرد فیلتر های تصفیه آب از جمله مواردی است که باید به آن دقت نمود و با دانستن آن ها شما می توانید به بهترین نحو ممکن محصول خود را خریداری کنید.

به صورت کلی دستگاه تصفیه آب به دو روش اسمز معکوس و فیلتراسیون برای تصفیه کردن آب استفاده می کنند.

در حالت کلی  دستگاه‌ تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس دارای ۵ الی ۶ مرحله یا همان فیلتر را دارا می باشد؛ اگر چه میتواند تعداد آنها بیشتر یا کمتر هم باشد.

از ویژگی های سیستم اسمز معکوس داشتن پمپ تصفیه آب و فیلتر مخصوص آن به نام ممبران است.حال تعداد هر فیلتر و کار کرد آن توضیح می دهیم.

تعداد فیلتر

فیلتر شماره 1 (فیلتر pp)

فیلتر PP  ساخته شده از الیاف پلی پروپیلن است از پر مصرف ترین و متداول ترین انواع فیلترهای تصفیه آب هستند که در بسیاری از سیستم های تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلتر دارای ۲ نوع ۵ میکرون و ۱ میکرون است.

فیلترهای الیافی برای حذف گل، شن، ماسه و ذرات معلق که  باعث افزایش میزان کدری آب می شوند، بسیار مناسب هستند.

فیلتر pp باید هر ۶ ماه عوض شود اما در برخی مناطق به دلیل بالا بودن گل و لای و ذارت معلق زیاد، باید زودتر تعویض شوند.

یکی از مشخصه های زمان تعویض فیلتر pp ، تغییر رنگ آن به رنگ قهوه ای است. برای اینکه بتوانیم تغییر رنگ را در این محصول به خوبی ببینیم آن را در محفظه ی شیشه ای تعبیه می کنند.

فیلتر شماره 2 کربن پودری(UDF) و کربن گرانول(GAC)

نحوه کار کرد این فیلتر به این شکل است که کربن موجود در این فیلتر باعث از بین رفتن کلر در آب می گردد؛ هر چند وظیفه آن فقط حذف کلر نبوده و باعث از بین رفتن مواد دیگری شامل شوینده ها و سموم داخل آب، رنگ، بو  و… نیز می باشد. این فیلتر هم مانند فیلتر pp هر 6 ماه یک بار تعویض می گردد.

فیلتر شماره 3 کربن تکه ای یا کربن بلاک ( CTO )

فیلتر کربن بلاک دستگاه تصفیه آب در واقع مکمل مرحله ی دوم (UDF) است. این فیلتر قدرت بیشتری نسبت به پودری در جذب  کلر دارد و رنگ و بوی بد آب را گرفته و همچنین در پاکسازی و شفاف سازی آن نقش مهمی را ایفا می کند.

دقت داشته باشید که عملکرد این فیلتر بسیار مهم است و در تعویض به موقع آن دقت داشته باشید؛ زیرا کارکرد  این فیلتر تاثیر  بسزایی در عملکرد و طول عمر فیلتر های بعدی دستگاه تصفیه آب از جمله فیلتر ممبران را دارد.

زمان تعویض این فیلتر هم 6 ماه یک بار است و در غیر این صورت همان طور که در بالا ذکر شد به فیلتر های بعدی دستگاه از جمله ممبران آسیب میزند.

فیلتر شماره ۴ فیلتر ممبران (Membran)

فیلتر ممبران مهم ترین فیلتر دستگاه تصفیه اسمز معکوس است و در واقع تمام کارایی اسمز معکوس بر این اساس است.

در این فیلتر فقط ذرات کوچکتر از ۰٫۰۰۰۱ میکرون می توانند از آن عبور کنند. فیلتر ممبران توانایی از بین بردن آلودگی های میکروبی، نیترات، آرسنیک، سرب و فلزات سنگین را دارد که باعث از بین رفتن رسوب گذاری در کتری و حذف نا خالصی های آب می شود .

آبی که فیلتر ممبران تولید می کند سبک،شفاف و بدون ذارات خطرناک موجود در آب شهری است. زمان تعویض این فیلتر 1 تا 2سال می باشد.

فیلتر شماره ۵ فیلتر کربن اکتیو یا post carbon

فیلتر مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب ،حاوی کربن اکتیو یا کربن می باشد .

وظیفه اصلی این فیلتر بهبود طعم و بوی نامطبوعی است که ممکن است در اثر ماندن آب در منبع ذخیره دستگاه به وجود آمده باشد.این فیلتر در مسیر آب خروجی از ممبران و همچنین مخزن ذخیره قرار می‌گیرد.زمان تعویض این فیلتر 6 ماه یک بار است.

فیلتر شماره ۶ فیلتر مینرال Mineral

تا این مرحله همه فیلتر ‌ها وظیفه از بین بردن ناخالصی ها و مواد مضر را از آب داشته‌اند؛اما در مرحله فیلتر مینرال هیچ چیزی از آب حذف نشده و مواد معدنی مورد نیاز آب و بدن به آب اضافه میشود.

مرحله هفتم ، فیلتر محافظ ممبران Membrane Filter Protector : وظیفه اصلی فیلتر محافظ ممبران مراقبت و محیا کردن شرایط مناسب و بهینه برای فیلتر ممبران می باشد. این فیلتر از پلی پروپلین 1 میکرون ساخته شده و به عنوان آخرین مرحله تصفیه قبل از فیلتر ممبران ، ناخالصی ها و ذرات ریز و درشت باقیمانده از 3 مرحله اول را گرفته و آبی بدون ذرات اضافه به مرحله بعدی تحویل میدهد .

مرحله هشتم ، فیلتر قلیایی Alkaline : به آب خاصیت قلیایی بعد از فیلتراسیون کامل اضافه می کند. در داخل فیلترهای قلیایی ، سنگهای معدنی که دارای یون های کلسیم ، منیزیم  یا زئولیت و…. می باشد.

قیمت دستگاه تصفیه آب

اندازه مخزن 

مخزن ذخیره از اجزا مهم در قیمت دستگاه تصفیه آب می باشد این که چه مقدار در مخزن آب قرار می گیرد به اندازه آن بستگی دارد. به طور معمول از یک دستگاه تصفیه آب خانگی میتوان در یک روز حدود 100 لیتر آب از آن برداشت کرد که تقریبا در هر ساعت 5 لیتر آب می شود. اندازه های مخزن آب از 2 گالن تا 6 گالن می باشد.

خدمات پس از فروش 

خدمات پس از فروش هم از جمله نکاتی است که در خرید هر محصول باید به آن توجه داشت؛ و متخصصین پاکاب گستر با کادری مجرب آماده خدمات دهی و همچنین تعویض و تعمیر در  حوزه دستگاه تصفیه آب به شما عزیزان می باشد.

قیمت دستگاه تصفیه آب

تمامی قیمت دستگاه ها در سایت دیجی پاکاب به صورت واقعی و بدون ابهام وجود دارند.

همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر محصولات از فروشگاه تصفیه آب سایت ما دیدن فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 12 =