مقالات, مقالات اصلی

قیمت دستگاه تصفیه آب

قیمت دستگاه تصفیه آب

 قیمت دستگاه تصفیه آب فروشگاه پاکاب گستر چگونه است؟

 متغیر‌های زیادی در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب موثر می باشد. صد‌ها نوع دستگاه تصفیه آب در کشور ایران موجود است. هریک از آنها ویژگی‌هایی را در اختیار شما قرار میدهند. هریک نقاط ضعف و نقاط قوتی را دارند. اما برای خرید دستگاه تصفیه آب مناسب، از بین این همه دستگاه مختلف چه تصفیه آبی برای خانه شخصی شما مناسب تر است.در این مقاله ما به شما کمک خواهیم کرد که فاکتور‌های بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را بشناسید، با موارد تعیین کننده‌ی قیمت دستگاه تصفیه آب آشنا شوید و در نهایت به بهترین شکل ممکن دست به خرید دستگاه آب تصفیه کن بزنید.

در ادامه به اختصار درباره ی فاکتور‌های تعیین کننده قیمت دستگاه تصفیه آب صحبت می کنیم.

  1. برند تولید کننده دستگاه تصفیه آب
  2. مدل دستگاه تصفیه آب خانگی یا نیمه صنعتی
  3. نوع فیلتر‌های به کار رفته در آب تصفیه کن
  4. تعداد فیلتر‌های استفاده شده در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس
  5. اندازه و کیفیت مخزن به کار رفته در دستگاه تصفیه آب
  6. ظرفیت آب تصفیه کن مورد نظر
  7. خدمات پس از فروش ارائه شده توسط فروشنده

برند دستگاه تصفیه آب

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی در برند‌های متنوع و زیادی تولید شده اند . هر یک از برند‌ها قابلیت‌ها و ویژگی‌های متنوع و متفاوتی را در دستگاه خود تعبیه کرده اند.

برند های معتبر دستگاه تصفیه آب خانگیدستگاه‌های تصفیه آب موجود در ایران به طور کلی به دو دسته ی دستگاه تصفیه آب تایوانی و دستگاه تصفیه آب ایرانی تقسیم می‌شوند. با توجه به بهتر بودن کیفیت قطعات آب تصفیه کن و فیلتر‌های دستگاه‌های تصفیه آب تایوانی،طبیعتا قیمت تصفیه آب تایوانی بالاتر از دستگاه‌های ایرانی است.

اما این که چه برندی از همه بهتر است را می توانید با توجه به قطعات و مشخصاتی که آن برند در دستگاه تصفیه آب خود استفاده می‌کند ،انتخاب کنید. در مقاله ای که با عنوان بهترین برند دستگاه تصفیه آب منتشر کردیم به طور کامل همه برند‌های تصفیه آب را مورد بررسی قرار دادیم و معرفی کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل‌تر میتوانید به آن نوشته مراجعه کنید.

اما به طور خلاصه برند‌های تصفیه آب پرفروش و معتبر در بازار ایران عبارتند از:

دستگاه تصفیه آب پیورتک

دستگاه تصفیه آب پیورتک

نوع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

در بحث قیمت دستگاه تصفیه آب ، نوع فیلتر و کیفیت آن در تعیین قیمت دستگاه موثر می باشد. اطلاع از قیمت و نحوه عملکرد فیلتر‌های تصفیه آب از جمله مواردی است که باید به آن دقت نمود و با دانستن آن‌ها شما می توانید به بهترین نحو ممکن محصول خود را خریداری کنید.

دستگاه تصفیه آب از دو روش اسمز معکوس و فیلتراسیون برای تصفیه کردن آب استفاده می کنند. دستگاه‌ تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس دارای ۵ الی ۶ مرحله یا همان می باشد؛ البته داخل برخی از دستگاه‌های تصفیه آب دو فیلتر دیگر نیز اضافه می‌کنند تا به بهتر شدن کیفیت آب و بهتر شدن طعم و بو کمک بکند که در قسمت بعد به طور کامل با کارکرد هریک از فیلتر‌های موجود در دستگاه تصفیه آب آشنا می‌شویم.

از ویژگی‌های سیستم اسمز معکوس داشتن پمپ تصفیه آب، مخزن بزرگ برای ذخیره آب تصفیه شده و فیلتر مخصوص آن به نام ممبران است. در قسمت بعد به توضیح هر یک از فیلتر‌های به کار رفته در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خواهیم پرداخت و هر فیلتر را به طور جداگانه معرفی خواهیم کرد.

تعداد فیلتر

فیلتر شماره 1 فیلتر الیافی پلی پروپیلن (فیلتر pp)

فیلتر الیافی پلی پروپیلن دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

فیلتر PP  ساخته شده از الیاف پلی پروپیلن است از پر مصرف ترین و متداول ترین انواع فیلترهای تصفیه آب هستند که در بسیاری از سیستم‌های تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلتر دارای ۲ نوع ۵ میکرون و ۱ میکرون است.

فیلترهای الیافی برای حذف گل، شن، ماسه و ذرات معلق که  باعث افزایش میزان کدری آب می شوند، بسیار مناسب هستند.

فیلتر pp باید هر ۶ ماه عوض شود اما در برخی مناطق به دلیل بالا بودن گل و لای و ذارت معلق زیاد، باید زودتر تعویض شوند.

یکی از مشخصه‌های زمان تعویض فیلتر pp ، تغییر رنگ آن به رنگ قهوه ای است. برای اینکه بتوانیم تغییر رنگ را در این محصول به خوبی ببینیم آن را در محفظه ی شیشه ای تعبیه می کنند.

فیلتر شماره 2 کربن پودری(UDF) و کربن گرانول(GAC)

فیلتر کربن گرانول دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

نحوه کار کرد این فیلتر به این شکل است که کربن موجود در این فیلتر باعث از بین رفتن کلر در آب می گردد؛ هر چند وظیفه آن فقط حذف کلر نبوده و باعث از بین رفتن مواد دیگری شامل شوینده‌ها و سموم داخل آب، رنگ، بو  و… نیز می باشد. این فیلتر هم مانند فیلتر pp هر 6 ماه یک بار تعویض می گردد.

فیلتر شماره 3 کربن تکه ای یا کربن بلاک ( CTO )

فیلتر کربن بلاک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

فیلتر کربن بلاک دستگاه تصفیه آب در واقع مکمل مرحله ی دوم (UDF) است. این فیلتر قدرت بیشتری نسبت به پودری در جذب  کلر دارد و رنگ و بوی بد آب را گرفته و همچنین در پاکسازی و شفاف سازی آن نقش مهمی را ایفا می کند.

دقت داشته باشید که عملکرد این فیلتر بسیار مهم است و در تعویض به موقع آن دقت داشته باشید؛ زیرا کارکرد  این فیلتر تاثیر  بسزایی در عملکرد و طول عمر فیلتر‌های بعدی دستگاه تصفیه آب از جمله فیلتر ممبران را دارد.

زمان تعویض این فیلتر هم 6 ماه یک بار است و در غیر این صورت همان طور که در بالا ذکر شد به فیلتر‌های بعدی دستگاه از جمله ممبران آسیب میزند.

فیلتر شماره ۴ فیلتر ممبران (Membran)

فیلتر ممبران اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب

فیلتر ممبران مهم ترین فیلتر دستگاه تصفیه اسمز معکوس است و در واقع تمام کارایی اسمز معکوس بر این اساس است.

در این فیلتر فقط ذرات کوچکتر از ۰٫۰۰۰۱ میکرون می توانند از آن عبور کنند. فیلتر ممبران توانایی از بین بردن آلودگی‌های میکروبی، نیترات، آرسنیک، سرب و فلزات سنگین را دارد که باعث از بین رفتن رسوب گذاری در کتری و حذف نا خالصی‌های آب می شود .

آبی که فیلتر ممبران تولید می کند سبک،شفاف و بدون ذارات خطرناک موجود در آب شهری است. زمان تعویض این فیلتر 1 تا 2سال می باشد.

فیلتر شماره ۵ فیلتر کربن اکتیو یا post carbon

فیلتر پست کربن دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

فیلتر مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب ،حاوی کربن اکتیو یا کربن می باشد .

وظیفه اصلی این فیلتر بهبود طعم و بوی نامطبوعی است که ممکن است در اثر ماندن آب در منبع ذخیره دستگاه به وجود آمده باشد.این فیلتر در مسیر آب خروجی از ممبران و همچنین مخزن ذخیره قرار می‌گیرد.زمان تعویض این فیلتر 6 ماه یک بار است.

فیلتر شماره ۶ فیلتر مینرال Mineral

فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

تا این مرحله همه فیلتر ‌ها وظیفه از بین بردن ناخالصی‌ها و مواد مضر را از آب داشته‌اند؛اما در مرحله فیلتر مینرال هیچ چیزی از آب حذف نشده و مواد معدنی مورد نیاز آب و بدن به آب اضافه میشود.

فیلتر مرحله 7 (اختیاری) ، فیلتر محافظ ممبران Membrane Filter Protector :

وظیفه اصلی فیلتر محافظ ممبران مراقبت و محیا کردن شرایط مناسب و بهینه برای فیلتر ممبران می باشد. این فیلتر از پلی پروپلین 1 میکرون ساخته شده و به عنوان آخرین مرحله تصفیه قبل از فیلتر ممبران ، ناخالصی‌ها و ذرات ریز و درشت باقیمانده از 3 مرحله اول را گرفته و آبی بدون ذرات اضافه به مرحله بعدی تحویل میدهد .

فیلتر مرحله 8 (اختیاری)، فیلتر قلیایی Alkaline :

فیلتر قلیایی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

به آب خاصیت قلیایی بعد از فیلتراسیون کامل اضافه می کند. در داخل فیلترهای قلیایی ، سنگهای معدنی که دارای یون‌های کلسیم ، منیزیم  یا زئولیت و…. می باشد.

اندازه و کیفیت مخزن دستگاه تصفیه آب

قیمت دستگاه تصفیه آب

مخزن ذخیره از اجزا مهم در قیمت دستگاه تصفیه آب می باشد این که چه مقدار در مخزن آب قرار می گیرد به اندازه آن بستگی دارد. به طور معمول از یک دستگاه تصفیه آب خانگی میتوان در یک روز حدود 100 لیتر آب از آن برداشت کرد که تقریبا در هر ساعت 5 لیتر آب می شود. اندازه‌های مخزن آب از 2 گالن تا 6 گالن می باشد.

اهمیت مخزن دستگاه تصفیه آب برای تعیین قیمت تصفیه آب زیاد است. زیرا اگر مخزن از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، آب تصفیه شده که به داخل مخزن می‌رود، بعد از مدتی دوباره آلوده می‌شود. اگر با گذشت زمان شما متوجه آلودگی مخزن نشوید، مقدار رسوبات داخل مخزن افزایش یافته و مخزن از غیر قابل استفاده میشود. بنابراین مهم است که دستگاه تصفیه آب از مخزن با کیفیت و ترجیحا از مواد طبیعی فودگرید (Food Grade) ساخته شود تا با آب واکنش ندهد و خاصیت آب تصفیه شده را از بین نبرد.

تاثیر ظرفیت دستگاه بر قیمت

دستگاه تصفیه آب با ظرفیت های مختلفی وجود دارد. در صورتی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب را دارید، با توجه به کاربری مورد نظرتان میتوان به انتخاب آب تصفیه کن مورد نظر بپردازید. به طور کلی همه دستگاه های تصفیه آب در سه دسته اصلی از نظر ظرفیت تصفیه شبانه روز قرار میگیرند. دستگاه تصفیه خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی از انواع مختلف و اصلی هستند که در ادامه به بررسی کاربرد های هر یک خواهیم پرداخت.

دستگاه تصفیه آب خانگیدستگاه تصفیه آب خانگی: دستگاه های خانگی همانطور که میتوانید از نام آن بفهمید برای استفاده های خانگی و کاربری با افراد کمتر از 6 نفر کاربرد دارد. ظرفیت تصفیه این گونه از دستگاه ها بر روی کاتالوگ محصول نوشته میشود. فیلتر های به کار رفته در این گونه از دستگاه ها نیز کوچکتر هستند. با توجه به توضیحات داده شده، قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی نسبت به باقی دسته ها، ارزان تر است.

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی: آب تصفیه کن نیمه صنعتی دارای ظرفیت بیشتری نسبت به دستگاه خانگی تصفیه است. نوع کاربری این دستگاه ها مربوط به رستوران ها، کافی شاپ، صنایع غذایی، داروسازی، کارواش ها و شرکت های مختلف با تعداد کارکنان بالاتر است.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی: این گونه از دستگاه ها کاربرد های کارخانجاتی دارند. روش تصفیه آب نیمه صنعتی از رایج ترین روش های تصفیه آب در مقیاس وسیع است. در این روش از متود های پیشرفته برای تصفیه آب در ظرفیت زیاد استفاده میکنند. طبیعی است که قیمت آب تصفیه کن صنعتی نسبت به بقیه دستگاه های اسمز معکوس بیشتر است.

 

خدمات پس از فروش تصفیه آب

باید به این نکته توجه کنید که شرکتی که از آن دستگاه تصفیه آب خریداری میکنید، حتما شرکتی معتبر باشد و خدمات پس از فروش معتبری را ارائه دهد. همچنین شرکت‌های معتبر برای محصولات خود گارانتی در نظر میگیرند و نصب و ارسال رایگان جزوی از خدمات پس از فروش شرکت مورد نظر است.

متخصصین شرکت بازرگانی پاکاب گستر با کادری مجرب و متخصص آماده‌ی ارائه خدمات به شما عزیزان هستند. سرویس‌های ارائه شده توسط شرکت پاکاب گستر شامل سرویس دوره ای مثل تعویض فیلتر دستگاه‌های تصفیه آب با بهترین قیمت، نصب دستگاه تصفیه آب در صورت تغییر محل سکونت و عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی می‌باشد.

قیمت دستگاه تصفیه آب

طیف وسیعی از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی در ایران موجود هستند. هر یک از این دستگاه‌ها با توجه به ویژگی‌ها مشخصاتی که دارند قیمتشان متفاوت است.دستگاه‌های با برند معتبر و مراحل فیلتراسیون بیشتر و همچنین کیفیت ساخت بهتر، دارای قیمت بالاتری هستند.

در یک نگاه کلی به قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی در فروشگاه دیجی پاکاب، قیمت تصفیه آب خانگی لایف واتر از حدود 2500000 تومان تا حدود 4500000 ادامه دارد. قیمت تصفیه آب خانگی سافت واتر از حدود 1750000 تا قیمت 2250000 می‌باشد. قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی ایزی ول از حدود 900000 تومان آغاز و تا قیمت 5800000 ادامه دارد. سایر برند‌های تصفیه آب نیز در سایت دیجی پاکاب موجود است که میتوانید ویژگی‌ها و قیمت‌های آن‌ها را مشاهده کنید.

فارغ از توضیحات بالا، قیمت تمام دستگاه‌های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی در فروشگاه پاکاب گستر موجود است. همچنین میتوانید برای اطلاع بیشتر از ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب و یا خرید دستگاه آب تصفیه کن با ما تماس حاصل کنید.

با توجه به محل استفاده از دستگاه تصفیه آب، بودجه در دسترس و میزان استفاده از آب می‌توانید با مشاوره گرفتن از کارشناسان پاکاب گستر یک دستگاه تصفیه آب مناسب برای خود انتخاب کنید تا از داشتن آبی سالم، گوارا و بدون وجود مواد مضر برای خانواده‌تان آسوده خاطر شوید. شماره‌های تماس با متخصصان شرکت پاکاب گستر در پایین صفحه و همچنین در صفحه تماس با ما موجود است.

لیست قیمت انواع دستگاه تصفیه آب

در این بخش به بررسی قیمت هر یک از دستگاه های تصفیه آب موجود در پاکاب گستر خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که محصولات نام برده شده در پایین همگی در سایت دیجی پاکاب موجود هستند. برای یافتن محصول مورد نظر تنها کافی است که نام دستگاه آب تصفیه کن را در قسمت جستجو واقع در قسمت منو وارد کنید و محصول تصفیه آب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

لیست قیمت تصفیه آب خانگی

نام دستگاه تصفیه آب خانگی قیمت آب تصفیه کن
دستگاه تصفیه آب رومیزی فلاکستک Fluxtek CG2 6,600,000 تومان
دستگاه تصفیه آب هیوندای Hyundai H700 6,500,00 تومان   6,000,000 تومان
دستگاه تصفیه آب کیسی زینود Xinode CX110 5,700,000 تومان
دستگاه تصفیه آب اینلاین لایف واتر مدل رز پلاس 5,500,000 تومان
آب تصفیه کن هوزینگی لایف واتر مدل رز پلاس 5,500,000 تومان
دستگاه تصفیه آب سی سی کا 6 مرحله 2,200,000 تومان
دستگاه تصفیه سی سی کا مدل 8 مرحله 2,500,000 تومان
دستگاه تصفیه آب سی سی کا مدل 9 مرحله ای 2,600,000 تومان
دستگاه تصفیه آب اینلاین لایف واتر مدل نوبل پلاس 8 مرحله 5,300,000 تومان   4,900,000 تومان
دستگاه تصفیه آب هوزینگی لایف واتر مدل نوبل پلاس 8 مرحله 5,300,000 تومان   4,900,000 تومان
دستگاه تصفیه آب اینلاین لایف واتر مدل نوبل 7 مرحله 5,100,000 تومان   4,700,000 تومان
دستگاه تصفیه آب ایزی ول Easywell ACE02 4,550,000 تومان   3,950,000 تومان
دستگاه تصفیه آب آرتک ARTEC 3,900,000 تومان
دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل تراست پلاس 8 مرحله 3,500,000 تومان
دستگاه تصفیه آب لایف واتر مدل تراست 7 مرحله 3,300,000 تومان
دستگاه تصفیه آب اینلاین لایف واتر مدل اکو پلاس 7 مرحله 3,100,000 تومان   2,800,000 تومان
دستگاه تصفیه آب هوزینگی لایف واتر مدل اکو پلاس 7 مرحله 3,100,000 تومان   2,800,000 تومان
دستگاه تصفیه آب اینلاین لایف واتر مدل اکو 6 مرحله 3,000,000 تومان   2,700,000 تومان
دستگاه تصفیه آب هوزینگی لایف واتر مدل اکو 6 مرحله 2,900,000 تومان   2,700,000 تومان
دستگاه تصفیه آب سافت واتر اینلاین Soft Water 2,450,000 تومان   2,250,000 تومان
دستگاه تصفیه آب هوزینگی سافت واتر Soft Water 2,450,000 تومان   2,200,000 تومان
دستگاه تصفیه آب اینلاین سافت واتر Soft Water با استند 2,200,000 تومان   1,900,000 تومان
دستگاه تصفیه آب آکوا پرو Aqua Pro 1,800,000 تومان

 

لیست قیمت دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

نام دستگاه تصفیه کننده نیمه صنعتی قیمت آب تصفیه کن
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 400 گالنی لایف واتر 9,800,000 تومان   9,500,000 تومان
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 400 گالن 6,500,000 تومان
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 200 گالن 5,950,000 تومان   5,500,000 تومان

 

لیست قیمت دستگاه تصفیه آب جامبو

نام دستگاه تصفیه کننده جامبو قیمت آب تصفیه کن
دستگاه تصفیه آب جامبو 3 مرحله 2,000,000 تومان
دستگاه تصفیه آب جامبو 2 مرحله 1,200,000 تومان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =